Jak mogę wyłączyć opcję ukrywania opcji + kliknięcia?


13

Przynajmniej w systemie Mac OS X Mountain Lion Optionkliknięcie ( Alt+ kliknięcie) innego okna innej aplikacji spowoduje, że druga aplikacja zyska fokus, a bieżąca aplikacja zostanie ukryta , jakbyś nacisnął Command+ H.

Czy jest jakiś sposób, aby wyłączyć to zachowanie? Może z jakimś defaults writepodobnym poleceniem wprowadzonym w terminalu?

Chciałbym użyć Option+ kliknięcia do innego zachowania (przesuwanie okien przez Option+ kliknięcie gdziekolwiek na nich, przy użyciu narzędzia innej firmy, Zoom2), a Optionzamiast tego uruchamianie ukrywania jest bardzo niewygodne.


Możesz po prostu użyć innego skrótu w Zoom2 :)
asmeurer

Być może, ale trudno jest znaleźć kombinację, która nie ma jakiegoś nieudokumentowanego efektu ubocznego w Mac OS X lub nie wymaga głupiej liczby meta-klawiszy. Oczywiście kontrola + kliknięcie jest natychmiast dostępna. Shift + kliknięcie jest czasami przydatne, a polecenie + kliknięcie czasami oznacza pewne rzeczy w niektórych aplikacjach. Co byś zasugerował?
Nathan Craike

Czy używasz myszy z dwoma przyciskami? Może kliknij prawym przyciskiem myszy opcję.
asmeurer

A jeśli używasz gładzika / magicznej myszy, możesz użyć jakiegoś gestu, na przykład stuknięcia trzema palcami. BetterTouchTool ma niesamowite wsparcie dla tego rodzaju rzeczy (i myślę, że może nawet obsługiwać tę dokładną funkcję).
asmeurer

Używam myszy Logitech z około 7 przyciskami. I użyłem USB Overdrive, aby zmapować kilka z nich na klawisz modyfikujący i kliknąć. Ale kiedy używam mojego MacBooka bez podłączonej myszy, nadal chcę jakiś użyteczny zestaw modyfikatorów, których mogę używać z gładzikiem do przesuwania / zmiany rozmiaru okien.
Nathan Craike,

Odpowiedzi:


3

O ile mi wiadomo, nie ma sposobu, aby wyłączyć to zachowanie. Możesz command-kliknąć, aby manipulować dowolnym oknem w tle, nie ustawiając go ani nie przesuwając do przodu. (Tak było już od klasycznego systemu Mac OS). Rzeczywiście możesz połączyć, commandaltaby alt-kliknąć element okna w tle bez uruchamiania ukrywania aplikacji.


Command-Option na czymś w app tle ma często ukryć aplikację z przodu. Przykład: z Safari z przodu, Command-Opcja-Kliknij pole wyboru kalendarza w Kalendarzu; Safari jest ukryta, a Kalendarz pojawia się na pierwszym planie.
Graham Perrin

1
developer.apple.com/library/mac/documentation/UserExperience/... zauważa: „Jeśli użytkownik naciśnie klawisz Command podczas przeciągania nieaktywnego okna, okno się porusza, ale nie staje się aktywne.”.
Graham Perrin

command+ kliknięcie przeciągając pasek tytułu nieaktywnego okna spowoduje przeniesienie go bez otpionaktywacji , ale jeśli go dodam , spowoduje to niepożądane zachowanie ukrywania.
Nathan Craike

kliknięcie opcji paska tytułowego okna nie ma żadnej standardowej funkcjonalności, więc nie ma sensu tego robić. Za pomocą elementu okna rozumiem dowolny widżet w tym oknie, na przykład przyciski.
MacLemon

3

Jedną z opcji byłoby ponowne mapowanie Option + lewy przycisk myszy na coś innego za pomocą KeyRemap4MacBook . Może nie ma dokładnie tego, czego chcesz, ale myślę, że nie jest trudno dodać nowe skróty (lub poprosić autora, aby je dla ciebie dodał). Jedną z opcji, którą zobaczyłem, była Opcja + lewy przycisk myszy -> środkowe kliknięcie. Następnie możesz (przypuszczalnie) ustawić środkowe kliknięcie, aby robić to, co chcesz w Zoom2 i zachować skrót Opcja + kliknięcie.

Oczywiście, jeśli to zrobisz, zmienisz opcję + Kliknij wszędzie, nawet jeśli nie klikniesz innego okna.


Minusem tego, bez skontaktowania się z programistą KeyRemap4MacBook, jest to, że nie mogę użyć środkowego kliknięcia do niczego innego (np. Otwieranie nowych kart w przeglądarce). Chyba że użyję KeyRemap4MacBook, aby odwzorować rzeczywiste kliknięcie środkowym przyciskiem - o Boże, nie.
Nathan Craike,

Podobno możesz dodać dowolne mapowanie, po prostu edytując jakiś plik xml lub coś takiego. Nigdy sam tego nie próbowałem, więc nie mogę powiedzieć, jakie to trudne. Jednak już wcześniej skontaktowałem się z programistą, który wydaje się dość przyjazny.
asmeurer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.