Jak zmienić rozdzielczość podczas korzystania z udostępniania ekranu, a ekran fizyczny nie jest podłączony?


14

Mamy Mac Pro z systemem Lion, który nie ma dołączonego ekranu. Jest skonfigurowany, aby można było uzyskać do niego dostęp za pomocą funkcji udostępniania ekranu (VNC). Działa z rozdzielczością 800 na 600.

Jak mogę zmienić rozdzielczość podczas połączenia za pomocą udostępniania ekranu?

Kiedy używam preferencji wyświetlania do zmiany rozdzielczości podczas łączenia się za pomocą udostępniania ekranu, tak się dzieje: pojawia się okno dialogowe z informacją, że jeśli zmiana rozdzielczości nie zadziała, system cofnie ją za 15 sekund. Następnie ekran zawiesza się (nic się nie zmienia i nie reaguje na kliknięcia). W końcu po 15 sekundach powraca do 800 na 600.


OS X jest „trochę za mądry” i chce wyczuć na wyświetlaczu rozdzielczość, którą ustawia przed rozpoczęciem procesu logowania. Wtyczka DVI może oszukać GPU, ale nie można wskazać jednego, który działa na pewno. Nie sądzę, aby ktoś opublikował sposób na oszukanie rozdzielczości, ale powinieneś mieć więcej szczęścia niż ludzie z podłączonym wyświetlaczem, ponieważ karta graficzna na Macu Pro jest znacznie bardziej zmienna niż przenośna.
bmike

Odpowiedzi:


14

Istnieje bardzo fajne narzędzie wiersza poleceń o nazwie cscreen. Deweloper ma wiele dostępnych wersji. W zależności od tego, ile lat ma Twój Mac, potrzebujesz wersji PPC lub Intel. Jeśli Twój Mac jest nowszy niż model z 2006 roku, prawdopodobnie potrzebujesz wersji Intela.

Po pobraniu obrazu dysku kliknij dwukrotnie obraz, aby go zamontować, a następnie skopiuj plik cscreen w dowolne miejsce poza obrazem dysku. Teraz otwórz Terminal. (Możesz go wyszukać w Spotlight.) Po otwarciu terminala możesz uruchomić cscreen, przechodząc do niego i wpisując ./cscreen. Na przykład, jeśli skopiowałeś ekran na pulpit, możesz przejść do pulpitu w terminalu, wpisując cd ~/Desktop. Tam już piszesz ./cscreen.

Aby zmienić rozdzielczość, najpierw musimy wiedzieć, jakie rozdzielczości są możliwe. Aby się dowiedzieć, możemy pisać ./cscreen -v. To powinno wypisać coś takiego:

Wyjście terminala

Teraz możemy wybrać rozdzielczość. Zakładając, że chcesz uzyskać 32-bitową głębię kolorów, możesz zmienić rozdzielczość na wybraną, pisząc

cscreen -i <DisplayID> -d 32 -x <width> -y <height>,

i zastąpienie części zawartych w <> rzeczywistymi wartościami. Nie testowałem tego z systemem bezgłowym nad VNC, więc twój przebieg może się różnić. Opcja wiersza poleceń -i <DisplayID>jest opcjonalna, więc jeśli VNC nie zarejestruje identyfikatora wyświetlania, nadal możesz zmienić rozdzielczość, jeśli pominiesz tę część polecenia.


Dzieki za sugestie. Możliwe rozdzielczości wymienione przez cscreenróżnią się od rozdzielczości wymienionych w preferencjach systemowych. cscreennie pozwoli mi przekroczyć 800 na 600.
Szabolcs

Jaka szkoda. Zastanawiam się, czy mógłbyś podłączyć monitor zewnętrzny, zmienić rozdzielczość, a następnie usunąć monitor?
daviewales,

1
W końcu zadziałało dla mnie, gdy jednocześnie podałem WSZYSTKIE opcje -i, -d, -x, -y i -r - po prostu -i (lub -s) z opcją -r nic nie zrobiło (Całe polecenie uruchomiłem: cscreen -i 2ac00003 -d 32 -x 1920 -y 1080 -r 60wartość 2ac00003pochodziła z samego uruchomienia screeni odgadnięcia, który z nich był monitorem zewnętrznym).
doctaphred,

5
Ponadto brew cask install cscreenjest obecnie opcja instalacji! :)
doctaphred

1
cscreen -d 32 -x <width> -y <height> -s a wreszcie działa dla mnie na Sierra, Mac mini, bezgłowy, za pomocą Screen Sharing. Dzięki!
kenchew
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.