Zachowanie aplikacji ze spacjami i zminimalizowanym oknem


12

Chciałbym zmienić zachowanie po kliknięciu aplikacji, która nie jest otwarta w bieżącym miejscu. W tej chwili chodzi o to, które miejsce ma tę aplikację. Zamiast tego chciałbym, aby sprzyjało bieżącej przestrzeni, w tym zminimalizowanym oknom.

przykład: mam dwa otwarte okna Chrome. Jedna jest zminimalizowana na polu 1, a druga jest otwarta na polu 2. Aktualnie aktywnym miejscem jest 1.

Co dzieje się domyślnie: klikam ikonę Chrome w doku i przełączam się na spację 2, aby otworzyć tam otwarte okno Chrome.

Co chcę zrobić: zminimalizowane okno na przestrzeni 1 zostaje przywrócone i uaktywnione.

Co nie działa: wyłączenie przełączania spacji do aplikacji, aby była aktywna. Jeśli nie mam zminimalizowanego okna na bieżącej przestrzeni, chcę, aby zmieniała spacje. Próbowałem tego, ale nadal nie przywraca zminimalizowanych okien. To po prostu aktywuje aplikację na bieżącej przestrzeni. Następnie, gdy kliknę ponownie aplikację, zamienia spacje, zamiast przywracać zminimalizowane okno. Wygląda na to, że przywraca okno tylko wtedy, gdy wszystkie okna są zminimalizowane. Jak frustrujące.

Zasadniczo chcę po prostu zamienić priorytety dwóch działań: unminimalizować i zmieniać spacje.

Czy ktoś wie jak to zrobić?

Odpowiedzi:


1

Nie jestem pewien, czy jest to możliwe, jednak możesz użyć kombinacji klawiszy Ctrl + kliknięcie ikony Docku lub długiego kliknięcia i użyć systemu menu podrzędnych, aby wyświetlić okna / przełączyć na okna.


1

Myślę, że o tę funkcję należy poprosić Apple, ponieważ obecnie nie jest to możliwe.

Ma to o wiele większy sens, ponieważ zminimalizowane okna są „nigdzie”, więc nie powinny być dołączane do żadnego pulpitu.-1

Nie, obecnie nie ma możliwości zmiany tego zachowania.

Jednak w obszarze Kontrola misji w Prefektorze systemu możesz wyłączyć opcję „Podczas przełączania do aplikacji przełącz się na spację z otwartymi oknami dla aplikacji”.

To robi dwie rzeczy:

  1. Zgodnie z zamierzeniami: nie przeskakuje (na twoim przykładzie) do aktywnego okna w przestrzeni 2, dając ci szansę kliknięcia zminimalizowanego okna na pasku zadań.
  2. Jako ukryta funkcja: kliknięcie ikony po raz drugi spowoduje przejście do aktywnego okna w przestrzeni 2 (tak jak dzieje się to po włączeniu ustawienia).

Proszę nie głosować poprawnych odpowiedzi, jeśli nie ma rozwiązania, które rozwiązałoby problem. @Społeczność
ssssaaaa

To nie działa w
Catalinie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.