Wstrząsający? - MacBook krótka uziemiona ładowarka UK


3

Nie mam pojęcia dlaczego. Ale Apple nie uziemiło zwartej wtyczki do transformatora MacBooka Pro. Tak więc na krótkim przewodzie jedynym sposobem uziemienia ładowarki jest dotknięcie jej lub urządzenia Macs unibody, co daje uczucie wibracji na dłoniach.

Kiedy poszedłem do genialnego baru, żeby narzekać, powiedzieli, że jest to całkowicie „normalne”. Ich definicja normalności polega na tym, że robi to każdy MacBook. Miałem 4 MacBooki i wszyscy to zrobili.

Geniusz powiedział, że choć widział kilka uziemionych wtyczek 3pin. Więc moje pytanie brzmi: gdzie mogę je wybrać? lub jak moglibyśmy zmusić jabłko do uziemienia krótkich wtyczek i przywrócić je?


Tak jest również w przypadku szwajcarskich i prawdopodobnie australijskich ładowarek (( superuser.com/questions/507356/… ).
jaume

Odpowiedzi:


3

Jest to tak często niezrozumiałe, że postaram się przedstawić krótką wstępną, a następnie link do dobrego wyjaśnienia, które nie jest zbyt techniczne.

Powszechne nieporozumienie - uziemienie

Większość małych urządzeń gospodarstwa domowego nie jest w ogóle uziemiona - nawet jeśli na wtyczce znajduje się prawidłowy styk uziemienia.
Są to tak zwane „podwójnie izolowane” i noszą to logo

wprowadź opis zdjęcia tutaj

„Transformatory” w tego typu urządzeniach nie są takie same jak w urządzeniach dużej mocy i nie używają obniżanego transformatora cewki, zasilanie liniowe. Zamiast tego używają zasilania impulsowego.
Wszystkie zasilacze, zarówno liniowe, jak i impulsowe, przeciekają niewielką ilość prądu z powodu pojemności. W urządzeniach z podwójną izolacją nie ma prawdziwego uziemienia / uziemienia, więc konstrukcja jest zoptymalizowana, aby zapobiec temu wyciekowi.
Niestety, zasilacze impulsowe pracują na bardzo wysokich częstotliwościach, więc mniejsza pojemność w mniejszym transformatorze kończy się tak samo, jak większa pojemność w większym transformatorze pracującym na przykład na 50 lub 60 Hz.

Prąd upływowy jest zwykle mniejszy niż 1mA i często jest tak niski jak 10uA, ale nawet przy tak niskim prądzie może być nadal obecny i nadal może powodować problemy.

Więc - mrowienie lub szum, który odczuwasz, w rzeczywistości stajesz się tymczasowym uziemieniem dla tego obwodu.
Zazwyczaj jest bezpieczny, a każdy renomowany producent zapewni, że jego zasilacze mieszczą się w granicach tolerancji.

Tanie kopie są tanie, ponieważ nie przeszkadzają większości obwodów bezpieczeństwa… no wiesz, rzeczy, które sprawiają, że drogi jest przede wszystkim drogi ;-)

Zajrzyj na http://www.unitechelectronics.com/sparks.htm, aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienia. Chociaż jest on skierowany do użytkowników hi-fi i ofert w sieci 240 V, podstawowe zasady są identyczne.


2

W krajach, w których wtyczki do sieci nie są uziemione (lub uziemione do zasilania, jak mówimy po drugiej stronie stawu), możesz kupić i użyć amerykańskiego kabla, który prowadzi trzeci przewód do uziemienia / uziemienia i doprowadzić elektryka do podłączenia gniazd lub równoważnego okablowania obok zestawu Apple.

Widziałem także ludzi uziemiających swoją powierzchnię roboczą tak jak ty w statycznym, bezpiecznym środowisku pracy. Jeśli Mac może uziemić się przez stół, nie poczujesz napięcia / prądu upływu, ponieważ nie jesteś już najlepszą ścieżką do uziemienia.

To uczucie mrowienia mnie wkurza bez końca, ale Apple robi przystosowane i kable, aby mieć uziemienie, więc może być konieczne użycie ich w porównaniu ze standardowym zestawem w Wielkiej Brytanii. Jestem „lekko zszokowany” geniuszem, który nie zaproponował ci więcej opcji.


Cóż, na moim biurku domowym używam uziemionego długiego kabla, więc jest w porządku, ale dla uni biorę krótszy jako bardziej wygodny.
Andrew

Nie można używać trójżyłowego kabla amerykańskiego z komputerem MacBook Pro. Adapter ma tylko dwa piny wejściowe.
WGroleau

Wszystkie adaptery MacBooka Pro, które widziałem, zawierają metalową masę i dwa inne złącza. MagSafe wszystkie moce i USB-C wszystkie moce. Przypuszczam, że kabel w USA nie będzie działał w innych gniazdach, @WGroleau - czy o to ci chodzi?
bmike

Wszystkie adaptery MacBooka Pro, które widziałem, są tymi samymi urządzeniami MagSafe z wymiennymi DWIE-przewodowymi wkładkami do wtyczek ściennych różnych krajów. pcmacs.co.uk/wp-content/uploads/2016/08/... W instalacjach lądowych w USA zwykle jedna strona wtyczki jest uziemiona, ale - och, głuptasie, używam mojej bez kabla do tak długo, że zapomniałem, że kabel nie jest odwracalny jak krótka wkładka. :-). Kabel nie będzie działał w innych gniazdach, ale dostępne są uziemione adaptery. Przepraszamy za (głównie) niepoprawny komentarz!
WGroleau
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.