Czy dyski SSD wymagają defragmentacji?


Odpowiedzi:


6

Nie, nigdy. Defragmentacja jest pomocna w przypadku obracania dysków opartych na talerzach, jeśli system plików nie obsługuje tego ( co zazwyczaj robi HFS + na komputerach Mac ), ponieważ potrzeba czasu, aby dysk obrócił się we właściwym miejscu, co musi zdarzać się częściej jeśli jedna porcja danych zostanie podzielona na kilka lokalizacji. Zobacz czas dostępu .

Dysk półprzewodnikowy nie ma ruchomych części, więc nie ma opóźnień mechanicznych. Odczytywanie sekcji danych zajmuje w przybliżeniu tyle samo czasu, bez względu na to, gdzie znajduje się ona w pamięci flash.

Defragmentacja dysku SSD jest w rzeczywistości szkodliwa, ponieważ zmusza dysk do przenoszenia danych bez uzasadnionego powodu, a układy flash mają limit liczby powtórzeń sekcji.


2
Defragmentacja dysku SSD jest technicznie niemożliwa, ponieważ tkanie zużywające i tak rozprowadzi wszystkie świeżo zapisane bloki na chipach. Bloki alokacji (jak sektory na wirującym dysku twardym) nie są fizycznie ciągłe w pamięci flash.
MacLemon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.