Co by się stało, jeśli użyję zasilacza o innej mocy niż ten, dla którego system jest zaprojektowany?


41

Moja dziewczyna ma Macbooka Air. Zasilacz jest mniejszy i lżejszy niż Pro. Ma moc wyjściową 14,85 V i 3,05 A. My Pro Retina ma zasilacz o napięciu 20 V i 4,25 A.

Oba zasilacze mają ten sam adapter Magsafe, więc zasilacze wydają się wymienne na poziomie fizycznym, ale co by się stało, gdyby jedno z nas podłączało się za pomocą adaptera drugiego?

  • Czy uszkodzenie może wynikać z niedostatecznego zasilania mojego MacBooka Pro? (jak awaria)?

  • Czy obrażenia mogą wynikać z nadmiernego zasilania jej Powietrza? (jak skok mocy)?

  • Czy Macbook Air ładuje się szybciej dzięki adapterowi Pro?


4
Za to, co jest warte, mam 13-calowego MacBooka Pro 2012 (bez Retiny), a moja dziewczyna ma MacBooka Air 2011. Często korzystałem z jej ładowarki, a ona do tej pory nie miała żadnych problemów (4 miesiące w i pojemność ładowania baterii jest taka sama). Mój MacBook Pro ładuje się dłużej przy użyciu ładowarki
bogdansrc

Odpowiedzi:


45

Możesz bezpiecznie używać zasilacza 85 W na dowolnym komputerze Mac, pobiera on tylko tyle mocy, ile potrzebuje. Adapter 45 W MacBooka Air może prawie poradzić sobie z zasilaniem MacBooka Pro, ale go nie naładuje. Nie spowoduje to uszkodzenia komputera Mac, ale możesz zauważyć, że bateria nadal się wyczerpuje podczas jego używania.

Oto informacje prosto z Apple:


5
To jest odpowiedź zaakceptowana, więc większość przeczyta tylko tę, dlatego czuję potrzebę wspomnienia według mojej własnej odpowiedzi, że użycie niższej mocy znamionowej z powiedzenia Powietrze do zasilania czegoś o wyższych wymaganiach, takiego jak MBP, jest potencjalnie złe dla moduł ładujący (nie tyle w przypadku MBP), ile ostatecznie wypali się z pracy przy 100% pojemności.
farsz

3
„Ostatecznie wypalić się” to dość niejasne określenie. Wyobrażam sobie, że OP użyje ładowarki MBA tylko raz na jakiś czas, aby zasilić MBP, jak już wspomniano, ładowarka MBA nie jest wystarczająco mocna, aby uruchomić i naładować akumulator MBP. Robię to również, gdy zabieram MBP do domu z pracy i używam ładowarki MBA mojej żony. Jeśli nie opodatkuję MBP, stwierdzę, że ładuje się powoli ..
Ashwin

14

Masz 2 scenariusze, tak jak ja to widzę:

1) Przy użyciu zasilacza o wyższym napięciu znamionowym niż oryginalne urządzenie.

To jest absolutnie w porządku. Zasilacz nigdy nie będzie działał automatycznie na 100% swoich możliwości, będzie dostarczał tylko to, co jest wymagane. Jeśli zamiast tego użyjesz MacBooka Air, który jest dostarczany z adapterem 45 W z adapterem 85 W, nadal pobiera tylko to, czego potrzebuje, co jest prawdopodobnie o wiele mniej niż pojemność znamionowa ładowarki, która jest oceniana na być w stanie nie tylko utrzymywać komputer w pełnym zakresie w razie potrzeby, a także ładować baterię w tym samym czasie.

2) Przy użyciu zasilacza o niższej mocy znamionowej niż oryginalne urządzenie.

Są szanse, że jest to w porządku przez większość czasu, ale istnieje większe ryzyko. Obowiązują te same zasady, pobierze moc, której potrzebuje, i nic więcej. Zakładając, że używasz MBP na ładowarce MBA, wtedy lekkie użycie prawdopodobnie nigdy nie pobierze wystarczającej mocy, aby maksymalnie naładować ładowarkę. Jeśli jest w trybie uśpienia, a samo ładowanie będzie w porządku, istnieje jednak szansa, że ​​jeśli go rzucisz, zacznie żądać więcej mocy, niż ładowarka MBA może bezpiecznie zapewnić. Należy tutaj zwrócić uwagę na 2 punkty:

  • Chociaż nie jest to określone w sposób oczywisty, moc 45 W (lub cokolwiek) podana na zasilaczu niekoniecznie jest dokładna, w rzeczywistości jest to gwarantowana minimalna częstotliwość ciągła, którą może on dostarczyć. Zmiany polegają na tym, że może dostarczyć więcej, powiedzmy (zależy od jakości urządzenia) + 10%.

  • Urządzenie wysokiej jakości (takie jak oficjalne urządzenie Apple, a nie eBay Hong Kong specjalne) będzie miało różne środki bezpieczeństwa, aby zapobiec wszelkiego rodzaju rzeczom, przed przegrzaniem, przetężeniem itp. Itd., A co gorsza, z wyjątkiem tego, że urządzenie może zawiodą z gracją w systemach chronionych. Kup tanią jednostkę z drutu z kurczaka i gumy do żucia, a poprosisz o ogień.

Jeśli chodzi o prędkości ładowania, Air prawdopodobnie nie ładuje się wcale szybciej, ale MBP może ładować się wolniej (lub, podobnie jak iPad z ładowarką iPhone'a, wcale nie jest w użyciu i zapewnia wystarczającą moc, aby utrzymać urządzenie w ruchu) .


5

Dziwi mnie, że nikt nie zauważył, że próba zasilania urządzenia o deklarowanych wymaganiach energetycznych to „14,5 wolta prądu stałego przy 3,05 ampera” (MacBook Air) za pomocą zasilacza 20 woltów (!!) o mocy 85 watów prądu stałego.

Tak, zgadzam się, nie ma nic złego w używaniu wyższej mocy niż oryginalny zasilacz do zasilania MacBooka Air, ale musi to być co najmniej bardzo blisko pierwotnie wymaganego napięcia 14,5 wolta prądu stałego. 20 woltów to po prostu zbyt duży skok w stosunku do wymagań napięciowych wytłoczonego przez producenta urządzenia. Zaakceptowałbym zmiany napięcia przy nie więcej niż 2 dodatkowych napięciach, powiedzmy, 16 woltów prądu stałego przy 85 W lub innej mocy, ale nigdy nie odważyłbym się zasilić żadnego urządzenia, które mówi, że potrzebuje 14,5 V za pomocą zasilacza 20.x. To, moim zdaniem, wymaga kłopotów i jestem zaskoczony, że wielu użytkowników twierdzi, że robili to od miesięcy i działa dobrze. To hazard i cieszę się, że opłacają się dla tych użytkowników, ale ja, jako inżynier komputerowy, nigdy bym tego nie zrobił.

Mam ze sobą MacBooka Air, który jeden z moich klientów zajmujących się naprawą komputerów właśnie dostał w moim warsztacie, stwierdzając, że się nie włącza. Po zbadaniu okazuje się, że uszkodzony jest zasilacz sieciowy. Problem polega na tym, że Apple zdecydowało się wysłać A1369 MacBook Air, którego wymagania dotyczące zasilania wynoszą: 14,5 V DC przy 3,1 A z zasilaczem 14,5 V DC 45 W. 14,5 woltów razy 3,1 ampera wynosi 44,95 wata, tak, maksymalna energia, jaką ten konkretny produkt kiedykolwiek pobierze z zasilacza, wynosi 44,95 wata. Apple po prostu dał temu nieznośnemu zasilaczowi o mocy 45 watów wartość 0. 05 watów, gdy klient ładuje baterię, a klient maksymalnie wykorzystuje procesor i kartę graficzną, które, jak zakładam, byłyby warunkami dla MacBooka do zużywania maksymalnej energii znamionowej w danym momencie i w tym czasie adapter jest opodatkowany przy 100% swojej pojemności może dostarczyć, nic dziwnego, że się wypalił. Apple powinien dostarczyć MacBooka Air z adapterem o mocy co najmniej 60 watów, aby mógł mieć wolną przestrzeń i nie działać w 100% w danym momencie, aby mógł rzeczywiście trwać. Cóż, zgadnij co, dostarczę temu klientowi adapter 60 watów, ponieważ byłoby to najbardziej odpowiedzialne, ale nigdy nie zapewniłbym zasilacza 20 woltów do zasilania urządzenia 14,5 wolta. Apple powinien dostarczyć MacBooka Air z adapterem o mocy co najmniej 60 watów, aby mógł mieć wolną przestrzeń i nie działać w 100% w danym momencie, aby mógł rzeczywiście trwać. Cóż, zgadnij co, dostarczę temu klientowi adapter 60 watów, ponieważ byłoby to najbardziej odpowiedzialne, ale nigdy nie zapewniłbym zasilacza 20 woltów do zasilania urządzenia 14,5 wolta. Apple powinien dostarczyć MacBooka Air z adapterem o mocy co najmniej 60 watów, aby mógł mieć wolną przestrzeń i nie działać w 100% w danym momencie, aby mógł rzeczywiście trwać. Cóż, zgadnij co, dostarczę temu klientowi adapter 60 watów, ponieważ byłoby to najbardziej odpowiedzialne, ale nigdy nie zapewniłbym zasilacza 20 woltów do zasilania urządzenia 14,5 wolta.

Podsumowując, bądź ostrożny z próbą przepięcia dowolnego urządzenia o napięciu wejściowym większym niż to, czego potrzebuje. Pamiętaj, że możesz zasilać 14,5 V MacBook Air za pomocą zasilacza sieciowego 14,5 V o dowolnej mocy wybranej przez Ciebie większej niż moc wyjściowa 45 W:

Przykład: Zupełnie dobrze jest: * Używać 14,5 wolt prądu stałego o dowolnej mocy, która okazuje się minimalną wyjściową mocą wyjściową wynoszącą 45 watów, aby zasilać komputer MacBook Air. Adapter może powiedzieć, że może zasilać do 1000 watów z częstotliwością 14,5 wolta prądu stałego, a MacBook Air będzie w porządku, idealnie w porządku. Komputer Mac pobierze tylko pierwsze 45 watów z adaptera, nie musząc korzystać z reszty, którą adapter może dostarczyć. * Użyj, powiedzmy, napięcia stałego 16,5 V prądu stałego o dowolnej mocy. Nie poszedłbym tutaj zbyt wysoko na moc, ponieważ przesadziłbym napięcie wejściowe o współczynnik 2 woltów i jest prawie pewne, że MacBook, wraz z większością komputerów przenośnych, ma obwód (stabilizator napięcia) w celu utrzymania stabilnego napięcia „roboczego” przy najlepszym napięciu roboczym,

Nie jest w porządku: * Zasilaj 14,5 wolt MacBooka Air za pomocą zasilacza 20.x o dowolnej mocy, nawet jeśli w tej chwili działa, ponieważ stabilizator napięcia musi działać dodatkowo, aby obniżyć napięcie do 14,5 wolty, aby reszta komputera Mac nie paliła się, a najprawdopodobniej powoduje to, że stabilizator / regulator napięcia nagrzewa się powyżej specyfikacji znamionowej, co ponownie przekłada się na krótszą żywotność MacBooka Air.


Dobrze napisane. Martwcie się o facetów z napięciem, reszta może być w porządku. Mówiąc ogólnie, napięcie to siła, a amper to objętość. Wyższy poziom głośności jest w porządku, po prostu weź to, co chcesz. Ale wyższa siła może cię zdmuchnąć.
linuxeasy

2
Ładowarka MagSafe zmienia napięcie wyjściowe odpowiednio do potrzeb podłączonego komputera. righto.com/2013/06/teardown-and-exploration-of-magsafe.html
Elliott

3

Jeśli wtyczka magsafe (1, 2 lub cokolwiek innego) pasuje, użyj jej. Zapewniam cię, że nie będzie żadnego problemu poza wolniejszym ładowaniem. Niczego nie spali. Inżynieria Apple jest na najwyższym poziomie i nie zaprojektują wtyczki magsafe, aby pasowała, jeśli coś pójdzie nie tak. Możesz na to liczyć. Bogdansrc już to potwierdził.

Nie wspominając o mocy (45 W, 60 W lub 85 W), ładowanie lub ładowana jednostka jabłek będzie zmieniać napięcie i amper w zależności od wykonywanych zadań przetwarzania. Jak mówi Nike Zrób to „Na zdrowie!


3

Używanie ładowarki MacBook Pro z komputerem MacBook Air jest całkowicie bezpieczne.

Odwrotność jednak najprawdopodobniej spowoduje ładowanie MBP w wolnym tempie, np. IPada ładowanego przez USB lub adapter ścienny 5 W.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz ten artykuł Apple KB: http://support.apple.com/kb/HT2346


1

Korzystam z pracy MB Pro (2014 r.), Kiedy pracuję w domu i używam ładowarki MB Air, która działa dobrze przez ostatnie 2,5 roku. Mimo że ładowarka i złącze magsafe nagrzewają się (czasami zbyt gorąco, aby można je było dotykać), nigdy nie zawiodło.

To wtedy, gdy uruchamiam kilka programów, maszyn wirtualnych i maksymalnie wyczerpuję wszystkie zasoby, ładowarka po prostu nie może nadążyć i faktycznie wyczerpuje się szybciej niż ładuje. Więc po ciężkim poranku kodowania jest to zwykle około 20-30% około południa. Położyłem go spać i idę na lunch, a kiedy wrócę, jest to prawie 70-80% - wystarczy na resztę dnia. Powiedziawszy to, nigdy nie zdarza się, gdy używana jest oryginalna ładowarka MB Pro, nawet przy maksymalnej prędkości.

Czy to jest bezpieczne? Powiedziałbym tak. Czy to jest dobre? Nie, jeśli uruchomisz go z maksymalną mocą.


1

Absolutnie dobrze jest używać ładowarki Macbook Air na komputerze MBP. Wystarczy wprowadzić kilka zmian, takich jak: - Zmniejsz jasność wyświetlacza MBP do 50% i wyłącz podświetlenie. Wyłącz bluetooth i spróbuj nie używać chrome (jest w porządku, jeśli chcesz go używać). W ten sposób MBP pobierze opłatę i wkrótce osiągnie 100%. Nie zaszkodzi Twojemu laptopowi ani ładowarce.


Ty może chcesz zmienić swoją odpowiedź również pokrycie innych scenariuszu OP - mianowicie przy użyciu ładowarki MBP za pomocą MBA.
Monomeeth

-1

To zdecydowanie zaszkodzi Macowi mojego taty. Użył ładowarki mojego Aira do swojego 17-calowego MacBooka Pro, co spaliło jego baterię. Kiedy zadzwonił do technika, powiedział, że to wynik użycia mniej wydajnej ładowarki.


1
Wygląda na to, że technologia stanowi wymówkę, by nie RMA uszkodzić baterii :)
Navin

-3

Ryzyko wystąpienia obrażeń fizycznych jest niewielkie, jeśli użyjesz jej adaptera na komputerze. Prawdopodobnie dostaniesz wolniejsze ładowanie, ponieważ na linii przepływa mniejsze napięcie. Jednak zawsze istnieje większe ryzyko użycia adaptera o wyższej mocy. Obecne modele MacBooków używają zasilacza o mocy 35 W, a profesjonaliści MacBooków używają zasilacza o mocy 60 W. Po prostu wrzucam je jako dodatek do opisywanego prądu i specyfikacji napięcia. Bogdansrc nie zgłasza problemów z tym, ale w tej sprawie chciałbym zachować ostrożność. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wymienić smażoną tablicę logiczną, kiedy możesz jej uniknąć. W przeszłości smażyłem zewnętrzny dysk twardy za pomocą zasilania 1,5 mA, gdy wymagało to 1,0 mA.


Ciekawy. Co to oznaczałoby dla wyświetlacza Thunderbolt? Ma złącze MagSafe i wydaje się być przeznaczone dla wszystkich typów komputerów Mac ... Pro / Retina / Air ...
goodguys_activate

Dobre pytanie. Nie jestem pewny. Moją najlepszą radą byłoby potraktowanie tego jak znalezienie grzybów: jeśli nie jesteś absolutnie, całkowicie pewien, co robisz, zostaw to w spokoju. Tak jak powiedziałem, byłem pełen przygód, a później żałowałem, że nie byłem.
soxman,

1
Uważam, że ta odpowiedź jest błędna, błędne jest przekonanie, że używanie większego zasilacza jest niebezpieczne, a wręcz przeciwnie. Ważnym elementem jest urządzenie wykorzystujące moc. Wyobraź sobie domowy komputer z zasilaczem o mocy 1000 W, zasilającym tylko płytę główną i trochę pamięci RAM, ponieważ nie musisz jeszcze wypełnić jej dyskami twardymi i kartami graficznymi - całkowicie bezpiecznymi. Spróbuj jednak uruchomić komputer z takimi kartami o dużej mocy na zasilaniu o mocy 250 W i możesz spodziewać się poważnych problemów.
farsz

-4

-Czy Macbook Air ładuje się szybciej dzięki adapterowi Pro?

Nigdy tego nie rób, może to trwale uszkodzić MBA.

- Czy uszkodzenie może wynikać z niedostatecznego zasilania mojego MacBooka Pro? (jak awaria)?

Właściwie jest kilka rzeczy interesujących z tym, jak system zasilania działa na MBP.

O ile mi wiadomo, moja MBP Retina działa przy 12392 mV (12,392 V), podczas gdy ja tylko przeglądam i bardzo się podskakuje, gdy gram. Można więc dać mu tylko 14 V, ale ładuje się on bardzo wolno i „Proszę nie próbować tego, jeśli jesteś gotowy podjąć ryzyko! Co ważniejsze, nie obwiniaj mnie za jakiekolwiek uszkodzenia!”

Chciałbym również wspomnieć o jednej rzeczy, a mianowicie MagSafe Airline Adapter:

http://store.apple.com/us/product/MB441Z/A/apple-magsafe-airline-adapter?fnode=5a&fs=m.man Manufacturer%3Dapple%26m.productKind%3Dadapter

Ten adapter firmy Apple łączy się z samolotami i są one w zasadzie jednym końcem MagSafe, a drugim - EmPower:

http://en.wikipedia.org/wiki/EmPower_(aircraft_power_adapter )

Ma 15 V, a na końcu tej strony w Wikipedii jest napisane,

Apple oferuje zasilacz EmPower Magsafe dla swoich notebooków MacBook, MacBook Pro i MacBook Air, a także adapter gniazda zapalniczki. Jednak ten system uruchamia tylko komputer i nie ładuje baterii komputera, a Apple wskazuje, że użytkownicy nie powinni podłączać tego urządzenia do gniazda zapalniczki w samochodzie.

Domyślam się, że zadziała, ale nie dobrze.

To ostatecznie twój wybór, a gdybym był tobą, potajemnie przetestuję to na laptopie moich przyjaciół.


Nawiasem mówiąc, na stronie produktu Apple napisano, że zasilacz MBA jest tylko dla MBA. Więc ...
Shane Hsu,

3
Według linku w odpowiedzi Justsomeguy: „Chociaż zawsze powinieneś używać odpowiedniego adaptera mocy do swojego notebooka Apple, możesz bez problemu używać adaptera o wyższej mocy. ( Moje wyróżnienie ) Nie oferuj FUD bez cytowania źródła, które tworzy kopię zapasową. W takim przypadku Apple zaprzecza ostrzeżeniu.
Dan J

@ DanJ Na dole strony produktu o mocy 85 W widnieje napis „Kompatybilny z MacBookiem Pro z wyświetlaczem Retina”. Więc z mojego osobistego punktu widzenia nie uważam, że to dobry pomysł.
Shane Hsu,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.