Zmień skrót cmd + Q dla wszystkich aplikacji


9

Często używam cmd+ tab, cmd+ W, cmd+ Ai nie pamiętam ile razy trafiłem cmd+ Qprzypadkowo.

Czy można zmienić skrót do zamykania aplikacji z cmd+ Qna inny (nie zezwalać na zamykanie aplikacji za pomocą klawiatury), najlepiej w przypadku aplikacji naraz (nie robić tego pojedynczo)?


Pomyślałem, że zmiana w sekcji Klawiatura w Preferencjach systemowych, pod Skróty klawiaturowe może działać, ale tutaj nie. Chyba że muszę ponownie uruchomić, aby zobaczyć zmianę.
George C

Odpowiedzi:


3

Powinno to zmienić skrót na ⇧⌘Q dla większości obecnie zainstalowanych aplikacji:

defaults write -g NSUserKeyEquivalents -dict-add $(mdfind kMDItemContentType==com.apple.application-bundle | grep -v { | sed 's/.*\//Quit /g;s/\.app$//g;'"s/'/\\''\\'/g;s/^/'/g;s/$/' '\$@q'/g" | uniq | tr '\n' ' ')

Możesz także użyć KeyRemap4MacBook, aby zmienić ⌘Q na inną kombinację klawiszy lub wymagać przytrzymania lub wciśnięcia go dwukrotnie, aby wyjść z aplikacji.


Czy istnieje sposób na wizualną edycję tej bazy danych? To szalony ruch ninja z linii poleceń, który tam masz! ;)
Hari Karam Singh

2
A może nauczysz mnie swoich sposobów?
Hari Karam Singh

1

Howtogeek poświęcił cały artykuł na ten temat i zapewnił doskonały samouczek, jak to zrobić. Zasadniczo sprowadza się to do zastąpienia domyślnej funkcji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

ALE jest (ogromna) wada, jeśli zrobisz to w ten sposób, będziesz musiał to zrobić dla KAŻDEJ aplikacji, której używasz, co może działać nieco mylące ...
Więc zapewniają one obejście, a nie solidne rozwiązanie .


3
W moim pytaniu wspomina się, że „dla aplikacji jednocześnie (nie robić tego dla aplikacji pojedynczo)”.
powerboy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.