Czy mogę korzystać z Open Office na nowym MacBooku Air?


1

Właśnie pobrałem Open Office na komputer Mac Book Air i zainstalowałem go. Kiedy próbowałem go otworzyć, pojawiła się wiadomość, że został opracowany przez niezidentyfikowane źródło, a ustawienia mojego komputera zezwalają jedynie na instalowanie programów z Mac App Store lub zidentyfikowanych programistów. Nic nie wiem o kodzie. Co mogę zrobić?


Czy OS Mountain Lion?
Mark

Odpowiedzi:


1

Właśnie widziałeś GateKeeper w akcji.

Jeśli masz pewność, że pobrałeś bezpieczną kopię programu, możesz powiedzieć komputerowi Mac „zaufać” temu programowi i pozwolić mu przejść przez bramkę.

  • Kliknij ikonę prawym przyciskiem myszy
  • Wybierz Otwórz
  • Przeczytaj okno dialogowe i zgódź się lub nie zgadzaj na uruchomienie tego programu

Powyższy artykuł zawiera szczegółowe informacje na temat GateKeeper i zeskanowałbym go i przejrzałem powyższe kroki. Jeśli znajdziesz dużo potrzebnego oprogramowania, które wyzwala ostrzeżenie, możesz złagodzić ustawienia, ale wolę zachować je na wartościach domyślnych, ponieważ chcę wiedzieć, kiedy nowy kod działa na moim komputerze Mac.


Dziękuje za odpowiadanie! Pobrałem go z openoffice.org/sv/get Jak mogę się upewnić, że jest bezpieczny?
Elinor,

Podobnie jak w przypadku każdego innego oprogramowania, musisz zaufać programistom. Co możesz zrobić, to sprawdzić poprawność pobrania na podstawie sumy kontrolnej. Przypuszczam, że pobrałeś OOo_3.3.0_MacOS_x86_install_sv.dmg. Jego suma kontrolna MD5 to 869e4b23022a7d318e3668003ea33a5c(z openoffice.org/download/legacy/md5sums/3.3.0_md5sums.txt ). Otwórz Terminal i wpisz albo ( md5 ~/Downloads/OOo_3.3.0_MacOS_x86_install_sv.dmglub md5sum ~/Downloads/OOo_3.3.0_MacOS_x86_install_sv.dmgnie jestem pewien, że mam na głowie). Jeśli liczba, którą otrzymasz, zgadza się z sumą kontrolną MD5 powyżej pobierania, jest OK.
jaume
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.