Jak ponownie powiązać Caps Lock, aby usunąć / cofnąć?


9

Próbowałem użyć DoubleCommand, ale nie pozwala to przytrzymać klawisza Caps Lock, a naciśnięcie go powoduje włączenie / wyłączenie światła Caps Lock. Idealnie byłoby, gdyby Caps Lock nigdy nie był włączony, a klawisz zachowywał się dokładnie tak, jakby to był klawisz Delete.

Innym problemem, jaki ma DoubleCommand, jest to, że co drugie naciśnięcie przełącza światło i nie usuwa znaku.

Odpowiedzi:


10

Możesz spróbować Seil (wcześniej PCKeyboardHack ). Używam go, aby powiązać Caps Lock z prawym klawiszem Ctrl (nie zwykłym Ctrl), dzięki czemu mogę powiązać Caps Lock z Meta w Emacsie (podczas gdy Ctrl pozostaje Ctrl, a inne klawisze są zachowywane w zwykły sposób).


To działa, dzięki. Aby upewnić się, że nie ma opóźnienia, będziesz chciał zainstalować i używać również KeyRemap4MacBook (ta sama strona internetowa). Instrukcje znajdują się tutaj: pqrs.org/macosx/keyremap4macbook/extra.html#t1
Sensowny

2
na moim MacBooku nowszej, wszystko, co potrzebne do zrobienia było stosowanie preferencji klawiaturze, aby wyłączyć funkcję Zablokuj czapki, a następnie zainstalować PCKeyboardHack mapować caps lock (I odwzorowane go Esc do stosowania w vim)
Jason Sundram

Rzeczywiście nie mam żadnych opóźnień podczas ponownego mapowania (lub wyłączania, jak sądzę) Caps Lock w Preferencjach systemowych> Panel preferencji klawiatury> Klawisze modyfikujące… wyskakujące.
Mathieu Legrand,

2
Nazwa aplikacji została zmieniona na „Seil”: pqrs.org/osx/karabiner/seil.html.en
Mathieu Legrand

Seil jest teraz przestarzały i został zastąpiony przez Karabiner-Elements .
syvex

1

Jeśli korzystasz z systemu macOS Sierra lub nowszego i nie masz nic przeciwko użyciu wiersza polecenia, możesz to zrobić za pomocą techniki, którą widziałem na blogu Hang Lu Su :

$ hidutil property --set '{"UserKeyMapping":[{"HIDKeyboardModifierMappingSrc":0x700000039,"HIDKeyboardModifierMappingDst":0x70000002A}]}'

W swoim łączonym poście zajmuje się także innymi rzeczami, takimi jak upewnienie się, że to wiązanie przetrwa ponowne uruchomienie lub mapowanie dowolnego klucza. Oto dokumenty Apple wyjaśniające zastosowaną technikę, a także kody, które należy zastosować dla dowolnego klucza.

Zdaję sobie sprawę, że pytanie i jego oryginalne odpowiedzi są starsze niż macOS Sierra, ale być może może to być przydatne dla osób, które natknęły się na to ostatnio.


0

ControllerMate dostaje normalne automatyczne powtarzanie, bez opóźnień ani lekkiego przełączania podanego Apple ➤ Preferencje systemowe…… Klawiatura ➤ Klawiatura ➤ Klawisze modyfikujące… ➤ Klawisz Caps Lock ➤ Brak akcji.
Control, Meta (Alt) i Control-Meta przyjęły dodatkową logikę: Zwariowany wizualny język programowania ControllerMate

       Pokój
            —Devon

PS Emacs² i Lisp³ dorastały z Rubout po lewej stronie litery A - patrz układ klawiatury Knight TV⁴ i klawiatury Space Cadet⁵ z klawiszami modyfikującymi Control-Meta-Super-Hyper-Shift-Greek-Top.

Wprowadzanie hasła PPS może wymagać klucza sprzętowego usuwania.

PPPS Jeśli uda ci się uzyskać funkcję Caps Lock na akordach na dwie zmiany, daj mi znać.

PPPPS Mgt zabrania mi publikowania tych https://en.wikipedia.org/wiki/ linków: [2] Emacs [3] Lisp_ (język_programowania) [4] Knight_keyboard [5] Space-cadet_keyboard

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.