Czy można użyć Airport Express do przedłużenia Wi-Fi punktu dostępowego innego niż Apple?


17

Mój kolega ma tani punkt dostępowy Cisco na innym piętrze. Używa komputera Mac Pro, a Wi-Fi jest bardzo nierówne.

Czy można rozszerzyć tę sieć za pomocą Airport Express?


1
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie byłem w stanie zmusić Airport Express do rozszerzenia niczego poza innym routerem Apple.
Justsomeguy

Odpowiedzi:


12

Wygląda na to, że Apple mówi w kółko , że inne routery nie są obsługiwane przez rozszerzenia zasięgu bezprzewodowego (z routerem podłączonym do Ethernetu, a Express nie):

Zwiększ zasięg istniejącej sieci Wi-Fi.

Jeśli masz już w domu sieć bezprzewodową i chcesz rozszerzyć jej zasięg, AirPort Express może ci pomóc. Wystarczy umieścić je w zakresie swojej podstawowej stacji bazowej - AirPort Extreme, Time Capsule lub innego AirPort Express - w pobliżu obszaru, gdzie chcesz, aby Twoje połączenie bezprzewodowe. Uruchom łatwą w użyciu aplikację AirPort Utility na urządzeniu z systemem iOS lub Mac, a dzieli Cię zaledwie kilka minut od korzystania z Wi-Fi na duże odległości.

Jednak dzieje się tak tylko wtedy, gdy AirPort Express nie jest podłączony do sieci Ethernet. W przeciwnym razie możesz skonfigurować sieć roamingową. Można to zrobić w nowszych modelach Airport Express (kompatybilnych z 802.11n).


Najpierw potrzebujesz Express podłączonego do Ethernetu. Upewnij się, że główny router inny niż Apple jest ustawiony na współdzielenie publicznego adresu IP. Następnie, konfigurując Express, po prostu ustaw jego nazwę sieci i hasło dokładnie tak samo, jak sieć używana przez router inny niż Apple. Tryb sieci musi brzmieć „Utwórz sieć bezprzewodową”, powinien łączyć się za pomocą „Ethernet”, a Udostępnianie połączenia musi być „Wyłączony (tryb mostka)”.


więc mówisz, że podłączyć Express do modemu (ethernet)? Do czego będzie podłączony drugi AP?
Tom Geee

punkt dostępowy Cisco musi być podłączony do modemu. aby utworzyć sieć roamingową, Express będzie musiał być podłączony do innego źródła Ethernet (tj. innego modemu lub źródła cat5). zwróć uwagę, że komputer Mac może korzystać ze źródła Wi-Fi w celu udostępniania w swoim porcie Ethernet.
Ethan Lee

Tak mam swoją konfigurację. Router jest podłączony do modemu. Poprowadzę kabel ethernetowy wzdłuż domu od routera do dolnej stacji Airport Express. Konfiguruję router i Airport Express, aby miały ten sam identyfikator SSID. Express jest w trybie Bridge. Ta konfiguracja działa świetnie.
paulgrav

Jeden drobny komentarz - musisz ustawić „nazwę sieci” (wszyscy nazywają to SID) i hasło, aby były takie same, jak opisano - ale musisz także upewnić się, że tryb bezpieczeństwa jest taki sam - np. Jeśli nie Wifi Apple używa WPA2-Personal, musisz zrobić to samo.

1
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, że z sieci roamingowej można korzystać nawet wtedy, gdy rozszerzenie sieci nie może! Zaoszczędził mi 200 $ + dolców.
Stembrain

1

Uruchomiłem mój, Airport Express jest podłączony przez Ethernet do routera Linksys, oba prowadzą własne sieci WiFi z tymi samymi identyfikatorami SSID i hasłami, pozwalając urządzeniom wędrować między nimi. Ponadto fakt, że jest on w trybie pomostowym, oznacza, że ​​linksys podaje adresy IP, co pozwala na szybszy roaming (teoretycznie nie przeprowadziłem testów w trakcie przesyłania)

Konfiguracja była łatwa, jeśli chcesz to zrobić w ten sposób, musisz podłączyć port WAN do routera nadrzędnego (zakładając, że jest to lotnisko z 2012 r., W przeciwnym razie jest tylko jeden port, więc użyj tego)

Następnie skonfiguruj go jako „nową” sieć

Możesz również powtórzyć sygnał w teorii bez kabla, choć nie próbowałem tego, ponieważ zwiększa opóźnienie, zmniejsza prędkość o połowę i mam kabel Ethernet, w którym chcę router. Jeśli to właśnie chcesz zrobić, prawdopodobnie musiałbyś umieścić go w połowie drogi między tobą a drugim routerem, ponieważ wydaje się, że nie jest w stanie odebrać super słabego sygnału (widzi o tych samych sieciach, co mój laptop może w ta sama lokalizacja, więc nie jest tak, jakby była super mocna)


Całą tą odpowiedzią było powtórzenie ostatniego akapitu z zaakceptowaną odpowiedzią … I robi to rok po opublikowaniu oryginalnej, zaakceptowanej odpowiedzi.
JakeGould,

-2

Możesz podłączyć Mac Pro na początku 2009 r. Tylko za pomocą kabla ae podłączonego do stacji bazowej. Stacja bazowa musi być podłączona do modemu lub routera. Smutne, ale prawdziwe. No cóż, przynajmniej mam zamiar uratować parę sto dolców! ..


Co to jest przewód elektryczny?
user151019,

Ethernet ?, myślę, że pytanie wyraźnie stwierdza, że ​​router jest na innej podłodze. W zależności od modelu punktu dostępowego Cisco produkują przedłużacze Wi-Fi (lub repeatery), które mogą działać w twoim przypadku.
hoss
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.