Jak mogę ponownie zainstalować aplikację, która według Mac App Store jest już zainstalowana?


34

Jestem programistą aplikacji, która jest obecnie w Mac App Store. Próbuję pobrać własną aplikację, aby przetestować plik binarny znajdujący się w sklepie. (W przeciwieństwie do uruchamiania go w Xcode.)

Wcześniej kupiłem własną aplikację w sklepie z aplikacjami, ale potem ją usunąłem. (Żebym mógł zainstalować inną wersję do testowania.) Teraz App Store uważa, że ​​aplikacja jest nadal zainstalowana, nawet jeśli nie jest. (Usunąłem wersję rozwojową, kiedy skończyłem z niej korzystać.)

Usunąłem wszystkie instancje aplikacji z:

  • /Aplikacje
  • ~ / Pobieranie

Ale aplikacja jest oznaczona jako „Zainstalowana” w App Store i nie pojawia się w moich zakupach. Czy jest jakiś sposób, aby ponownie zainstalować mój plik binarny?


Jak powiedziano poniżej, nie zapomnij zaakceptować własnej odpowiedzi, ponieważ jest to rozwiązanie twojego pytania!
LudoMC

Odpowiedzi:


44

Świetnie, wymyśliłem to. Uruchom to polecenie, które odbudowuje LaunchServices:

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Frameworks/LaunchServices.framework/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user

I wszystko powinno wrócić do normy! Natychmiast po uruchomieniu App Store umożliwił mi ponowny zakup aplikacji.

Źródło: MacLife Link


Więc zaznacz to jako odpowiedź!
Christian L

Próbuję ponownie zainstalować Xcode, ale to nie działa.
neoneye,

Fajne znalezisko, działa świetnie!
sudo rm -rf

To mi nie pomogło, nadal nie mogę ponownie zainstalować niektórych aplikacji. :/ co ja bym zrobił?
entropid

2
Przepraszamy @jessica - rzeczy mogły się zmienić od czasu uruchomienia tego, co dotyczyło wersji 10.6.
Craig Otis

11

Po prostu naciśnij Launchpad i usuń tam swoją aplikację, klikając i przytrzymując przycisk myszy oraz klikając „x” w lewym górnym rogu.

Teraz Mac App Store wie, że został usunięty. Po prostu pobierz ponownie i bądź SZCZĘŚLIWY!


Po prostu upewnij się, że uaktualniłeś do Lion i możesz zacząć :-) Pierwotne pytanie zostało zadane w styczniu zeszłego roku, więc nie było Launchpada.
Jari Keinänen,

Mavericks - mimo że usunąłem i opróżniłem kosz, element był nadal w starterze. Usunięcie go tam pozwala mi ponownie pobrać. Dzięki!
Dave Martorana

1
Działa tam, gdzie drugi nie.
user1122069,

1

Możliwe, że interfejs App Store widzi wersje programistyczne jako zainstalowaną kopię. LaunchServices nie dba o to, czy Twoja aplikacja znajduje się w folderze / Applications lub jest pochowana w katalogu kompilacji Xcode. Zobacz także .


Nie, nie ma nigdzie żadnych odniesień do aplikacji. Usunąłem zawartość wszystkich katalogów kompilacji pośredniej. Aplikacja na pewno zniknęła.
Craig Otis

1

W Snow Leopard musiałem nie tylko uruchomić polecenie w odpowiedzi Craiga , ale także upewnić się, że Spotlight jest aktualny i nie wyświetlał aplikacji, o której mowa, na komputerze.

Możesz odświeżyć określone foldery w indeksie Spotlight za pomocą mdimportpolecenia. Aby odświeżyć folder / Aplikacje:

mdimport /Applications

Miałem na komputerze partycję Lion, a także partycję SL. Spotlight został skonfigurowany do indeksowania wszystkiego na obu partycjach, a na mojej partycji Lion była wersja aplikacji, o której mowa. Dodałem całą partycję Lion do listy ignorowanych Spotlight, a następnie uruchomiłem polecenie w odpowiedzi @ Craiga i wszystko działało. Samo uruchomienie polecenia w odpowiedzi @ Craiga nie było dla mnie wystarczające.


0

Nic nie pomogło (El Captain), więc otworzyłem Launchpad (F4), znalazłem tam aplikację, przeciągnąłem ją do Kosza i pomyślnie zainstalowałem ponownie.


-1

Miałem ten sam problem. Właśnie uruchomiłem ponownie komputer Mac, a następnie sklep z aplikacjami zobaczył, że aplikacja nie została zainstalowana.


-2

Możesz także przytrzymać optionprzycisk podczas klikania aplikacji w sklepie z aplikacjami, aby zmusić ją do ponownej instalacji.


-2

Działa to na OSX Mavericks i Yosemite.

Zamiast uruchamiać aplikację App Store ze stacji dokującej lub folderu aplikacji, uruchom aplikację App Store z poziomu Launchera. To przebuduje aplikację App Store i powie ci, co jest zainstalowane, czy nie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.