Co może naprawić instalację KeePass, która nie będzie kopiować ani wklejać na OS X?


8

KeePass nie kopiuje i nie wkleja, nie mówiąc już o autotypie.

Zainstalowałem pakiet Mac KeePass 2.18 z http://keepass2.openix.be/ . Nie mogłem znaleźć nowszego pakietu Mac dla KeePass, więc zastąpiłem też wszystkie pliki tego pakietu tymi z Portable KeePass 2.20.1 (pakiet ZIP). To było ze strony http://keepass.info/download.html , link do rzeczywistego zip: http://downloads.sourceforge.net/keepass/KeePass-2.20.1.zip . Z powodzeniem używam KeePass 2.20.1.

Używam wersji Mono 2.10.9.

Używam OS X 10.7.5 na MacBooku Pro.

Nie mogę uwierzyć, że strona KeePass zachwyca kompatybilnością z Mac, kiedy nie będzie kopiować / wklejać. To bardzo brakuje podstawowej funkcji. Wyszukiwania ujawniają, że inni mieli ten problem od 2.18, ale nie ma obejść, nie ma raportów o błędach.

Czy ktoś był w stanie rozwiązać ten problem?


Czy próbowałeś KeyPass z Mono 3.0 ? Nie próbowałem tego, ale może działać lepiej.
Old Pro

Odpowiedzi:


6

Dokumentacja KeePass w http://keepass.info/help/v2/setup.html#mono , chociaż nie wspominając konkretnie o OS X, opisuje Twój problem:

Schowek: W niektórych systemach procedury schowka Mono nie działają   prawidłowo. W takim przypadku zainstaluj pakiet xsel. Jeśli xsel jest   zainstalowany, KeePass ≥ 2.20 używa tego narzędzia do operacji schowka.

Więc xsel powinno pomóc. ( xsel jest dostępny z MacPorts ( http://www.macports.org/ports.php?by=all&substr=&page=316&pagesize=50 ). Źródło jest dostępne tutaj: http://www.vergenet.net/~conrad/software/xsel/#download )

EDYTOWAĆ : Ale tak nie jest. Byłem ciekawy, więc się skompilowałem xsel na moim Macu. Nie rozwiązało to problemu z kopiowaniem / wklejaniem (testowane z Portable KeePass 2.20.1), jak się obawiałem, muszę powiedzieć. Czemu? Ponieważ tak jak tutaj powiedziano http://www.kfish.org/software/xsel/ xsel to narzędzie, które manipuluje zawartością schowka X11 Aplikacje. X11 zapewnia graficzny interfejs użytkownika dla systemów Linux i UNIX, ale używa OS X Kwarc zamiast tego, podobnie jak Mono, tak jak sobie uświadomiłem (patrz http://www.mono-project.com/WinForms#About_System.Windows.Forms ).

Istnieje obejście tego problemu biurowy nazwa użytkownika i hasło do schowka, jak wyjaśniono w tym wątku http://sourceforge.net/projects/keepass/forums/forum/329221/topic/5106260 :

Ureka (sic) . Twój 2.19 jest na ścieżce do kopiowania pasty pracującej na MAC przez   Mono! Twój przycisk, aby skopiować nazwę użytkownika i przycisk, aby skopiować   hasło działa teraz !!!

Powyższy plakat odnosi się do tych przycisków (pokazany przenośny KeePass 2.20.1 uruchomiony w systemie Windows (przepraszam, w pobliżu nie ma komputera Mac)):

Do kopiowania nazwy użytkownika:

enter image description here

Do kopiowania hasła:

enter image description here

EDYTOWAĆ :

Chciałbym się podzielić tym, jak się skompilowałem xsel w przypadku, gdy ktoś potrzebuje tego na OS X:

 1. Zainstaluj X11 z http://support.apple.com/kb/HT5293 (dotyczy to tylko użytkowników systemu Mountain Lion z OS X 10.8).

 2. Nagłówek symlink i pliki bibliotek z /opt/X11/include/X11 do /usr/local/include/X11 i od /opt/X11/lib do /usr/local/lib (alternatywnie możesz utworzyć dowiązanie symboliczne do /usr/include i /usr/lib ):

  $ sudo ln -s /opt/X11/include/X11 /usr/local/include/X11
  $ for lib in $(ls /opt/X11/lib/lib*); do sudo ln -sf $lib /usr/local/lib; done
  

  W przeciwnym razie pojawi się wiele błędów dotyczących nieodnalezionych plików lub brakujących symboli. Próbowałem przekazać niestandardowe katalogi X11 jako opcję ./configure bezskutecznie.

 3. Ściągnięte z http://www.vergenet.net/~conrad/software/xsel/#download i wypakuj na przykład na swój pulpit.

 4. Potrzebujesz gcc plus biblioteki. Zainstaluj Xcode, a następnie zainstaluj narzędzia wiersza poleceń z Xcode & Preferences & gt; Downloads & gt; Components.

 5. Zmień katalog, skonfiguruj i skompiluj:

  $ cd xsel-1.2.0
  $ ./configure --prefix /usr/local
  $ make
  make all-am
  if gcc -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I.   -g -O2 -fno-strict-aliasing -Wall -Werror -g -std=gnu99 -Wdeclaration-after-statement -Wno-unused -MT xsel.o -MD -MP -MF ".deps/xsel.Tpo" -c -o xsel.o xsel.c; \
    then mv -f ".deps/xsel.Tpo" ".deps/xsel.Po"; else rm -f ".deps/xsel.Tpo"; exit 1; fi
  gcc -g -O2 -fno-strict-aliasing -Wall -Werror -g -std=gnu99 -Wdeclaration-after-statement -Wno-unused  -o xsel xsel.o -lX11
  $ make install
  

Możesz także zainstalować xsel z MacPorts za pomocą polecenia sudo port install xsel. W mojej konfiguracji wymagał także dowiązań symbolicznych dla bibliotek X11 i plików nagłówkowych i był potrzebny dużo dłużej się kompilować.

Chciałbym również podzielić się pewnymi zastrzeżeniami podczas korzystania z KeePass na komputerze Mac:

 1. KeePass 2.18 (z http://keepass2.openix.be ) ma problem z rozróżnianiem wielkości liter w HFS +. KeePass.exe jest wpisane Keepass.exe (zauważ małą literę „p”) w KeePass2.18.app/Contents/MacOS/startkeepass.sh (tak, że po cichu zawiedzie). Musiałem użyć pamięci flash USB sformatowanej z rozróżnianiem wielkości liter HFS + i stamtąd uruchomić KeePass.

 2. Miałem wiele problemów z uzyskaniem KeePass 2.20.1 do pracy na OS X 10.8 „Mountain Lion”. Nie mógł pozbyć się komunikatu o błędzie:

  System.ArgumentException: Directory does not exists
  Parameter name: path
   at System.IO.FileSystemWatcher..ctor (System.String path, System.String filter) [0x00000] in <filename unknown>:0 
   at (wrapper remoting-invoke-with-check) System.IO.FileSystemWatcher:.ctor (string,string)
   at KeePass.Util.IpcBroadcast.FswStartServer () [0x00000] in <filename unknown>:0 
   at KeePass.Util.IpcBroadcast.StartServer () [0x00000] in <filename unknown>:0 
   at KeePass.Forms.MainForm.OnFormLoad (System.Object sender, System.EventArgs e) [0x00000] in <filename unknown>:0 
   at System.Windows.Forms.Form.OnLoad (System.EventArgs e) [0x00000] in <filename unknown>:0 
   at System.Windows.Forms.Form.OnLoadInternal (System.EventArgs e) [0x00000] in <filename unknown>:0
  

  W końcu znalazłem sprawcę: uwagi do wydania w wersji 2.20.1 ( http://keepass.info/news/n121004_2.20.1.html ):

  Zmiany z 2.20 na 2.20.1:   W systemach uniksowych KeePass przechowuje teraz większość swoich plików tymczasowych w prywatnym katalogu tymczasowym (najlepiej w $XDG_RUNTIME_DIR ).

  Według http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html :

  $XDG_RUNTIME_DIR definiuje katalog podstawowy, w stosunku do którego należy przechowywać specyficzne dla użytkownika nieistotne pliki wykonawcze i inne obiekty plików (takie jak gniazda, nazwane potoki, ...). Katalog MUSI być własnością użytkownika ...

  XDG_RUNTIME_DIR nie został ustawiony. Ustawiłem go na katalog, który posiadałem, a KeePass działał jak urok:

  $ echo $XDG_RUNTIME_DIR
  $ mkdir ~/.mono
  $ export XDG_RUNTIME_DIR=~/.mono/; mono --desktop /Volumes/USB_Flash_Drive/KeePass-2.20.1/KeePass.exe
  

enter image description here


Instalacja xsel: kudos za przynajmniej znalezienie. Nie znaleziono jednak pakietu instalacyjnego, który nie byłby dla mnie kompilowany. Musisz dodać gcc do mojej ścieżki (przynajmniej). Rozwiązaniem, które dla mnie zadziałało, jest ostatnie łącze .... ale pozwólcie, że wyjaśnię część tego, co zadziałało: zainstalowałem 2.18 pkg, skopiowałem 2.20.1 nad nim, a następnie przyciski (i TYLKO przyciski, nie klawisze skrótu ctrl-C ctrl-V) działają. Przyciski ... to właśnie przeoczyłem, gdy przeczytałem ten link (zanim zadałem to pytanie).
minnow

Komentarze można edytować tylko przez 5 minut. Bardzo irytujące. W każdym razie: przed jakimkolwiek skokiem mac-policyjnym skróty (które nie działają) są oczywiście Command-C i Command-V. Globalny auto-typ: nie próbowałem XDOTOOL. Nie mam skrótów, nie mam auto-typu, ale mam PRZYCISKI. Na razie wystarczająco dobrze. GUZIKI! Dlaczego powinienem być rozczarowany? Ja na pewno mam PRZYCISKI. To są PRZYCISKI! ”(A la Tom Cruise w Rain Man: Mam krzewy róż. )
minnow

@minnow: Mogłem wreszcie przetestować xsel z KeePass i zgadnij ... nie, to nie zadziałało, więc, jak na razie, użycie przycisków jest jedyną możliwością w OS X kopiowania nazw użytkowników i haseł. Dodałem to do odpowiedzi. Zauważyłem, że Softpedia łączy się z xsel kod źródłowy, więc usunąłem ten fragment z mojej odpowiedzi.
jaume

Najwyraźniej przyciski istnieją i działają w wersji 2.24, której obecnie używam. Nie zdawałem sobie sprawy, że przyciski paska narzędzi mogą to zrobić inaczej niż menu kontekstowe. Dziękujemy za udostępnienie odpowiedzi!
Mike

1
Rzeczy prawdopodobnie uległy zmianie od czasu opublikowania tej odpowiedzi. Mam działa XQuartz i xsel zainstalowane za pomocą MacPorts, przyciski te działają bez żadnych kompilacji. Byłoby miło również korzystać ze skrótów klawiaturowych, a nawet lepiej uzyskać autotyp, ale na razie może to być marzeniem.
Dan Jones
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.