Książka czcionek nie instaluje wszystkich czcionek


3

Mój Mac postanowił usunąć wszystkie z wyjątkiem 19 czcionek, co jest dość denerwujące. To naprawdę ich nie usunęło, ponieważ wciąż mam oryginalne pliki w /Library/Fonts folder, ale zniknęły z Książki czcionek, więc nie mogę ich używać.

Teraz Apple mówi, że możesz wybrać folder do zainstalowania wszystko czcionek w tym folderze, ale kiedy próbuję tego dokonać, obracające się koło (nie piłka plażowa) pojawia się w prawym dolnym rogu na kilka sekund, a następnie opuszcza, bez instalowania żadnych czcionek. To samo dzieje się, gdy używam + zaloguj się na pasku menu, wybierz wiele lub jeśli spróbuję potwierdzić, a następnie zainstalować (w rzeczywistości instaluje jedną czcionkę).

Czy jest jakiś sposób na masową instalację tych czcionek lub czy muszę je instalować pojedynczo?

Informacje o systemie: Mac OS X 10.5.8 z uruchomioną czcionką 2.1 (123).

Odpowiedzi:


2

Założę się, że masz problem z uszkodzeniem czcionki.

  1. Podziel odinstalowane czcionki na dwie grupy.
  2. Zaimportuj pierwszą grupę.
  3. Sprawdź, czy udało się zaimportować.
    • Jeśli tak, wiesz, że problem jest w drugiej grupie, więc przejdź do kroku # 1.
    • Jeśli nie, druga grupa może być w porządku, więc spróbuj zaimportować to.

I tak dalej.

Powinieneś być w stanie zawęzić problem bez konieczności importowania każdej czcionki pojedynczo. Ale zgaduję, że jedna lub więcej czcionek jest uszkodzona.


1
To myślenie jak programista; o)
conorgriffin

0

Spróbuj otworzyć dwa okna: okno Findera ze wszystkimi czcionkami i Księga czcionek. Zaznacz wszystkie czcionki i przeciągnij je do „Wszystkie czcionki” w lewym okienku Książki czcionek. To działało dla mnie, ale (a) Nie wiem, czy będzie to w twoim systemie, (b) jestem na 10.6.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.