Jak przesunąć okno, którego pasek tytułu znajduje się poza ekranem?


86

Dzisiaj spotkałem dziwny problem. Pobrałem FileZilla i przy pierwszym uruchomieniu pasek tytułowy znajdował się powyżej zasięgu mojego wskaźnika myszy. Unieruchomienie okna.

Oto zrzut ekranu mojej sytuacji.

zrzut ekranu

Czy istnieje sposób, aby to naprawić? Próbowałem ponownie otworzyć aplikację i uruchomić ponownie.


12
Spróbuj tego: przesuń kursor z boku okna, zmieni się on w strzałkę zmiany rozmiaru, a następnie kliknij i przytrzymaj przez sekundę. Teraz zamiast przeciągać poziomo, aby zmienić rozmiar, przeciągnij w dół okna. Powinieneś być w stanie przenieść każde okno w ten sposób.
Rnhmjoj

Każdy wie, dlaczego tak się dzieje ... tutaj jestem w 2016 roku, używając wersji 10.10.5 i wciąż mam ten sam problem .. dzięki społeczności udało mi się znaleźć rozwiązanie w kilka minut ...
Franklins

Jest rok 2019 i właśnie spotkałem ten sam problem ze świeżym pobraniem FileZilla. W rzeczywistości właśnie dlatego poszukałem sposobu poruszania oknem bez dotykania paska tytułu :)
nilfalse

Odpowiedzi:


65

Przytrzymaj option(lub alt) podczas klikania menu Okno . To powinno zmienić Bring All to Front w Arrange in Front , co załatwiło sprawę.

To działało dla mnie w OSX 10.9.1


Szukałem dookoła i to jest jedyna sztuczka, która zadziałała. Próbowałem zmienić rozdzielczość, uruchamiając różne skrypty Apple i nic więcej nie działało, ale to. Dzięki!
Ernesto

27
niestety istnieją aplikacje takie jak Adobes Creative Cloud , które mają własne specjalne menu Okno , które nie pokaże żadnych zmian po naciśnięciu opcji / alt . Tam jedyną szansą jest naciśnięcie opcji / alt podczas zmiany rozmiaru od dołu, który również zmieni rozmiar od góry, więc pasek tytułowy powraca.
oprogramowanie hexerei

1
@hexereisoftware: What a tip !!! Powinieneś opublikować to jako odpowiedź, ponieważ ma on znacznie bardziej ogólny cel niż przyjęta tutaj odpowiedź!
GreenAsJade

3
Ugh, co za okropne obejście. Ale Filezilla nie ma menu Okno, więc alt + zmiana rozmiaru od dołu jest jedynym sposobem, aby to zrobić. Jeśli zabraknie ci kurczącego się pokoju, tak jak ja, możesz pójść tak daleko, jak to możliwe, a następnie pociągnij dno okna z powrotem w dół (bez alt), a następnie wznów lustrzane kurczenie się.
Dannid,

Nie działało to dla mnie w oknie Chrome - jak na ironię, przesunęło to także pasek tytułowy okna, które oglądam na ekranie poza ekranem!
Stan Kurdziel

32

Okna obsługujące zmianę rozmiaru ze wszystkich krawędzi można również przenosić, na przykład przeciągając je poziomo od dolnej krawędzi.

Możesz także spróbować uruchomić coś takiego w edytorze AppleScript:

tell application "System Events" to tell process "FileZilla"
    set position of windows to {100, 100}
end

4
Whoa, nie miałem pojęcia, że ​​możesz przeciągać okna z dołu w ten sposób. +1
Dillon

3
Niestety przeciąganie z dołu nie działa dla wszystkich aplikacji.
Krazy Glew

21

W przypadku Filezilli (na przykład) nie ma menu okna. Państwo może jednak przytrzymaj optionpodczas przeciągania dolny lewy lub prawy róg okna i będzie proporcjonalnie skalować okno (w niniejszym przypadku) i odsłonić pasek tytułowy.


To działało dla mnie, gdy FrameMaker działał przez Parallels w trybie koherencji - gdzie aplikacje MS Windows mają wygląd, jak wyglądają na natywne okna Mac. (To dobry przykład aplikacji, które nie są zgodne z zaleceniami Apple'a.) // Nie działało dokładnie - nieproporcjonalnie - ale przeciągnięcie krawędzi z powrotem na osobny ekran załatwiło sprawę.
Krazy Glew

Nawiasem mówiąc, problem w moim przypadku wydaje się być spowodowany przez wiele wyświetlaczy, których blaty nie są dokładnie wyrównane. Włączone z monitora, pasek tytułowy jest na ekranie, ale aby go monitorować, znajduje się poza górną krawędzią. W trybie Mac, w którym okno jest ograniczone do jednego ekranu, a gdy OSX decyduje się na wyświetlanie okna tylko na monitorze, pasek tytułowy zniknie.
Krazy Glew

12

Miałem podobny przypadek z inną aplikacją, w której pasek tytułowy znajdował się dokładnie między moimi dwoma monitorami, niestety wszystkie inne wskazówki tutaj nie działały, a inne wydawały się skomplikowane, aby mieć sens.

Pomyślałem, że rozwiązanie polegające na zmianie rozmiaru przeciągnięcia brzmi najlepiej, ale chociaż moje okno można zmieniać ze wszystkich stron i rogów. przeciąganie gdziekolwiek indziej, ale pasek tytułowy nie działał, a także przytrzymanie go dłużej nie zmienia niczego.

Ale jedynym kluczem, który robi różnicę, jest naciśnięcie klawisza Alt / Options podczas zmiany rozmiaru okna od spodu, ponieważ powoduje to zmianę rozmiaru nie tylko strony, którą przeciągasz, ale także zmienia rozmiar strony przeciwnej, co powoduje powrót paska narzędzi na ekranie.

alt + resize-drag

8

Jeśli przesuniesz mysz do prawej / lewej krawędzi, aż zobaczysz ikonę zmiany rozmiaru w poziomie, przeciągnięcie w pionie pozwoli Ci przesunąć okno zamiast zmiany rozmiaru. To samo dotyczy kursora zmiany rozmiaru dolnej krawędzi + przeciąganie poziome .

Wcześniej korzystałem z aplikacji innej firmy BetterTouchTool , która umożliwia przeciąganie i zmianę rozmiaru okien w sposób linux (KDE), tj. Klawisze modyfikujące + przeciąganie w dowolnym miejscu w obszarze okna, aby przenieść / zmienić rozmiar, co oznacza, że ​​nigdy więcej nie będziesz musiał wykonaj dodatkową pracę, aby chwycić krawędzie okna i ułożyć okna. Jakiś czas temu aplikacja stała się nagware, ale będzie działać w trybie próbnym przez 60 dni. Może także wykonywać takie czynności, jak ponowne mapowanie skrótów i dostosowywanie gestów myszy.

Aktualizacja : zrezygnowałem z BetterTouchTool na rzecz łatanej wersji aplikacji Hummingbird o otwartym kodzie źródłowym (rozwidlenie Easy-Move-Resize ).

Jeszcze inną opcją jest ShiftIt , małe narzędzie typu open source, które umożliwia pozycjonowanie i zmianę rozmiaru okien za pomocą skrótów klawiaturowych. Jako bonus zapewnia skróty do przenoszenia okien między wieloma wyświetlaczami. Zobacz także Jakie opcje zarządzania oknami istnieją dla OS X?


Nie działało dla mnie, aw moim przypadku prawy dolny róg był tak blisko paska zadań, że i tak nie mogłem go złapać. Tylko rozwiązanie Window / Zoom działało dla mnie.
jasne

To działało dla mnie na OSX 10.12
Sheljohn

6

Spróbuj przejść do Okno> Powiększ pasek menu.


1
Jest to najprostsze rozwiązanie w większości przypadków
TimoSolo,

1
Nie można znaleźć opcji opisanych w zaakceptowanej odpowiedzi. Ta odpowiedź jest prosta i działa. +1.
Synesso,

Jest to jedyna opcja, która działała dla mnie wśród powyższych odpowiedzi, gdy okno RealVNC przeciągnięte na inny monitor utknęło w złej pozycji
jasne

2

Używam drugiego monitora z laptopem i czasami napotykam ten problem podczas podłączania lub odłączania monitora. To jest nieskończenie frustrujące. Właśnie tego ranka zdarzyło się to, kiedy ponownie podłączałem laptopa i wkurzyłem pół godziny, zdeterminowany, aby znaleźć rozwiązanie. Z przyjemnością informuję, że tak zrobiłem! Dla mnie ten problem wystąpił w programie Word.

Plik> Zapisz jako

Okno „Zapisz” spada z paska tytułu, dzięki czemu jest widoczne na ekranie. Przed naciśnięciem przycisku „zapisz” (lub „anuluj”) przeciągnij pasek tytułu w dół do środkowego ekranu, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Zakładałbym pracę dla wszystkich programów z opcją „Zapisz”, a dla tych, które, mam nadzieję, nie będzie z tego czegoś czerpać


1

Wiele aplikacji przechowuje pozycje okien w swoich plikach preferencji. Plik wewnątrz ~/Library/Preferences/jest prawdopodobnie powiązany z tą aplikacją. Aby zidentyfikować plik, przejdź do tego katalogu w terminalu i użyj polecenia ls -lt. Zawiera listę plików posortowanych według czasu modyfikacji, a ostatnio zmodyfikowane pliki znajdują się u góry. Powiązany plik preferencji prawdopodobnie rozpoznasz po nazwie. Możesz edytować plik plist w Xcode i poszukać ustawień NSWindow, aby je selektywnie usunąć lub po prostu wyrzucić plik. Zalecam modyfikowanie lub usuwanie pliku tylko wtedy, gdy aplikacja nie jest uruchomiona.1

Rozwiązanie Rnhmjoj w jego komentarzu do pierwotnego pytania zadziałało dla mnie, JEŚLI dodatkowo przytrzymuję klawisz opcji. Przytrzymanie klawiszy opcji i poleceń wydawało się dodatkowo zmieniać rozmiar X i Y w tym samym czasie.


1

Odkryłem, że najłatwiejszym rozwiązaniem było tymczasowe zwiększenie rozdzielczości ekranu .

Aby to zrobić,

  1. przejdź do Preferencji systemowych> Wyświetlacze> Wyświetlanie
  2. wybierz Skalowane
  3. wybierz rozdzielczość wyższą niż bieżąca

Po przełączeniu na wyższą rozdzielczość powinieneś być w stanie dotrzeć do paska tytułu danego okna i przesunąć go w dół na środek ekranu. Następnie wróć do oryginalnej rozdzielczości.


Jedyną rzeczą, która działała dla mnie, dla modalnego okna dialogowego, którego rozmiar nie można zmienić. Nie musiałem nawet opuszczać ekranu preferencji. Zniszczono rozdzielczość (okno automatycznie się dostosowało) i ponownie utworzono kopię zapasową, a następnie zamknięto z preferencji.
Rick Berge

0

Window> Zoomzwykle działa, ale nie dla wszystkich aplikacji (TextWrangler, Eclipse itp.). Znalazłem aplikację o nazwie Divvy, która umożliwia zmianę rozmiaru, dzięki której pasek tytułu z powrotem pojawia się w widocznej przestrzeni.

Niektóre googling pokazują, że Slate może być lepszą opcją, ale jeszcze tego nie próbowałem


0

Chociaż zdaję sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie wprowadzone do systemu operacyjnego, menedżer okien innego producenta może być w stanie zmienić położenie okna na ekranie. W moim przypadku mogłem przenieść moje okno Filezilla przy użyciu Optymalnego układu .0

Zdarzyło mi się to w Microsoft Excel 2011 i użyłem Window / Arrange / [Tiled / Horizontal / Vertical / Cascade], aby odzyskać okno.

PS Nie miał opcji: „Przytrzymaj opcję (lub alt) podczas klikania menu Okno. To powinno zmienić Bring All to Front w Arrange in Front, co załatwiło sprawę.


0

Moim rozwiązaniem było tymczasowe przeniesienie pliku .filezilla, znajdziesz go w katalogu użytkowników: users / your-user-name / .filezilla

Jest to ukryty plik. Aby wyświetlić ukryte pliki:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles YES; killall Finder /System/Library/CoreServices/Finder.app

Gdy zobaczysz plik, przenieś go

Uruchom ponownie Filezillę, a okno zostanie przywrócone na środku ekranu.

Przekonasz się, że twoje ustawienia już nie istnieją, w tym momencie skopiuj plik xml: sitemanager.xml do nowo utworzonego folderu .filezolla.

UWAGA: Może się okazać, że filezilla ma nową lokalizację dla swoich plików: users / your-user-name / .config / filezilla


0

To łatwe,

Przytrzymaj klawisz Shift + przeciągnij dowolną krawędź tego okna


To nie działa dla mnie w systemie OS X 10.11.1 - czy możesz załadować obraz pokazujący, jak to wygląda? Kiedy przesuwam przeciąganie po krawędzi okna, otrzymuję zmianę rozmiaru, a nie ruch.
bmike

@bike działa dla mnie, także na El Capitan!
Timothy Mueller-Harder

@timothymh Może to funkcja plików Zilla? Wygląda na to, że żadne aplikacje iWork ani okna Findera / Safari nie przestrzegają tej opcji shift / drag.
bmike

O! Zrozumiałem: upewnij się, że jesteś za oknem, a nie tylko w środku.
Timothy Mueller-Harder

To trochę dziwne, ale jeśli środek kursora znajduje się wewnątrz granic okna, zmieni rozmiar, a jeśli znajdzie się poza granicami, okno się poruszy.
Timothy Mueller-Harder


0

Powyższe kroki nie zawsze działają w przypadku FileZilla. W takim przypadku wybierz Window-> Zoom, a otrzymasz zmaksymalizowane okno. Następnie przeciągnij prawy dolny róg, aby zmniejszyć okno. Teraz maksymalizacja nie będzie już zepchać go z ekranu


-1

Naciśnięcie klawisza Alt podczas zmiany rozmiaru zmienia także położenie paska, aby był widoczny! Zadziałało

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.