Czy można używać iPhone'a bez karty SIM jako iPoda touch?


23

Czy można używać iPhone'a bez karty SIM jako iPoda touch?

Mam stary iPhone 3G, który nie ma już karty SIM i chcę go używać jako iPoda touch. Jak mogę to osiągnąć?


Co dzieje się po wyjęciu karty SIM?
MHrappstead

Odpowiedzi:


20

Istnieje dokument wsparcie Apple na, jak to zrobić . Nie musisz trzymać karty SIM w telefonie, ale musisz ją włożyć, aby aktywować przed wyjęciem.

Oto procedura dla 3G i 3GS:

Do aktywacji telefonu możesz użyć dowolnej karty SIM powiązanej z operatorem obsługiwanym przez twoje urządzenie. Po prostu włóż kartę SIM od ostatniego operatora, z którym korzystałeś z iPhone'a, i aktywuj ją. Następnie wyjmij kartę SIM. Możesz teraz używać iPhone 3G lub iPhone 3GS tak jak iPoda touch (tylko Wi-Fi, brak usługi komórkowej).

Uwaga: W tym celu możesz użyć aktywowanej karty SIM z nowego iPhone'a.

Aby ponownie aktywować iPhone 3G lub iPhone 3GS, który wyświetla ekran „Połącz z iTunes”:

  1. Włóż kartę SIM od operatora, z którym korzystałeś z telefonu. Uwaga: jeśli używasz tego samego operatora, możesz w tym celu użyć aktywowanej karty SIM z nowego urządzenia. Jeśli Twoje urządzenie jest odblokowane przez operatora, możesz użyć dowolnej karty SIM.
  2. Podłącz iPhone 3G lub iPhone 3GS do iTunes na komputerze podłączonym do Internetu. iTunes następnie aktywuje urządzenie. W tym momencie możesz wyjąć kartę SIM i korzystać z iPhone'a jak z iPoda touch.

1

Używam mojego starego iPhone 3G jako iPoda bez żadnych problemów. Kiedy przeprowadziłem się do iPhone'a 4, wyjąłem kartę SIM, wyczyściłem iPhone 3G i działa dobrze. Na górnym pasku pokazuje brak karty SIM, ale działa dobrze jako iPod i bez problemu łączy się z moim Wi-Fi.

Jaki masz problem? Jakieś komunikaty o błędach?


1

Chcesz zachować starą kartę SIM w telefonie. Serwery iTunes zapamiętują tę kartę SIM i umożliwiają odblokowanie telefonu za każdym razem, gdy zostanie przywrócony.

Firma telefoniczna usunie tę kartę SIM ICCID z usługi, więc telefon powie „czeka na usługę” lub „czeka na aktywację”, ale poza tym nadal działa jako urządzenie tylko z Wi-Fi. GPS będzie działać, jeśli jest zainstalowany. Nawet lokalizacja będzie działać z wykorzystaniem triangulacji GSM, ponieważ telefon może zobaczyć wieże komórkowe, nawet jeśli nie pozwala na przesyłanie danych w sieci.


0

Zakładam, że twój iPhone jest już aktywowany, tak, możesz. Po prostu wyjmij kartę SIM, gdy telefon jest włączony. Gotowy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.