Jak wymusić połączenie Thunderbolt-Ethernet podczas przełączania sieci bez ponownego uruchamiania komputera?


14

Mam kabel Thunderbolt-Ethernet na MacBookPro Retina na Lionie.

Czasami połączenie piorun z siecią Ethernet nie działa. Wydaje się, że występuje, gdy zmieniam lokalizacje sieciowe (np. Przenoszę się z sieci domowej do sieci służbowej). Ponowne uruchomienie komputera rozwiązuje problem, jednak nie chcę ponownie uruchamiać komputera.

Jak zmusić piorun do połączenia ethernetowego bez ponownego uruchamiania komputera?

Więcej szczegółów:

W ustawieniach sieci jest czerwona kropka i nie jest połączona z „Thund ... thernet”. Dalej mówi:

Status: Cable Unplugged
Either the cable for Thunderbolt Ethernet is 
not plugged in or the device at the other end 
is not responding.

Zgodnie z informacjami o systemie - piorun to stwierdza

Thunderbolt to Gigabit Ethernet Adapter:

 Vendor Name: Apple, Inc.
 Device Name: Thunderbolt to Gigabit Ethernet Adapter
 Vendor ID:  0x1
 Device ID:  0x8003
 Device Revision: 0x1
 Route String: 3
 Firmware Version: 5.5
 Port:
 Status:  Connected
 Link Status: 2
 Port Micro Firmware Version: 0.0.8

W obszarze Sieć - Thunderbolt Ethernet stwierdza:

Thunderbolt Ethernet:

 Type: Ethernet
 Hardware: Ethernet
 BSD Device Name: en1
 IPv4:
 Configuration Method: DHCP
 IPv6:
 Configuration Method: Automatic
 Proxies:
 Exceptions List: *.local, 169.254/16
 FTP Passive Mode: Yes
 Service Order:  0

Odpowiedzi:


10

Miałem również ten problem, a później połączenie z pomocą techniczną Apple i Genius Bar odwiedziłem później. Miałem odpowiedź: jeśli używasz Lokalizacji sieciowych, które wcześniej wyświetlają Twój ekran Thunderbolt, wydaje się, że nie dodaje automatycznie opcji „Wyświetl Ethernet ”do dostępnych portów sieciowych. Aby rozwiązać ten problem:

Utwórz nową lokalizację w preferencjach systemu sieciowego. W końcu wykryje „Display Ethernet” i użyje go. Powoli zmieni się z niepołączonego na brak adresu IP na green-is-for-go.

lub

Napraw istniejącą lokalizację, klikając +, aby dodać port i wybierając Wyświetl Ethernet. Powoli zmieni się z niepołączonego na brak adresu IP na green-is-for-go.


5

Obejście, które działało dla mnie kilka razy:

 • odłączyć konwerter piorunów
 • Poczekaj kilka sekund, dziesięć podłącz ponownie
 • Przejdź do Ustawienia / Sieć / zaawansowane / odśwież dzierżawę DHCP

2
Naciśnięcie przycisku „Odnów dzierżawę DHCP” w ustawieniach zaawansowanych -> TCP / IP mojej karty rozwiązało mój problem. Dziękujemy za udostępnienie tego rozwiązania!
KyleFarris

Voila! Zadziałało!
uneq95

3

Wydaje się, że ten problem przynajmniej dla mnie mógł nie mieć nic wspólnego z połączeniem piorunów. Raczej był to bardziej przyziemny problem z siecią. To znaczy, kiedy przechodziłem między sieciami, ustawienia sieciowe wymagały ponownej konfiguracji. Techniki takie jak odnawianie dzierżawy DHCP i stosowanie procedury „pomóż mi” w preferencjach sieci wydawały mi się wystarczające, aby ponownie połączyć się za pomocą Ethernetu po zmianie sieci.


2

Miałem ten sam problem, a odłączanie / ponowne podłączanie nie działało.

Ostatecznie zadziałało ponowne uruchomienie z odłączonym kablem, a następnie ponowne podłączenie.

Wcale nie wiadomo dlaczego, ale zanim to zrobiłem, żadne urządzenia Thunderbolt w ogóle nie pokazywały się w Raporcie Systemu, nawet gdy kabel był podłączony.


Musiałem usunąć istniejący interfejs, uruchomić ponownie, zalogować się przy użyciu konta administratora, a następnie podłączyć go i działało. Logowanie przy użyciu zwykłego konta i używanie hasła administratora w Preferencjach systemowych było niewystarczające. Szaleństwo.
Peter N Lewis

1

Mam ten sam problem. IMHO to błąd w OSX. Odłączanie / podłączanie powoduje kopnięcie czegoś w systemie operacyjnym, a następnie powraca do życia.


Uruchom ponownie tylko Mac OSX, aby rozwiązać ten problem (błąd osx). Uplink jest aktywny i pojawia się komunikat „kabel odłączony”. Zrobiłem wiele podłączania / odłączania bez powodzenia. Również sudo ifcfg nie rozpoznaje ethernetowego pioruna.
myset

0

Ten sam problem w Yosemite na MacBooku Pro z dwoma portami Thunderbolt. Mac OS X wydaje się wierzyć, że adapter Ethernet Thunderbolt to tak naprawdę kolejny most Thunderbolt, ponieważ widzę dwa mostki Thunderbolt. Sugerowane rozwiązania są niejasne i niezdarne, ale brak rozwiązania w wierszu poleceń polega tylko na odłączeniu (jak wyżej), ponownym zainstalowaniu, a następnie dodaniu ethernetu do istniejącej lokalizacji bez adaptera Wi-Fi.

Rzeczywisty problem wydaje się być spowodowany aktywowaniem połączenia Wi-Fi i wykluczeniem połączenia Ethernet. Najlepszym i najbardziej trwałym rozwiązaniem, jakie znalazłem, jest wyłączenie Wi-Fi przed przybyciem do biura. Następnie podłączenie sieci Ethernet zawsze działa. Ale jeśli pozwolę, aby to połączenie Wi-Fi uaktywniło się jako pierwsze, wtedy podłączanie sieci Ethernet dość często kończy się niepowodzeniem.


0

Jest z tym związany inny problem. Często, gdy odłączam złącze piorun-ethernet od portu pioruna Maca, mój WYŚWIETLACZ pioruna (port wyświetlacza) podłączony do drugiego gniazda piorunów staje się czarny. Brak „brak sygnału”, tylko czarny ekran. Komputer nie ulega awarii, czasem słyszę na przykład, że dźwięk nadal jest odtwarzany.

Ponowne podłączenie złącza Ethernet czasami przywraca wyświetlanie, ale sieć Ethernet jest nadal zepsuta. Jeśli również odłączę monitor, komputer (w trybie klapki) wydaje się rozłączyć zamiast iść spać. Słyszę bieg fanów. Laptop zajmuje około 5 minut, a potem w końcu idzie spać. Czasami otwarcie laptopa pomaga. Innym razem potrzebuję twardego wyłączenia.

Dla mnie ten problem nie jest związany z Wi-Fi, ponieważ zawsze go mam. (ale może system próbuje go włączyć i nie działa?)

Z tej korelacji między wyświetlaczem a siecią Ethernet wydaje się, że prawdziwym problemem jest sterownik pioruna, a nie sieć Ethernet.

Przepraszam, że to nie jest obejście, ale może daje jakieś nowe sugestie do obejścia tego


Witamy, aby zapytać inaczej! Powstrzymaj się od dodawania komentarzy w sekcji Odpowiedź, dotyczy to odpowiedzi na pytania. Po uzyskaniu wystarczającej reputacji będziesz mógł dodawać komentarze i zadawać dalsze pytania. Aby zyskać reputację, odpowiedz na pytania, które są jasne i zwięzłe . Oznaczanie do usunięcia jako brak odpowiedzi. - Z recenzji
fsb

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.