Jak mogę wygodnie wstrzymywać i odtwarzać dźwięk z iPhone'a przy minimalnym dotknięciu telefonu?


3

Okej, oto moje scenariusze problemów:

1) Coś gotuję, a moje ręce są pokryte tłuszczem zwierzęcym. Słucham podcastu na moim iPhonie, który jest umieszczony na blacie w pobliżu. Od jakiegoś czasu gra, więc wyświetlacz się wyłączył. Ktoś wchodzi i pyta mnie o coś, a ja muszę to szybko przerwać, a potem odtworzyć ponownie, gdy dana osoba odejdzie.

2) Słucham audiobooka i rozdział się kończy. Dobrze jest przestać słuchać i zrobić coś innego. Zanim sięgnąłem po telefon, przeciągnąłem, by go odblokować, otworzyłem aplikację i stuknąłem pauzę, zaczął się następny rozdział, a historia zatrzymała się w połowie zdania.

Więc w zasadzie, czy nie ma rozwiązania tych ważnych problemów pierwszego świata? Nie lubię używać słuchawek przez cały czas, więc pilot na słuchawkach nie jest dla mnie rozwiązaniem.

Odpowiedzi:


5

 WATCH został wydany od czasu opublikowania tego pytania. Jeśli jesteś otwarty na zakup, możesz oczywiście grać i wstrzymywać rozmowę. „Cześć Siri, Play / Pause”.

Nawet bez  OBEJRZYJ, począwszy od iOS 8, iPhone może również reagować na „Hej Siri” . Funkcja jest dostępna po przejściu do opcji UstawieniaSiri . Włącz zarówno Siri, jak i Zezwól „Hej Siri” .

W telefonie iPhone 6s i nowszym (w tym iPhone SE) koprocesor ruchu M9 o niskiej mocy pozwala na wywołanie tej funkcji w dowolnym momencie (pod warunkiem, że telefon nie leży twarzą w dół na stole lub w kieszeni).

Wcześniejsze modele mogą aktywować tę funkcję po podłączeniu do źródła zasilania.

„Hej Siri” pozwoli Ci rozpocząć odtwarzanie muzyki bez dotykania iPhone'a.

Zatrzymanie go jest trudniejsze i wymaga bardzo niskiego poziomu głośności. Masz inne opcje, oczywiście, takich jak Centrum sterowania , zamków pilotem ekran , Dziś Widgets (w zależności od aplikacji) oraz ręcznie powołujące Siri przez długi naciśnięcie przycisku Home.

Warto również wspomnieć, że wbudowana aplikacja Muzyka zapobiega blokowaniu ekranu, jeśli muzyka jest odtwarzana, gdy iPhone jest podłączony do źródła zasilania. Wyświetlacz po chwili przyciemni się, ale zwykłe dotknięcie podświetli go bez pytania o odblokowanie. Inne aplikacje mogą robić to samo.


* iPhone 6, nie 6s.
DonielF

3
Zawsze włączony „Hej, Siri” był możliwy dzięki koprocesorowi ruchu M9, wprowadzonemu do iPhone'a 6s.

3
@DonielF SE ma elementy wewnętrzne 6s, nie jestem pewien, co rozumiesz przez „6 minus”. 6 (podobnie jak inne urządzenia bez M9) obsługuje tylko Hey Siri, gdy jest podłączony do zasilania , czyli zawsze włączony Hey Siri, co powiedział Phong w komentarzu.
grg

4

Wygląda na to, że ten pilot łączy się z Bluetooth w telefonie, aby móc kontrolować jego wyjście audio.

Możesz także kupić stację dokującą z pilotem do telefonu iPhone. Pilot tego rodzaju miałby sprzętowy przycisk Play / Pause, który można nacisnąć, aby szybko zatrzymać muzykę.

Na przykład: znalazłem to, abyś mógł uzyskać obraz tego, o czym mówię.

Jeszcze jedno: dwukrotne stuknięcie przycisku Home, gdy iPhone jest zablokowany, daje dostęp do kontrolek Play / Pause, które można dotknąć kostką palca lub czymś podobnym. Jest to także szybki i łatwy sposób na zmianę utworów w ogóle.


Dzięki! Ale czy znasz jakieś doki, które nie muszą być podłączone, aby pilot działał?
Nicolas,

Niestety nie znam żadnych doków zasilanych bateryjnie. To nie znaczy, że oni nie istnieją. Byłbym jednak zaskoczony, ponieważ większość doków ładuje iPhone'a, gdy jest on podłączony. Jeśli to działa, aby uzyskać moc, ten dok i pilot są naprawdę fajne. store.apple.com/us/product/MC746LL/A/apple-universal-dock Przez minutę (o czym świadczą moje edycje odpowiedzi) Myślałem, że pilot Apple będzie działał tylko z twoim iPhonem, ale to było niepoprawne.
bassplayer7,


szczególnie dobra jest sugestia podwójnego stuknięcia w przycisk główny. To najszybszy sposób na zatrzymanie lub uruchomienie dźwięku bez dodatkowego sprzętu. Chciałbym, aby sprawiły, że elementy sterujące dźwiękiem były widoczne na ekranie blokady bez podwójnego dotknięcia.
Chris Herbert,

Pilot Satechi wygląda idealnie (szczególnie po przeczytaniu opinii.cnet.com/8301-19512_7-57446822-233/... ). Dziękuję Ci bardzo!
Nicolas,


0

Użyj rysika, aby stuknąć dwukrotnie przycisk Początek, a następnie naciśnij rysik pauzą. Można je tanio kupić. Twoje tłuste palce dotykają tylko rysika, a nie telefonu. Końcówka rysika dotykająca telefonu pozostaje czysta. Możesz mieć kłopoty, jeśli masz mokre ręce i chcesz zachować telefon w suchości, ale zadziała, jeśli twoje ręce są pokryte tłuszczem zwierzęcym lub innymi rzeczami, których nie chcesz dostać do telefonu. Dwa dotknięcia przycisku Home, jedno dotknięcie przycisku pauzy. Powinieneś być w stanie zatrzymać się w ciągu około jednej sekundy. Umyj rysik wraz z brudnymi naczyniami, gdy skończysz gotować, i trzymaj rysik w kuchni, gotowy do użycia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.