Dlaczego nowe aplikacje są kompatybilne tylko z najnowszymi wersjami systemu Mac OS X i nie są kompatybilne wstecz z wcześniejszymi wersjami systemu operacyjnego?


0

Zauważyłem, że wiele aplikacji wymaga co najmniej systemu Mac OS X 10.7.4 do zainstalowania na komputerze Apple Mac, a niektóre aplikacje wymagają nawet zainstalowania systemu Mac OS X 10.8. Aplikacje Cant są kompatybilne wstecz dla tych użytkowników, którzy mogą być w starszych wersjach (np. Snow Leopard i Leopard). Czy jest to zatem bardzo dobry powód, aby uaktualnić system operacyjny do najnowszej wersji?

Odpowiedzi:


3

Głównym powodem jest zmiana systemu operacyjnego. Oznacza to, że istnieją nowe funkcje dostępne w nowym systemie operacyjnym dla programisty. Jeśli deweloper korzysta z nich, nie jest możliwe lub przynajmniej trudniejsze napisanie kodu do obsługi systemu operacyjnego.

Jednym z przykładów jest Mac App Store, aby móc z niego korzystać, potrzebna jest nowsza wersja SNow Leopard i nie ma możliwości użycia w Leopardzie.

Deweloper musi więc dokonać wyboru, udostępnić pewną funkcjonalność, która działa tylko na nowym systemie operacyjnym lub napisać kod znacznie szybciej, który działa tylko (lub jest testowany pod nowym systemem operacyjnym) lub inwestuje czas (a tym samym pieniądze) we wspieranie starego systemu operacyjnego ale udostępnij aplikację większej liczbie użytkowników.


W związku z tym użytkownicy Apple powinni zawsze aktualizować system do najnowszej wersji lub przynajmniej mieć tylko jedną wersję.
Simon

@Simon zależy :) Jeśli masz działające aplikacje, dlaczego musisz zaktualizować. Czy chcesz podjąć ryzyko złamania - dlatego organizacje powoli się aktualizują, na przykład Windows XP, ale pomysł jest taki sam dla OSX.
Mark

Obecnie jestem obecnie w Snow Leopard, a na razie jestem w pełni zadowolony, jednak jest kilka aplikacji, które widziałem, które wymagają bycia na Lion lub Mountain Lion.
Simon

1
@simon Jeśli zależy ci na swojej maszynie, aby zarabiać na życie, nigdy nie powinieneś aktualizować swojego systemu operacyjnego, dopóki nie będziesz całkowicie pewien, że nadal będziesz w stanie zrobić wszystko, co musisz. Błędem byłoby zakładanie, że Apple przetestowało aktualizację, aby upewnić się, że nie złamie ona jakiejś aplikacji lub czcionki lub innej funkcji, którą musisz mieć do pracy.
Tom Gewecke

@ Tom kupiłem komputer Mac głównie po to, by uczyć się wypróbować coś nowego i podobno inny :). Thx za radę
Simon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.