Apple Mail - Nie stosuj reguł automatycznie


3

Rozumiem, że aktywne reguły Apple Mail są automatycznie stosowane, gdy poczta dociera do skrzynki odbiorczej.

Czy istnieje sposób, aby zapobiec automatycznemu stosowaniu reguł, tak aby były one stosowane tylko po kliknięciu elementu menu „Zastosuj reguły” (lub skrótu cmd-Option-L)?

Odpowiedzi:


2

W Apple Mail przejdź do Preferencji i odznacz pole „Aktywne” obok reguł. Wtedy nie będą uruchamiane automatycznie. Zostaną uruchomione, jeśli ręcznie wybierzesz Zastosuj reguły.

Jeśli chcesz, aby niektóre reguły były uruchamiane automatycznie, a inne tylko ręcznie, musisz wykonać kilka dodatkowych kroków. Najpierw przenieś reguły tylko do instrukcji na górę listy reguł, ponieważ reguły są stosowane w kolejności, w jakiej są wyświetlane na tej liście. Następnie, w regułach tylko ręcznych, upewnij się, że ostatnim elementem w sekcji „wykonaj te czynności” jest „przestań oceniać reguły.


2
w rzeczywistości, w systemie MacOS 10.10 i nowszych, nie jest to prawdą. Jeśli reguła nie zostanie „aktywowana”, nie zostanie uruchomiona ani automatycznie, ani ręcznie za pomocą polecenia cmd-opcja-L ani kliknięcia prawym przyciskiem myszy „Zastosuj regułę”.
Jan

2

W rzeczywistości, gdy reguła nie jest aktywna, nigdy nie jest stosowana, nawet jeśli ręcznie wybierzesz Zastosuj reguły ... szkoda, chcę to robić od lat i nadal nie działa, to jedyny sposób na wdrożenie reguł polega na ich automatycznym zastosowaniu po wejściu wiadomości.


2

Reguły Apple Mail działają automatycznie tylko przy pierwszym ustawieniu. Następnie reguły będą działać tylko ręcznie.

Przejście do Preferencji i odznaczenie „Aktywny” dezaktywuje regułę i nigdy jej nie uruchomi.


1
nie jestem pewien, co to mówi, czego jeszcze nie powiedziano… 2 lata temu
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.