Xcode nie pojawia się w wynikach wyróżnienia ani w wynikach wyszukiwania


42

Nie zauważyłem dokładnie, kiedy to się stało, ale poprzednio zawsze używałem reflektora do uruchamiania Xcode. Teraz, gdy wpisuję w nim „Xcode”, pojawiają się tylko foldery zawierające tę nazwę lub niektóre projekty xcode, ale nie wszystkie. Próbowałem szukać w wyszukiwarce, a nawet wybrałem rodzaj plików - Aplikacja, wciąż nie mam szczęścia. Czy ktoś wcześniej napotkał ten problem?


1
czy dzieje się tak tylko z xcode?
Anonimowy

wygląda tylko na xcode. inne aplikacje, które uruchamiam w centrum uwagi (takie jak Chrome, Pages, Terminal, TextWrangler itp.) działają tak jak wcześniej.
Peetonn

1
myślę, że stało się to po jakiejś aktualizacji xcode ...
Peetonn

Odpowiedzi:8

Miałem podobny problem po aktualizacji do Xcode 8.3. Po prostu przestał się wyświetlać w wyniku wyszukiwania w centrum uwagi. Przebudowa poprzez dodanie folderu aplikacji do listy prywatności w preferencjach wyróżnienia nie pomogła.

Wykonanie sudo touch /Applications/Xcode.appw terminalu działało.

Pozdrawiam, Jon


Dla mnie zadziałała tylko kombinacja obu kroków, tylko dotknięcie Xcode nie działało, ale po umieszczeniu na liście prywatności i uruchomieniu polecenia naprawiłem problem
Simon Meusel

3

Po aktualizacji z El Capitan do macOS Sierra miałem ten sam problem.

Jedynym poleceniem, które wykonało lewę było:

sudo mdutil -E # from mdutil usage "Erase and rebuild index"

Jeśli ten nie działa bezpośrednio, spróbuj najpierw uruchomić to polecenie:

sudo mdutil -i on # from mdutil usage "Turn indexing on or off"

1

Aktualizacja uprawnień załatwiła dla mnie: chown -R $(whoami):staff /Applications/Xcode.app

Sugerowane tutaj: https://forums.developer.apple.com/thread/82503


Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego według Ciebie podany link odpowie na pytanie. Odpowiedzi powinny być samodzielne, aby inni mogli je znaleźć za pomocą funkcji wyszukiwania. Linki mogą ulec zmianie i stać się nieaktualne, dlatego wolimy, aby odpowiedzi były nie tylko linkami. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.