Czy teoretycznie możliwy jest rejestrator rozmów iPhone'a?


9

UWAGA: Nie znam ani iPhone'a SDK, ani Celu C, zastanawiam się tylko, czy to możliwe.

Wiem oczywiście, że i tak musiałoby to być na urządzeniu Jailbroken, ale technicznie jest możliwe utworzenie aplikacji do nagrywania połączeń iPhone'a, czy też nie jest możliwe podłączenie się do połączeń lub wejścia / wyjścia audio?

Wiem oczywiście, że nie byłoby „oficjalnego” sposobu, a na pewno nie z aplikacji App Store. Wiem, że istnieją aplikacje do nagrywania połączeń, które wykonują połączenia wychodzące za pośrednictwem własnych serwerów.

Zastanawiam się, czy powodem, dla którego jeszcze nie istnieje, jest to, że nikt go nie zakodował, czy też nie jest to w rzeczywistości możliwe?


4
Prawdopodobnie byłoby to lepsze pytanie, jeśli chodzi o SO, ponieważ mieliby oni znacznie lepszą wiedzę na temat tego, co jest i nie jest możliwe z perspektywy programisty.
Josh K

2
Wszystkie odpowiedzi tutaj zawierają aplikację, która najpierw wymaga połączenia z Internetem lub połączenia z innym numerem. Dla mnie oznacza to, że faktyczne nagrywanie odbywa się w centralnym, a nie w iPhonie. Mam nadzieję, że nie o to chodzi w tym pytaniu. Przynajmniej oczekuję, że aplikacja będzie w stanie to zrobić nawet bez internetu, a zwłaszcza bez konieczności dzwonienia na międzynarodowy numer tam iz powrotem.
cregox

Co można dodać tutaj do odpowiedzi, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie? (krępuj się odpowiedzieć sobie pytanie, czy osiągnął innego wniosku niż te proponowane)
bmike

Odpowiedzi:


2

Na iPhone'ach Jailbroken SpoofApp rejestruje połączenia. Nie jestem pośrednikiem, ale pamiętaj, że nagrywanie rozmów może być nielegalne w zależności od tego, gdzie jesteś i / lub gdzie jest druga strona.


Naprawdę dobra obsługa. Ale nie potrzebuje już łamania więzienia i jest, podobnie jak każda inna „aplikacja do nagrywania iPhone'ów”, faktycznie wykonywana w call center przez cały proces, poprzez numer dostępowy.
cregox

2

Na rynku brytyjskim dostępny jest również Call Recorder . Używa numeru o podwyższonej opłacie, aby nagrać rozmowę, ale jest również dostępna dla iPhone'ów, które nie złamały gwarancji.


2

Niedawno odkryłem, że aplikacja jest w stanie właściwie to zrobić, ale tylko dla połączeń SIP.

Nazywa się MobileVOIP i jest dostępny w Apple Store! :RE

Mam więc nadzieję, że to odpowiada na twoje pytanie. Nawet jeśli nie nagrywa rozmowy telefonicznej, wydaje mi się, że teoretycznie jest to możliwe.


2

Nie ma łatwego sposobu, ponieważ ta część oprogramowania i sprzętu jest zabezpieczona.

Oczywiście jest to możliwe w sensie teoretycznym, ponieważ dyktafon i aplikacje do miksowania muzyki pokazują moc sprzętu przetwarzającego sygnał, a oprogramowanie ma dostęp do obu strumieni dźwięku.

Ktoś musiałby ponownie wykonać część lub całość kodu systemu iOS i go zmienić. Ale to, co jest proste w koncepcji, jest z pewnością złożone i być może zbyt kosztowne, aby mogło się zdarzyć w rzeczywistości.

Wystarczy pobrać kod, który nasłuchuje strumienia danych mikrofonu w aplikacji na telefon komórkowy, i zrzucić plik do pamięci, a także zakodować go do połączeń głosowych. Jeśli ta aplikacja wywołuje interfejs API zamiast samego przetwarzania, wówczas należy zaimplementować nagranie. Zrobiłbyś to samo dla danych przychodzących i możesz albo dodać znaczniki czasu do późniejszego miksowania, albo zmiksować je podczas obsługi połączenia.

Ten kod oczywiście nie jest na miejscu przy użyciu udokumentowanego interfejsu API, więc trzeba będzie załatać aplikację po jailbreaku lub odkryć nieudokumentowany interfejs API, aby faktycznie wdrożyć tę funkcję.

Przypadek użycia jest tak oczywisty, że gdyby tak było, setki aplikacji już by to zrobiły.


2

Elias Limneos, twórca aplikacji na iOS, wydał na Cydii aplikację o nazwie Audio Recorder (pierwotnie zwaną Call Recorder).

Dzięki temu można wreszcie rejestrować połączenia lokalnie na urządzeniu bez konieczności łączenia się z numerami o podwyższonej opłacie!

Dźwiękowe sygnały dźwiękowe można wyłączyć, ale na początku drugiej strony odtwarzany jest wymuszony komunikat „To połączenie jest nagrywane”.

Obecnie działa tylko z iPhone'em 4S (tylko głośnik) i iPhone'em 5, a licencja kosztuje 3,99 USD za urządzenie.

EDYCJA - Wygląda na to, że byłem zbyt wolny, ponieważ kupiłem w zeszłym tygodniu, zostało już przerwane, chociaż obecni nabywcy mogą go nadal używać, nie będzie żadnych dalszych aktualizacji.

Ja, Elias Limneos. niestety ogłaszam, że postanowiłem przestać rozpowszechniać i pracować nad aplikacją „Audio Recorder”. Na dzień dzisiejszy rejestrator audio został wycofany.

Źródło: http://limneos.net/audiorecorder.html

EDYCJA - Znowu zmienił zdanie i jest dostępny do sprzedaży za pośrednictwem własnego repozytorium Cydia.


1

Jest to zdecydowanie możliwe i prawie na pewno nie trzeba czytać bezpośrednio z pamięci. Prywatne interfejsy API Apple'a można wykryć zarówno przy pomocy Xcode, jak i niektórych przeglądarek klasy Objective-C innych firm.

Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na swoje pytanie bez odpowiedzi („ Jak zaimplementować rejestrator połączeń iPhone'a?”), To zgadzam się z Joshem K: przejdź do stackoverflow.com. Lub skontaktuj się z ludźmi z Rogue Amoeba , ponieważ już rozwiązali ten problem w Mac OS X, który udostępnia dokładnie te same biblioteki niskiego poziomu, co iOS.


Nie próbowałem tego sam, ale zobacz itunes.apple.com/us/app/callrec-me/id343580672?mt=8# dla aplikacji, która twierdzi, że robi to, o co prosisz.
clozach

Jeśli chodzi o twój komentarz, clozach, aby aplikacja w sklepie Apple mogła to zrobić, może to być tylko taki, który wymaga najpierw wybrania innego numeru. Więc technicznie nie jest to rejestrator połączeń iPhone.
cregox

To prawda, jeśli mówisz o aplikacjach obsługujących App Store. Jednak op zapytał, czy jest to możliwe na telefonie z uszkodzonym więzieniem .
clozach

Ktoś wystarczająco bystry, by złamać tę nutę, prawdopodobnie zdałby sobie sprawę, że mógłby sprzedać swoją pracę FBI / CIA za znacznie więcej, niż konsumenci kiedykolwiek zapłaciliby.
bmike

1
Przykro mi, ale żadna agencja stanowa nie musi zajmować się tą osobą. Z całą pewnością, jeśli zostaną popchnięci, mogą łatwo przejść rozmowę. Co więcej, są wyjątkowo podejrzliwi wobec naszego szkicowego geniuszu. To jest uwaga, której nie chce się, gdy można sprzedawać aplikację niewiernym małżonkom na całym świecie, 50 dolarów za pop, jeśli to zadziała. Z łatwością.
chiggsy,

0

Tak, jest to oczywiście możliwe, przynajmniej poprzez czytanie bezpośrednio w pamięci, nawet jeśli hak jest prawdopodobnie znacznie łatwiejszy do zrobienia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.