Nie można wyłączyć wyszukiwania trzema palcami w górę po migracji na nowy komputer


2

Niedawno przeprowadziłem się do nowego MacbookPro i przeprowadziłem migrację plików / ustawień mojego starego komputera do nowego.

Z jakiegoś powodu nie jestem w stanie wyłączyć możliwości wyszukiwania definicji słowa za pomocą gestu stuknięcia trzema palcami.

  • Odznaczę opcję „Wyszukaj” w panelu preferencji gładzika.

  • Wyłączyłem również opcję „Wyszukaj w słowniku” w
    panelu preferencji Klawiatura> Skróty klawiaturowe> Wyszukiwanie> Wyszukaj w
    słowniku.

Zazwyczaj używam BetterTouchTool, aby zmienić gest stuknięcia trzema palcami w środkowe kliknięcie, na razie wyłączyłem tę funkcję i nadal mam problem polegający na tym, że jeśli stukam coś trzema palcami, tekst zostaje podświetlony i pojawia się definicja słowo. Dzieje się tak we wszystkich aplikacjach.

Czy jest jakiś inny sposób wyłączenia tej funkcji? Czy istnieje polecenie terminalu, które mogę wypróbować?

Odpowiedzi:


0

Czy próbowałeś usunąć ~/Library/Preferences/com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad.plistlub uruchomić defaults write com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad TrackpadThreeFingerTapGesture -bool false?


Znalazłem plik i usunąłem go. Nie pomogło. Nawet po tym, jak próbowałem ustawić ustawienia na pożądaną wartość false. Próbowałem nawet polecenia terminalu - kiedy przeglądam ustawienia gładzika, wyglądają tak, jakbym tego chciał (ta funkcja jest ustawiona na fałsz), ale nadal mam taką możliwość, gdy stukam trzema palcami.
Ecnalyr

chciałem powtórzyć doświadczenie Ecnalyr. Te polecenia z pewnością wyglądają, jakby powinny działać, ale nie działają. Być może ktoś inny zna prawidłowe nazwy ustawień dla tych wartości domyślnych?
Michael Dautermann

0

Laptop, z którego przeprowadziłem migrację, to Macbook Air z systemem OSX 10.8.2. Kiedy przeprowadziłem migrację do mojego nowego Macbooka Pro 13 "z Retiną - na Retinie zainstalowano tylko 10.8.1. Dowiedziałem się, że aktualizacja do 10.8.2 została ściągnięta po początkowym wydaniu przez Apple z powodu różnych problemów na kilku z nich modele - w zestawie moja 13-calowa siatkówka.

Apple ponownie wydało dziś wersję OSX 10.8.2, która naprawiła mój problem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.