Jak mogę obniżyć iTunes 11 do 10.7 w Mountain Lion?


10

Czy można obniżyć wersję iTunes 11 do wersji 10.7 za pomocą Mountain Lion?

Próbowałem go wymienić, po prostu instalując 10.7, ale mówi, że nie mogę zastąpić nowszej wersji.


3
Ponieważ iTunes ma instalatora - może być konieczne pobranie starszej wersji iTunes, aby można było ponownie zainstalować starsze programy pomocnicze do synchronizacji Wi-Fi i USB urządzeń iOS. Twoja stara biblioteka powinna być przechowywana w folderze Poprzednie biblioteki iTunes - więc pamiętaj, aby nie dodawać żadnych treści ani list odtwarzania podczas wykonywania ponownych instalacji starszego programu.
bmike

1
Ach, są oddzielni pomocnicy do synchronizacji. To wyjaśnia, dlaczego to jest zepsute. Może więc być możliwe ponowne uruchomienie tej funkcji, jeśli możesz dowiedzieć się, gdzie one są i je przywrócić.
asmeurer

Chcę tylko poprosić ludzi o złość na iTunes w innym miejscu. Jedyną rzeczą, która jest do bani lub gorzej, jest percepcja lub zaskoczenie jednej osoby, gdy nie przewidziały zmiany. Za 3 tygodnie ten gniew będzie w najlepszym razie głupi, więc proszę udaj się do pokoju Zapytaj innego czatu, aby odpowiedzieć, jeśli naprawdę potrzebujesz. Dzięki za utrzymanie tego doskonałego miejsca do przedstawienia faktów, a nie opinii. Jeśli ktoś naprawdę chce zgrać iTunes 11 na strzępy - mamy do pomocy blog i zespół redakcyjny.
bmike

1
@bike ktoś zapytał, co jest nie tak z iTunes 11, i podałem swoje powody. Prawdopodobnie wypadło to tak lekko, jak wtedy, gdy byłem w tym dość zirytowany. Ale nie rozumiem, co jest złego w wyjaśnianiu powodów, dla których ktoś chciałby przywrócić wcześniejszą wersję jakiegoś oprogramowania. Surowe wsparcie typu SE w ogóle pomaga w podawaniu takich powodów (przynajmniej wydaje się, że zawsze tego chcą na StackOverflow).
asmeurer

Powody, dla których wyprzedzałem co i to był główny powód, dla którego opublikowałem swój komentarz. Jako bonus, mieliśmy kilka osób, które wyjaśniły różne powody, dla których to bardziej ogólne dopasowanie wszystkich tych problemów i zamknijmy kilka duplikatów. Masz rację @asmeurer, że gdy pytanie nie wyświetla żadnych poglądów lub rozwiązanie nie jest oczywiste - dodanie przyczyny często znacznie go poprawia. To pytanie jest raczej wyjątkiem od tej reguły IMO. Twoja odpowiedź jest niesamowita BTW.
bmike

Odpowiedzi:


6

08.12.12: Zaktualizowałem mój poradnik na moim blogu, stosując nową metodę przejścia z iTunes 11 do 10.7 za pomocą Pacifist. Nie wymaga tworzenia kopii zapasowej, tylko kopię Pacifist, iTunes 10.7.dmg i trochę czasu. Kliknij w link poniżej.

http://www.emacconsulting.com/apple/itunes/downgrade-itunes-11-to-itunes-10-7/


Na swoim blogu utworzyłem Poradę pokazującą, jak przejść z iTunes 11 na iTunes 10.7. Zawiera także link do pobrania kopii iTunes 10.7, jeśli jej potrzebujesz.

http://www.emacconsulting.com/apple/itunes/downgrade-itunes-11-to-itunes-10-7/

Zamieszczę to również tutaj.

1) Otwórz terminal i uruchom:

 sudo rm -rf /Applications/iTunes.app

Spowoduje to usunięcie aplikacji iTunes 11.

2) Jeśli Twoja biblioteka muzyczna znajduje się w domyślnym miejscu, również w terminalu:

 open ~/Music/iTunes

3) Za pomocą Time Machine przywróć następujące pliki:

 • Album Artwork <- Folder
 • Biblioteka iTunes
 • iTunes Library Extras.itdb
 • Biblioteka iTunes Genius.itdb
 • iTunes Library.xml
 • iTunes Library.itl
 • iTunes Music Library.xml
 • Poprzednie biblioteki iTunes <- folder

Nie musisz wymieniać folderu iTunes Music. Może nie być konieczne zastąpienie wszystkich tych plików, ale nie zaszkodzi.

4) Z powrotem w terminalu:

open /System/Library/PrivateFrameworks

Użyj Time Machine ponownie, aby przywrócić następujące pliki:

 • AirTrafficHost.framework
 • CoreFP.framework
 • DeviceLink.framework
 • iTunesAccess.framework
 • MobileDevice.framework

5) Pobierz iTunes 10.7

http://appldnld.apple.com/iTunes10/041-7195.20120912.d3uzQ/iTunes10.7.dmg

6) Zainstaluj iTunes 10.7.

Ponownie uruchomiłem ponownie dla pewnej miary, ale prawdopodobnie nie jest to konieczne.

Przy pierwszym uruchomieniu iTunes 10.7 może pojawić się monit o podanie hasła. Wpisz to. Powinieneś być teraz w stanie robić wszystko, czego potrzebujesz, w tym synchronizować iDevices, bez nieprzyjemnego błędu iTunes-42408, który wiele osób napotykało przed tą metodą.

Ciesz się iTunes 10.7!


Czy istnieje sposób na „naprawienie” pliku biblioteki itunes, jeśli nie masz kopii zapasowej?
OrangeBox,

1
@OrangeBox - Sprawdź na początku tego postu Stworzyłem nowy HowTo nie wymagający tworzenia kopii zapasowej. Myślę, że to ci pomoże. :)
Joe Streno,

aktualizacja z OSX Yosemite, wersja 10.10.1, 2017
jalanb

3

Byłem w stanie to zrobić, wykonując następujące czynności:

 • Możesz pobrać go z kopii zapasowej Time Machine, ale musisz to zrobić ręcznie (jeśli spróbujesz użyć interfejsu Time Machine, powie ci, że nie możesz go usunąć, ponieważ jest to „wymagane przez Mac OS X”) . Zamiast tego przejrzyj ręcznie kopię zapasową dysku i znajdź datę przed uaktualnieniem do iTunes 11. Być może będziesz musiał najpierw przeciągnąć ją na pulpit, zmienić nazwę na „iTunes 10”, a następnie przenieść do folderu Aplikacje (jestem nie jestem pewien, czy pozwoli ci to po prostu przenieść go do folderu Aplikacje, czy nie; Użyłem do tego Terminala).

 • Następnie, jeśli otworzyłeś iTunes 11, będziesz musiał obniżyć dane biblioteki iTunes. Przejdź do biblioteki iTunes (prawdopodobnie w ~/Music/iTunes) i downgrade iTunes Library.itl, iTunes Library Extras.itli iTunes Library Genius.itlza pomocą Time Machine. Prawdopodobnie będziesz chciał zapisać oba pliki na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Zmieniłem nazwę wersji iTunes 11 iTunes Libraray (iTunes 11).itlitd., A następnie usunąłem (Original)nazwy z nazw dodanych przez Time Machine.

 • Następnie, jeśli chcesz, możesz usunąć nowego iTunes. Musisz to zrobić z Terminalem, ponieważ Finder nie pozwoli ci go zmodyfikować. Osobiście trzymałem go przy sobie, ale zmieniłem jego nazwę, aby zapobiec przypadkowemu otwarciu go za pomocą Quicksilver (w przeciwnym razie ponownie „uaktualni” ”pliki biblioteki iTunes i staną się one bezużyteczne w iTunes 10). Ja osobiście biegłem

sudo mv /Applications/iTunes.app/ /Applications/CrapTunes.app

w terminalu. Jeśli naprawdę chcesz go usunąć, uruchom

sudo rm -rf /Applications/iTunes.app/.

Nie wiem, czy to sprawi, że pojawi się ponownie w App Store. Jeśli tak, musisz uważać, aby nie zainstalować go tam ponownie.

 • Wreszcie miałem iPada bezprzewodowo podłączony do iTunes 11, kiedy był otwarty, i wydaje się, że zmieniło się to, że jakoś nie jest rozpoznawalne w iTunes 10. To po prostu mówi mi, że iPad musi zostać zresetowany. Nie wiem jak to naprawić. Na szczęście korzystam z kopii zapasowych iCloud, więc i tak nigdy nie musiałem synchronizować się z iTunes. Będziesz jednak chciał włączyć opcję „Zapobiegaj automatycznej synchronizacji iPodów, iPhone'ów i iPadów” w sekcji „Urządzenia” w preferencjach iTunes, w przeciwnym razie będzie Cię to ciągle niepokoić, szczególnie jeśli masz włączoną synchronizację bezprzewodową. (nawet z tą opcją nadal mnie to wkurza). Musisz wyłączyć synchronizację bezprzewodową na wszystkich urządzeniach iDevices. Albo wymyśl, jak ponownie zainstalować stare pomocniki (może to być jedyny problem).

AKTUALIZACJA : Najwyraźniej nie można wyłączyć synchronizacji Wi-Fi z wyjątkiem iTunes. Więc musisz to zrobić w iTunes 11 przed przejściem na niższą wersję. Nie ma (widocznego) sposobu, aby to zrobić na samym iPadzie. I nie możesz tego zrobić w iTunes 10, jeśli uważasz, że twoje urządzenie jest uszkodzone (chyba że najpierw przywrócisz urządzenie, co jest złym pomysłem). Chyba powinienem wymyślić, jak sprawić, by synchronizacja działała w iTunes 10, w przeciwnym razie będę nadal wysadzany wiadomościami, że mój iPad jest zepsuty co dziesięć minut.

Ponadto przy każdym otwarciu iTunes pojawia się błąd dotyczący sklepu. To denerwujące, ale nie zauważyłem niczego, co nie działa. Wygląda na to, że sklep działa (nie próbowałem niczego kupować, ale i tak się ładuje).

A co ważniejsze, odtwarzanie muzyki działa i nie jest ** takie jak w iTunes 11!


Czy Apple SE obsługuje bloki kodu w odpowiedziach (jak StackOverflow)?
asmeurer

Prawdopodobnie będziesz też chciał uniknąć aktualizacji zdalnej aplikacji na iPhonie / iPadzie, jeśli z niej korzystasz. Poważnie wątpię, czy działa z iTunes 10 (a nawet jeśli tak, nie będzie obsługiwał iTunes DJ, ponieważ zabili tę funkcję).
asmeurer

1
Warto zauważyć, że iTunes przechowuje kopię poprzedniego pliku biblioteki w ~/Music/iTunes/Previous iTunes Librariesfolderze podczas aktualizacji.
robmathers,

@robmathers Ah, nie zauważyłem tego. Mimo to prawdopodobnie dobrym pomysłem jest również obniżenie poziomu tych dwóch pozostałych plików (zauważyłem, że zostały one zmodyfikowane po uruchomieniu iTunes 11).
asmeurer

Tak, o ile kopie zapasowe są wystarczająco aktualne, Time Machine jest dobrym sposobem na zrobienie tego. Jestem pewien, że pozostałe pliki są generowane automatycznie.
robmathers,

1

„Ponadto za każdym razem, gdy otwieram iTunes, pojawia się błąd dotyczący sklepu. To irytuje, ale nie zauważyłem niczego, co nie działa. Sklep wydaje się działać (nie próbowałem niczego kupować, ale i tak się ładuje ). ”

Otrzymany błąd to -42408. Znajomy dostał ten sam błąd, gdy próbowałem obniżyć wersję do 10.7. Nie otrzymał mojego ostrzeżenia na czas i zaktualizował. Musisz ponownie zainstalować OS X i ponownie iTunes 10.7. Otrzymany błąd jest poważnym problemem, ponieważ nie można już autoryzować komputera Mac za pomocą iTunes. Wypróbuj, a pojawi się kolejny błąd informujący, że nie można autoryzować. Tak więc iTunes 11 naprawdę uruchamia system i powrót jest niemożliwy bez ponownej instalacji systemu operacyjnego.


Cóż, nigdy nie korzystam ze sklepu iTunes Store, z wyjątkiem mojego iPhone'a i iPada, więc nie jest to dla mnie wielka sprawa. Ale warto o tym wiedzieć.
asmeurer

1
Czy próbowałeś ponownie uruchomić instalator iTunes 10.7 zamiast ponownie instalować system operacyjny. Mam przeczucie, że reinstalacja systemu operacyjnego (przy założeniu, że Lion lub Mountain Lion) przeprowadziłaby migrację wszystkich nowszych urządzeń USBMUXD zamiast ich usuwania z systemu. Ponadto starsze czyszczenie i instalowanie systemu operacyjnego powinno usunąć starszy iTunes, więc być może jest to najłatwiejsza ścieżka. Podoba mi się obecny iTunes, więc nie zamierzam próbować ...
bmike

Ale skąd wziąć instalatora 10.7?
asmeurer

Zresztą nie ma powodu, by sądzić, że instalator 10.7 zastąpi wszystko od 11. Jeśli iTunes 11 zawiera jakieś nowe pliki, zostaną one pozostawione same sobie, ale nadal możliwe jest, że mogliby pieprzyć się z iTunes 10.
asmeurer

Udało mi się znaleźć link do instalatora Mac iTunes 10.7 na karthikk.net/2012/12/… . Link znajduje się na serwerze Apple. support.apple.com/kb/DL1576 daje SHA1, który pasuje. Przekażę odpowiedź, jeśli instalator działa.
asmeurer

1

Miły.

Możesz zobaczyć wszystkie komponenty zaktualizowane / zastąpione przez itunes.11, otwierając ten pakiet instalatora za pomocą Pacifist.

Aby przywrócić komponenty związane z itunes, usunąłem iTunes 11 jako root, a następnie przywróciłem itunes 10.7 poprzez rozpakowanie dołączonych podpakietów z funkcją replace / overwrite. Zastosuj uprawnienia administratora, aby się upewnić, musisz potwierdzić każde działanie. Po wszystkich uprawnieniach do przywracania uruchom ponownie, przywróć bibliotekę. W przypadku błędu 42408 powinieneś (prawdopodobnie) także przywrócić DVDPlayback.framework. Może być konieczne usunięcie niektórych pamięci podręcznych, preferencji związanych z iTunes-Store. Zrezygnuj i przydziel ponownie.


0

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś mieć kopię zapasową przed instalacją nowej wersji, a także jedną natychmiast po instalacji nowej wersji, abyś mógł po prostu przywrócić system z kopii zapasowej, jeśli stwierdzisz, że nowa aplikacja nie odpowiada twoim upodobaniom, zawiera błędy lub psuje niektóre inne oprogramowanie.

Tak, jest to czasochłonne, ale wiele aktualizacji zawiera również aplikacje pomocnicze, frameworki, więc nie można po prostu przywrócić starszej wersji programu. Ponadto iTunes dosłownie modyfikuje bibliotekę i bazę danych i zapisuje starą bibliotekę w specjalnym folderze na wypadek, gdybyś potrzebował tego starszego pliku podczas przywracania systemu do miejsca, w którym znajdował się przed aktualizacją.

Jestem pewien, że ktoś wybierze każdy plik, który faktycznie zmienił instalator iTunes, i wykona prace techniczne, aby pokazać, w jaki sposób można uniknąć korzystania z kopii zapasowej, ale jeszcze tego nie zrobiłem (lub nie widziałem, jak ktoś bloguje o tym, jak to zrobić) . Jestem pewien, że otrzymamy odpowiedź tutaj, ponieważ znam wielu ludzi, którzy będą opierać się (z dobrych powodów) zmianom w iTunes i zdecydują się nie używać go tymczasowo ani na stałe.

Ponadto - jeśli masz AppleCare - możesz po prostu zadzwonić do Apple w celu uzyskania pomocy w wycofaniu tej aktualizacji. Wizyta w genialnym pasku jest również warta zrobienia, jeśli nie masz kopii zapasowej lub nie czujesz się komfortowo z przywracaniem całego systemu.


Zdaję sobie sprawę, że nie jest to odpowiedź, której najbardziej by się chciało - ale czułem, że może to pomóc niektórym ludziom, którzy nie chcą wchodzić do terminala, aby usunąć rzeczy, które system stara się nie pozwolić użytkownikom na przenoszenie lub usuwanie.
bmike

W rzeczywistości sprawdzenie, co modyfikuje pakiet instalatora, jest bardzo łatwe. Myślę, że sam Instalator pozwala to zrobić. W każdym razie możesz użyć Pacifist.
asmeurer

0

Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na odzyskanie iTunes 10.7 jest usunięcie iTunes z aplikacji, pobranie starej wersji , a następnie przywrócenie danych biblioteki z automatycznej kopii zapasowej

$ cd Music/iTunes
$ ls "Previous iTunes Libraries/"
$ cp "Previous iTunes Libraries/iTunes Library 2013-03-12.itl" "iTunes Library.itl"
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.