Czy są jakieś problemy z używaniem dwóch identyfikatorów Apple ID dla jednego użytkownika w App Store?


10

Do tej pory miałem identyfikator Apple ID powiązany z moim osobistym adresem e-mail. Wykorzystuje moje osobiste konto PayPal do zakupów, a obecnie ma saldo kredytowe dzięki niektórym świątecznym kartom upominkowym iTunes.

W związku z niedawnym wydaniem App Store chciałbym kupić aplikację OS X do celów biznesowych. Nie chcę używać salda kredytowego na moim osobistym koncie Apple ID, więc zastanawiałem się nad utworzeniem nowego Apple ID tylko na czas, gdy kupię aplikacje, których używam w celach biznesowych. W ten sposób mogłem powiązać biznesowy Apple ID z moim biznesowym kontem PayPal.

Obawiam się jednak, że mogą istnieć pewne problemy z używaniem dwóch różnych identyfikatorów Apple ID na tym samym MacBooku przez tego samego użytkownika. Zanim spróbuję tego na ślepo, czy ktoś ma jakieś doświadczenie lub wie o jakichkolwiek problemach?

Odpowiedzi:


9

Jest kilka gotch, o których wiem.

  1. Jeśli kupisz aplikacje na obu kontach iTunes, wszystkie zostaną wyświetlone razem, gdy staną się dostępne aktualizacje, a nie tylko te na koncie, na którym jesteś aktualnie zalogowany. Więc jeśli klikniesz „pobierz wszystkie bezpłatne aktualizacje”, iTunes pobierze tylko aktualizacje dla konta, które jest zalogowane. Może to być mylące, ponieważ kazałeś mu pobrać wszystkie bezpłatne aktualizacje i nie mówi ci dlaczego pobrałem inne.
  2. Jeśli masz urządzenie Apple TV i chcesz korzystać z funkcji Home Sharing, możesz udostępniać zawartość tylko dla jednego konta na raz.

7

Używam 5 kont w 3 różnych krajach przez ostatnie 18 miesięcy. Nie powiedziałbym, że są jakieś wady, tylko pewne irytacje.

Największa irytacja związana jest z aplikacjami znajdującymi się w różnych sklepach z aplikacjami - jeśli jestem w amerykańskim App Store i klikam aktualizację dla aplikacji zakupionej w brytyjskim App Store (i nie ma sposobu, aby to stwierdzić, patrząc na listę), I musisz przejść cały proces wysyłania do innego App Store, logowania, sprawdzania aktualizacji, ponownego kliknięcia Aktualizuj. Nie powinieneś mieć tego problemu, jeśli twoje konta są dla tego samego App Store.

Inną irytacją jest to, że nawet w tym samym App Store musisz aktualizować aplikacje w partiach. Kliknięcie opcji Updae All spowoduje zaktualizowanie aplikacji dla bieżącego logowania, co pozostawi kilka pozostałych aplikacji. Kliknij ponownie Aktualizuj wszystko, a zostaniesz poproszony o zalogowanie się przy użyciu innych danych konta.

Chciałbym, aby App Store działał w bardziej usprawniony sposób.


1
Bardzo zgadzam się z twoim postem, Anthony. NIE jestem zazdrosny o twoje 5 kont - przemieszczam się między amerykańskimi i brytyjskimi sklepami z aplikacjami i stwierdzam, że jest to irytujące.
Ash

2

To naprawdę nie będzie wielka sprawa, może pomóc w oddzieleniu zakupów Mac App Store od iTunes Store.

Jedynym problemem byłoby, gdybyś jakoś zapomniał, które konto jest zalogowane na urządzeniu i zaczął kupować na innym koncie.

Wyobrażam sobie, że możesz zachować prostotę, jeśli korzystasz TYLKO z konta Mac App Store na komputerach Mac, które posiadasz.


1

Mam kilka identyfikatorów Apple ID, jeden dla kont iTunes Store (więcej niż jeden kraj, ale to inna historia) i jeden dla Apple Developer Program.

Jednak w przypadku Mac App Store używam tego samego konta, co w iTunes Store.

Do tej pory nie miałem problemów.


1

Używam niemieckiego i amerykańskiego Apple ID; przełączanie zgodnie z opisem prac Anthonyg. Jednak uważam również, że przełączanie identyfikatorów może wyłączyć, a nawet przerwać dopasowanie iTunes (co jest dziwną bestią), co powoduje, że synchronizacja z innymi urządzeniami jest niewiarygodna. Inna historia. Ale rozwiązaniem tego problemu jest utworzenie osobnej biblioteki iTunes; Identyfikatory są podłączone do bibliotek i nie są wbudowane w preferencje systemowe.

(Biblioteki można łatwo przełączać, przytrzymując klawisz Opcja i klikając ikonę iTunes; pojawia się małe okno z pytaniem, czy chcesz utworzyć nową bibliotekę, czy wybrać starą).

Korzystam z tej oddzielnej biblioteki co drugi tydzień, tylko po to, by otrzymywać aktualizacje aplikacji i sporadyczne treści w niemieckim sklepie; po pobraniu plików przez iTunes, po prostu kopiuję je do folderu „Automatycznie dodaj do iTunes” w głównej bibliotece (która korzysta z mojego amerykańskiego identyfikatora) i są one dodawane przy następnym przełączeniu do tej głównej biblioteki.

Nie eksperymentowałem, aby dowiedzieć się, czy moja główna biblioteka akceptuje tę „obcą” zawartość tylko dlatego, że wcześniej zmieniłem identyfikator na inny podczas korzystania z tej biblioteki, ale podejrzewam, że tak jest. W każdym razie to mi ułatwia.


-2

po prostu dodaj dodatkowe profile (użytkowników) na komputerze Mac.


1
Jakie korzyści ma w tej sytuacji dwóch użytkowników systemu operacyjnego?
bmike

Jest to nieistotna odpowiedź.
Czy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.