Jakie aplikacje do testowania siły sygnału w systemie OS X istnieją do pomiaru sieci Wi-Fi?


12

Czy mogę uzyskać więcej informacji na temat siły mojego sygnału Wi-Fi?

Szukam aplikacji, którą mogę pobrać, lub komendy systemowej, którą mogę uruchomić w terminalu, która ujawni hałas innych sygnałów, które nie są moje i mogą zajmować ten sam kanał, co moja obecna sieć.

Odpowiedzi:


10

Apple udostępnia dwa narzędzia, które większość osób uważa za bardzo odpowiednie do normalnego skanowania sieci i rozwiązywania problemów. Jedna jest graficzna, a druga oparta na linii poleceń.

 • / System / Library / CoreServices / Applications / Wireless \ Diagnostics.app (w nowszym systemie operacyjnym) i / System / Library / CoreServices / Wi-Fi \ Diagnostics.app (w starszym systemie operacyjnym)
 • /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/Current/Resources/airport

Ten pierwszy narysuje dla ciebie bardzo ładny wykres sygnału i szumu i może wykonywać skanowanie bezprzewodowe, mapowanie usług Bonjour (zarówno lokalnie, jak i przez Internet IPv4 i IPv6), ARP i prawie wszystko, co robi zwykłe narzędzie sieciowe, z wyjątkiem skanowanie portów.

Dowiązuję symbol lotnisko do / usr / local / bin, aby można było wywołać go z dowolnej powłoki.

Air:~ me$ ls -l /usr/local/bin/airport 
lrwxr-xr-x 1 root wheel 89 Apr 4 2012 /usr/local/bin/airport -> /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/Current/Resources/airport

Okno Narzędzia sieciowe aplikacji do diagnostyki Wi-Fi

Polecenie terminalu jest bardziej przydatne do skanowania i zmiany sposobu, w jaki urządzenie łączy się z siecią, niż do uzyskiwania informacji o sygnale lub hałasie, ale airport -Iwykonuje zrzuty szczegółów, które normalnie są wyświetlane po przytrzymaniu klawisza opcji i kliknięciu ikony Wi-Fi na pasku menu ( takich jak MCS, RSSI, hałas i prędkości transmisji).

Jeśli potrzebujesz mocniejszych narzędzi, zacznij od tych profesjonalnych aplikacji o rozsądnej cenie:


2
Szybki dostęp do tego samego to: Przytrzymaj klawisz opcji i kliknij ikonę Wi-Fi, a na dole zobaczysz „Otwórz diagnostykę Wi-Fi” w OSX 10.8

Nie mogę znaleźć sposobu otwarcia okna takiego jak to na twoim zrzucie ekranu. Czy jest to konkretna opcja dla airportpolecenia?
Guglie,

Aby wykreślić wykres sygnału, otwórz Diagnostykę WiFi i z menu Okno> Wydajność , nieco ukryty ...
Guglie

9

Możesz także wypróbować iStumbler .

Używam go i pokazuje kanały i szum.

Witryna opisuje funkcje Wi-Fi jako:

 • Wyświetla listę widocznych sieci bezprzewodowych z pełnymi informacjami.
 • Inspektor wyświetla szczegółowe informacje, w tym wykres o wysokiej rozdzielczości, notatki, rozszerzone właściwości i próbki.
 • Zawsze wyświetla podłączoną sieć, nawet jeśli jest prywatna.
 • Graficznie wskazuje typ sieci i status szyfrowania.
 • Sygnał i szum wykreślane w czasie dla wybranej sieci.
 • Monitor połączenia dla podłączonej sieci.5

Polecam WiFi Explorer z Mac App Store. Pokazuje sygnał i szum, a także pomiary SNR dla wszystkich sieci w zasięgu. Ma również dobrą wizualizację, aby określić konflikt kanałów i nakładanie się. To nie jest darmowe, ale warte jest kilku dolców.

Skanuj, znajduj i rozwiązuj problemy z sieciami bezprzewodowymi za pomocą WiFi Explorer.

Szybko identyfikuj konflikty kanałów, nakładające się i inne czynniki (np. Problemy z konfiguracją), które mogą mieć wpływ na łączność i / lub wydajność sieci bezprzewodowej w domach, biurach i innych miejscach.

Znajdź otwarte, doraźne, a nawet nieuczciwe punkty dostępu. WiFi Explorer wykrywa sieci bezprzewodowe 802.11a / b / g / n i obsługuje pasma kanałów 2,4 i 5 GHz, a także kanały 20 i 40 MHz.

Uzyskaj wgląd w szczegóły sieci: nazwę (SSID), adres MAC (BSSID), producenta urządzenia, siłę sygnału (RSSI), szum, kanał, pasmo, konfigurację bezpieczeństwa, obsługiwane prędkości danych i wiele więcej.

Monitoruj siłę sygnału każdej sieci w czasie i eksportuj metryki (średnia, maksymalna siła sygnału itp.) I szczegóły sieci do formatu pliku CSV.


Używam tego bardzo często i jest to solidna aplikacja z ładną gęstością informacji.
Mort

0

Netspot może być tym, czego potrzebujesz Dostałem to innego dnia, ale nie miałem jeszcze czasu, aby z niego skorzystać. Nie jestem pewien ceny, teraz dostałem ją za darmo w App Store.

https://itunes.apple.com/us/app/netspot-wifi-survey-wireless/id514951692?mt=12

Ta aplikacja jest przeznaczona dla laptopów, dzięki czemu możesz badać obszar, który musisz zmapować. Mam nadzieję że to pomoże.


Używałem NetSpot w moim biurze (około 10 000 m2) do mapowania siły sygnału z moich pięciu WAP Cisco AeroNet; działało to bardzo dobrze, ale tylko dlatego, że miałem dobrą schematyczną grafikę planu piętra, który można wykorzystać jako odniesienie podczas kreślenia lokalizacji. Jeśli możesz stworzyć mapę swojego obszaru - nawet tylko przybliżony szkic - i zaimportować ją do NetSpot, bez wątpienia uzyskasz lepsze wyniki.
da4

fajne narzędzie, ale nie dla przeciętnego użytkownika. Próbowałem i odinstalowałem. Robienie mapy okolicy jest uciążliwe.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.