Bez jakich aplikacji na iPhone'a nie możesz żyć? [Zamknięte]


33

Jakie są Twoje „niezbędne” aplikacje na iPhone'a lub iPoda touch - te, bez których nie możesz żyć? (Mam nadzieję, że w przenośni). Pomiń aplikacje, które są wstępnie zainstalowane.

Zasady

 • Jedna aplikacja na odpowiedź.
 • Użyj tego formatu dla pierwszych dwóch wierszy odpowiedzi:
  ## [app name](link to website)
  [App Store](link to appstore)
 • Dołącz krótki opis .
 • Sprawdź duplikaty przed dodaniem nowych odpowiedzi.
 • Jeśli znajdziesz duplikat, zagłosuj na niego i zachęć jego plakat do głosowania zamiast tego na oryginalny wpis (i usuń duplikat).

Wyklucz tutaj aplikacje przeznaczone tylko na iPada; dla nich są świetne aplikacje na iPada .

Uwaga : Wiem, że tego typu pytania są kontrowersyjne. Jednak wiele osób uważa, że odpowiednio zaimplementowane i wyselekcjonowane ankiety CW mogą być przydatne. (Jeśli jesteś jednym z tych, którzy tego nie robią , czy możesz po prostu rozważyć zignorowanie tego?)


1
Dlaczego ludzie nalegają na głosowanie w dół na tego typu pytania? Myślę, że to naprawdę kiepski smak. Jeśli coś ci się nie podoba, zostaw to w spokoju.
Philip Regan,

2
Hmm .. cena prawdopodobnie zależy od sklepu Apple (np. Dla mnie ceny podane są w euro) Którą cenę powinniśmy zwrócić uwagę?
Juan A. Navarro,

@Juan: tak, ceny różnią się i są w różnych walutach. Myślę, że najbardziej „uniwersalny” dla naszych celów jest USD; możesz sprawdzić ceny w USD dla każdej aplikacji na appshopper.com . Tutaj również używamy euro, a ja osobiście zdecydowałem się podać ceny USD i EUR np. W tej odpowiedzi .
Jonik

Podawanie cen tutaj jest trochę głupie, ponieważ zmieniają się dość regularnie. Jeśli ktoś przeczyta opis w odpowiedzi i będzie zmuszony go kupić, może przejść do sklepu z aplikacjami, aby zobaczyć aktualną cenę.
bpapa

@bpapa: Fair point. Z drugiej strony może mieć pewną wartość, którą czytelnicy mogą od razu zobaczyć , czy aplikacja jest darmowa, czy też kosztuje jej (ballpark).
Jonik

Odpowiedzi:38

Świergot

Sklep z aplikacjami

Oficjalny klient Twittera. Wcześniej znany jako Tweetie 2.


Kiedyś korzystałem z TweetDeck, ale po wypróbowaniu tego (kiedy został uwolniony i przemianowany na Twitter na iPhone'a) nie wróciłem. Bardzo gładki, inspirowany interfejs użytkownika.
Jonik

Echofon jest znacznie lepszy.
DisgruntledGoat

Niestety ostatnio zaczął wyświetlać nieusuwalne promowane tweety. I tego nie można wyłączyć.
Eugene Bujak,


32

Reeder

Sklep z aplikacjami

Klient Google Reader.


3
Reeder jest naprawdę tym, czym powinien być czytnik RSS. Chciałbym znaleźć odpowiednik na pulpicie, który by to pasował.
Bryson,

@Bryson, dlaczego potrzebujesz mobilnego czytnika RSS? Nie umiesz tego odczytać z przeglądarki internetowej?
Graviton

Codziennie korzystam z internetowego Czytnika Google na swoim iPhonie i do tej pory niewiele mi brakuje. Jakie są główne zalety aplikacji?
LennyAskDifferent

Interfejs Reedera jest znacznie ładniejszy (i czystszy) niż interfejs Czytnika Google. Ponadto Reeder obsługuje czytanie offline.
mipadi

1
@Bryson jest Reeder dla komputerów Mac. madeatgloria.com/brewery/silvio/reeder
Eugene Bujak

31

Zdalny

Sklep z aplikacjami

Pilot Wi-Fi do biblioteki muzycznej iTunes (lub Apple TV). Jest to wykonane przez Apple, ale nie jest wstępnie zainstalowane.

(Niektórzy zauważyli, że rozwój Remote się zatrzymał , ale osobiście nie mam nic przeciwko, ponieważ aplikacja działa tak dobrze, jak zawsze, a wszystkie główne funkcje są już dostępne).


IMHO to bardzo przydatny, natychmiastowy sposób kontrolowania odtwarzania muzyki w domu. W przeciwieństwie do pilotów na podczerwień ściany nie stanowią przeszkody. :) Kiedy po raz pierwszy spróbowałem tego (jakieś 2 lata temu), był to jeden z tych technicznych momentów „wow”.
Jonik

Wydano nową wersję w ciągu ostatnich 2 tygodni.
Benjamin Oakes

Tak, zrobili. Wersja 2.0 zawiera np. Odpowiednią obsługę iPada, która jest naprawdę fajna.
Jonik


19

Shazam

Sklep z aplikacjami

Nagrywa kilka sekund tego, czego aktualnie słuchasz, a następnie wyświetla informacje o tym utworze. Shazam jest już dość stary, ale wciąż jest niesamowitym oprogramowaniem, które zawsze jest przydatne od czasu do czasu.


Czy możesz porównać Shazam do SoundHound - który jest lepszy?
Torben Gundtofte-Bruun

Jestem zmuszony użyć obu: SoundHound jest ogólnie lepszy w znalezieniu piosenki. Miałem wiele sytuacji, w których Shazam nie znał piosenki, ale SoundHound łatwo ją znalazł. Jednak SoundHound nie jest wystarczająco czuły. Na przykład w ogóle nie można złapać piosenki z radia w moim biurze. Z drugiej strony Shazam wydaje się dostosowywać i może z łatwością nagrywać utwory także z tego samego radia.
Marc

SoudHound wydaje się znacznie szybszy niż Shazam. Zacznie próbować dopasować utwór jeszcze przed pełnym przechwyceniem. Zidentyfikował także piosenki, których Shazam nie zrobił. Darmowa wersja SoundHound pozwala na nieograniczoną liczbę meczów, a Shazam na 5 na miesiąc.
lpacheco,

15

1 Hasło

Jeśli używasz 1Password na komputerze Mac, aplikacja na iOS jest całkiem przydatna. Można go połączyć z kontem Dropbox, dzięki czemu dane będą synchronizowane między komputerem stacjonarnym a urządzeniem z systemem iOS. Dostępne są wersje zwykłe i profesjonalne zarówno na iPhone'a, jak i iPada.


15

Budzik Cykl uśpienia

Sklep z aplikacjami

Budzik, który analizuje wzorce snu (za pomocą akcelerometru iPhone'a) i budzi Cię w najlżejszej fazie snu.


Właśnie dostałem to w weekend i jestem pod wielkim wrażeniem. Obecnie mam dość ciężkie przeziębienie i pamiętam, jak kilka razy w nocy budziłem się z kaszlem. Ponieważ korzystałem z tej aplikacji, mogłem powiedzieć, która była i jak długo trwała. Budzi mnie również w wybranym momencie i łatwiej było się obudzić, ponieważ nie jest w trakcie cyklu snu. Całkiem fajne.
xdumaine

13

PlainText

Sklep z aplikacjami

Edycja tekstu Dropbox.

Do edycji tekstu na iPadzie i iPhonie. PlainText to prosty edytor tekstu z interfejsem użytkownika przypominającym papier. W przeciwieństwie do domyślnej aplikacji Notes, PlainText pozwala tworzyć i organizować dokumenty w folderach oraz synchronizować wszystko z Dropbox.com. Wymaga iOS 3.0+

Po wypróbowaniu różnych aplikacji do robienia notatek, takich jak SimpleNote i Evernote , odkryłem to piękno kilka dni temu i natychmiast zastąpiło ono dla mnie wbudowaną aplikację Notes, zarówno na moim iPhonie, jak i iPadzie. Idealnie pasuje do moich potrzeb, jest naprawdę prosty i pięknie zaprojektowany. YMMV, ale można spróbować.

PS Elements to bogata w funkcje alternatywa z obsługą Markdown i wbudowanym adresem e-mail, ale nie jestem pewien, czy potrzebuję tych funkcji, a to kosztuje 4,99 USD.


Dzięki za rekomendację! Wydaje mi się, że całkiem dobrze pasuje do moich potrzeb, ponieważ już korzystam z Dropbox i często używam zwykłych plików tekstowych do notatek. Teraz muszę tylko trochę zreorganizować Dropboksa, aby moje rzeczy pojawiły się w tej aplikacji ...
Jonik

13

Rzeczy

Sklep z aplikacjami

Narzędzie do zarządzania zadaniami. Elementy do zrobienia można synchronizować (przez Wi-Fi) z wersjami OS X i iPad.


1
Istnieją tańsze alternatywy, ale nie żałuję, że kupiłem Rzeczy (używałem ich przez prawie 2 lata). Podoba mi się prosty, ale potężny interfejs użytkownika.
Jonik

11

SoundHound

Sklep z aplikacjami

SoudHound wydaje się znacznie szybszy niż Shazam. Zacznie próbować dopasować utwór jeszcze przed pełnym przechwyceniem. Zidentyfikował także piosenki, których Shazam nie zrobił. Darmowa wersja SoundHound pozwala na nieograniczoną liczbę meczów, a Shazam na 5 na miesiąc.


Kocham to! Ale chyba mógłbym bez tego żyć ...: P
cregox

11

Wściekłe Ptaki

Sklep z aplikacjami

Najlepsza gra w App Store1
Kupiłem wściekłe ptaki, ale szybko się z tym pogodziłem. Uświadomiłem sobie, że była to tylko próba i gra błędów z dobrym silnikiem fizyki, nie do końca moją mocną stroną. Mimo wszystko świetny niszczyciel czasu.
xdumaine

Ludzie w każdym wieku, którzy wcześniej nie grali w wiele gier (lub w ogóle nie używali iPhone'a), fajnie jest je załadować i zobaczyć, jak szybko uczą się gry, a następnie uzależniają się od niej.
Jonik

10

Cydia

Cydia (wymagany jailbreak)

Cydia to aplikacja na iOS, która jest graficznym interfejsem dla APT i systemu zarządzania pakietami dpkg. Pozwala użytkownikowi przeglądać i pobierać aplikacje na iPhone'a, iPoda Touch lub iPada z jailbreakiem.

cydia-screenshot


10

WhatsApp

Sklep z aplikacjami

WhatsApp Messenger to aplikacja do przesyłania wiadomości na smartfony, która umożliwia wymianę wiadomości ze znajomymi i kontaktami bez konieczności płacenia za SMS-y. WhatsApp Messenger jest wieloplatformowy i dostępny na iPhone'a, BlackBerry, Androida i Nokię (beta) i tak, wszystkie te telefony mogą się wzajemnie przesyłać! Aby wysyłać i odbierać wiadomości, WhatsApp wykorzystuje istniejący abonament internetowy na smartfony: 3G / EDGE (lub Wi-Fi, jeśli jest dostępny)

Oprócz wiadomości użytkownicy iPhone, Android i BlackBerry WhatsApp Messenger mogą przesyłać sobie nawzajem nieograniczoną liczbę obrazów, wiadomości wideo i audio.8

Prostota

Robienie notatek w lepszym interfejsie niż domyślna aplikacja Notes (bez Markera) i notatki są synchronizowane z serwerem w celu łatwego tworzenia kopii zapasowych i przeglądania w innym miejscu.


2
To jest niesamowite. Istnieje aplikacja OS X o nazwie Notational Velocity (która jest również open source), która również synchronizuje się z Simplenote i może być skonfigurowana do przechowywania notatek w moim Dropbox. Dzięki temu moje kopie zapasowe są tworzone lokalnie, w chmurze i na serwerze Simplenote, a także można je edytować na dowolnej platformie. Taka świetna aplikacja / usługa.
Bryson,8

Spotify

Sklep z aplikacjami

Do słuchania muzyki z Internetu (bezpośrednio przez Wi-Fi / 3G lub przez listy odtwarzania offline).

Uwaga : Spotify jest dostępny tylko w niektórych krajach , a do korzystania z aplikacji na iPhone potrzebny jest Spotify Premium (9,99 EUR lub 9,99 GBP miesięcznie).

Teraz z iOS 4 + iPhone 4 (w przeciwieństwie do mojego wcześniej nieuszkodzonego iPhone 3G) doświadczenie jest naprawdę dobre, ponieważ masz odtwarzanie w tle i możliwość korzystania z normalnych elementów sterujących odtwarzaniem iPoda (np. Pilota słuchawkowego). Innymi słowy, jest podobny do korzystania z wbudowanej aplikacji iPod, z tym, że masz około 10 milionów utworów na wyciągnięcie ręki.


Czy większość aplikacji nie jest dostępna tylko w niektórych krajach? Próbowałem zainstalować japońskie aplikacje na moim amerykańskim iPodzie i zostałem odrzucony przez iTunes jako wymagający konta AppleID / iTunes z adresem pocztowym w Japonii do tego.
Ken

7

instagr.am

App Store (bezpłatny)

Jest to szybki, piękny i przyjemny sposób na dzielenie się życiem z przyjaciółmi poprzez serię zdjęć. Zrób zdjęcie swoim iPhonem, wybierz filtr, który zmieni wygląd i wyślij, na Facebook, Twitter lub Flickr - to wszystko jest tak proste, jak ciasto. Udostępnianie zdjęć na nowo.

Prosty pomysł, świetnie wykonany.6

Pandora Radio

App Store (bezpłatny)

Prawdopodobnie wszyscy już wiedzą o Pandora Radio. Umieść ulubionego wykonawcę, który pomoże Ci znaleźć podobnych wykonawców. Pomogło mi to znaleźć wiele nowych zespołów.6

Dictionary.com

Sklep z aplikacjami

Kompleksowy, ale darmowy słownik i tezaurus. Kluczowe cechy:

 • Wszystkie definicje słów pochodzą z aplikacji - nie jest wymagane połączenie z Internetem
 • Przyzwoity interfejs użytkownika z autouzupełnianiem (nie trzeba wpisywać całego słowa)
 • Wymowy audio (wymagane do tego połączenie internetowe)

5

Trainyard

App Store (0,99 USD)

Świetna gra logiczna z mnóstwem poziomów. Utrzymywałem grę przez wiele dni, a po kilku miesiącach używania aplikacji wciąż nie byłem w stanie pokonać kilku poziomów. Istnieje również darmowa wersja. Intuicyjne, zabawne i ćwiczące mózg.


5

Tweetbot Przez Tapbots

App Store (cena: 2,99 USD)

Opis

Tweetbot to w pełni funkcjonalny klient Twittera dla iPhone'a (i iPoda touch) o dużej osobowości. Niezależnie od tego, czy jest to starannie dopracowany interfejs, dźwięki i animacje, czy funkcje, takie jak wiele osi czasu i inteligentne gesty, w Tweetbocie jest wiele do kochania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

Soulver

App Store (2,99 USD)

Soulver jest zdecydowanie najbardziej przydatną aplikacją kalkulatora w App Store. Jest to znacznie łatwiejszy i wydajniejszy sposób pracy z liczbami za pomocą zwykłego kalkulatora. Osadź tekst w swoich obliczeniach, aby łatwiej dostrzec rozwiązywany problem. Możesz łatwo wrócić i dokonać zmiany wcześniej w obliczeniach i zaktualizować wszystko, podobnie jak w arkuszu kalkulacyjnym. Możesz użyć kilku linii i odwołać się do poprzednich linii w swoich obliczeniach, pozwalając sobie na podzielenie długich równań, a nawet ponowne użycie części, aby zobaczyć różne wyniki. Wszystkie można zapisać na osobnych arkuszach, dzięki czemu łatwo będzie wrócić do nich i odwołać się do nich później. Już nigdy nie wrócisz do normalnego kalkulatora.

(Przepraszam, pozwolę tylko zamieścić jeden hiperlink)Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.