Udostępnianie jednego Dropbox między wieloma kontami na jednym komputerze Mac - możliwe?


12

Wydaje się, że powinno to być łatwe, ale ...

Mój partner i ja korzystamy z jednego konta Dropbox.com, aby synchronizować wszystkie nasze wspólne projekty między naszymi komputerami - i to działa świetnie od lat. Dodaliśmy teraz MacBooka Air do miksu i każdy z nas ma na nim konta i możemy go pobrać i odejść, gdy potrzebujemy trochę pracy zdalnej.

Próbowałem zsynchronizować Dropbox z Air - ale chcę mieć go w katalogu „Shared”, abyśmy oboje mogli uzyskać do niego dostęp - nie powinno mieć znaczenia, kto jest zalogowany. To nie wydaje się pracować.

Mogę zlokalizować Dropbox w katalogu współdzielonym w porządku - ale kiedy zmieniam użytkownika, który jest zalogowany, ten użytkownik nie ma uprawnień do synchronizacji Dropbox lub dostępu do plików.

Mogę sprawić, że zadziała, jeśli utworzę osobny folder ~ / Dropbox dla każdego użytkownika, ale ostatecznie skończy się to dwukrotnym skopiowaniem 50 GB, jeśli cały Dropbox zsynchronizuje - szczególnie absurdalne marnowanie miejsca na dysku SSD.

Wszelkie pomysły, jak sprawić, by udostępnianie działało ????


1
Wygląda jak skrzynia krawędzi. Pytasz Dropbox (i związane z nim uprawnienia do plików), aby działał w sposób, dla którego nie został zaprojektowany. Doceniam twoje życzenie, aby nie kopiować 50 GB danych na antenie, ale boje się możliwych problemów związanych z rozwiązaniem tego problemu . Ryzyko, jeśli uszkodzenie danych nie będzie tego warte - przynajmniej dla mnie.
jaberg

Dropbox prawdopodobnie sugeruje Dropbox dla zespołów
użytkownik151019,

1
Zezwolenie na określenie grupy użytkowników, którym będzie udzielane R&W dla nowych plików, prawdopodobnie rozwiązałoby to. Od miesięcy ręcznie resetuję R&W do grupy Staff na moim komputerze bez problemów (podobnie jak sugeruje MK poniżej). Byłoby miło, gdyby DB zrobił to dla mnie.
Sebastien Martin

Odpowiedzi:


10

Możesz to zrobić przy użyciu list ACL , co pozwoli uniknąć problemów z uprawnieniami podczas tworzenia nowych plików:

sudo chmod -R +a "$USER allow read,write,append,delete,list,search,add_subdirectory,delete_child,file_inherit,directory_inherit" "$DIR"

gdzie $USERjest nazwą użytkownika innego użytkownika i $DIRjest katalogiem (Dropbox lub innym), w którym drugi użytkownik ma mieć pełne uprawnienia.

Używamy tego, aby udostępniać pojedynczy folder Dropbox między czterema użytkownikami (2 dorosłymi z pełnym dostępem, 2 dziećmi z dostępem tylko do ich podkatalogu), i to działa dobrze dla nas. Jedynym ograniczeniem jest to, że użytkownik korzystający z Dropbox musi się zalogować i uruchomić Dropbox. Inni użytkownicy nie mają ikony Dropbox i informacji o stanie na pasku menu.


Co się stanie, jeśli skonfigurujesz listy ACL i uruchomisz aplikację Dropbox na wszystkich kontach użytkowników na liście ACL? Czy to zakłóca synchronizację? Chciałbym, aby istniał sposób, w jaki można to zrobić bez konieczności logowania jednego konta.
Colin Marshall

3

Jedną z metod, którą z powodzeniem stosowałem, jest ustawienie uprawnień do folderu, aby umożliwić wielu kontom użytkownika „odczyt i zapis” do /Users/Shared/Dropbox/folderu.

Możesz to zrobić przez:

 • Przejście do okna Get Info( Cmd+ i) w /Users/Shared/Dropboxfolderze
 • Odblokowanie w celu edycji uprawnień
 • Kliknięcie ikony „+”, aby dodać kolejne konto użytkownika i ustawienie „Przywileju” na „Odczyt i zapis”
 • Kliknij menu rozwijane trójkąta koła zębatego po lewej stronie ikony kłódki, wybierz „Zastosuj do zamkniętych elementów ...” i potwierdź, że chcesz dokonać tej (nieodwracalnej) zmiany

Nie jestem pewien, ale nadal możesz mieć problemy z uprawnieniami, jeśli otrzymujesz pliki z konta użytkownika innego komputera Mac. Może to wymagać poprawnego przypisania własności.


Wydaje się, że to działa - ale jeśli dodam nowe pliki do Dropbox, ostatecznie spowodują problemy z synchronizacją drugiego użytkownika, dopóki nie zrobię tego ponownie.
radven,

2

Chociaż nie jest to kompletne rozwiązanie, możesz wybrać foldery dropbox do synchronizacji na drugim koncie, zmniejszając w ten sposób ilość wymaganego miejsca na dysku twardym i niepotrzebnych duplikatów plików.


Właśnie to robimy w domu. Folder mojej żony jest udostępniony mojemu i udostępnia mi tylko te treści, które chce udostępnić. Z mojego konta robię podobnie. Na przykład jej zdjęcia znajdują się tylko na jej komputerze, ale dane 1Password, a nasza konfiguracja TextExpander są wspólne dla obu urządzeń.
Dave

1

Możesz także zostawić folder Dropbox w domyślnej lokalizacji i dowiązać symbol ~ / Dropbox do / Users / Shared / i włączyć uprawnienia w Terminal.app w ten sposób:

  user@mac: ~$ ln -s ~/Dropbox /Users/Shared/Dropbox
  user@mac: ~$ chmod -R 777 ~/Dropbox

1

Chciałem użyć tego samego rozwiązania do obejścia konta Dropbox for Business z włączonym ograniczeniem „Zezwalaj tylko na jedno konto Dropbox na komputer”.

Rozwiązanie ACL jest obiecujące, ale często napotykałem problemy z uprawnieniami; okazuje się, że listy ACL nie są dziedziczone przez istniejące pliki, które są kopiowane / przenoszone do katalogu, który przerywa transakcje.

Oto rozwiązanie, na którym ostatecznie się zdecydowałem; zakłada to, że wszyscy lokalni administratorzy będą dzielić dostęp do Dropbox.

 1. Wybierz użytkownika, aby uruchomić Dropbox. Folder Dropbox będzie znajdować się w folderze domowym tego użytkownika, a użytkownik musi być zalogowany, aby Dropbox mógł się zsynchronizować.

 2. Zmień umaskdla aplikacji użytkownika na 002. Spowoduje to domyślnie zapisywanie nowych plików w grupie; nie powinno to być niebezpieczne, ponieważ grupa twoich użytkowników jest prawdopodobnie wheeli wszyscy członkowie wheelmają już sudouprawnienia.

  W systemie OS X Yosemite 10.10.3 i nowszym:

  sudo launchctl config user umask 002
  

  Dla starszych wersji, zobacz artykuł wsparcia Apple Ustawianie niestandardowego umask w OS X .

 3. Uruchom ponownie komputer, aby umaskzmiana zaczęła obowiązywać.

 4. Rekurencyjnie modyfikuj uprawnienia udostępnionego folderu Dropbox, aby nadać pełne uprawnienia zarówno użytkownikowi, jak i grupie:

  cd $HOME
  sudo chmod -R ug=rwX Dropbox/
  
 5. Dla każdego użytkownika dodaj uprawnienie do zapisu grupowego do wszystkich wcześniej istniejących plików użytkownika:

  cd $HOME
  sudo chmod -R g+w Desktop/ Documents/ Downloads/ Movies/ Music/ Pictures/ Public/ Sites/
  sudo chmod g-w Desktop/ Documents/ Downloads/ Movies/ Music/ Pictures/ Public/ Sites/
  

  Pierwszy chmodstosuje zapis grupowy rekurencyjnie; drugi chmodusuwa zapis grupowy z samych katalogów, aby zapewnić ich ochronę.

Wszystko powinno teraz działać zgodnie z przeznaczeniem. Drugi użytkownik może dodać Dropbox pierwszego użytkownika do paska bocznego Findera, a Dropbox działa zaskakująco dobrze na koncie użytkownika w tle. Brakuje tylko integracji Findera i statusu paska menu.

Ponieważ każde konto użytkownika OS X może używać tej metody do udostępniania własnego Dropbox, zasadniczo zapewnia to nieograniczoną liczbę kont Dropbox na jednym komputerze.


0

Moją pierwszą myślą byłoby partycjonowanie dysku twardego (lub dysku SSD). Jedna partycja miałaby OS X, aplikacje, foldery użytkownika itp., A druga miałaby tylko folder Dropbox. Wybierz ikonę partycji i zaznacz opcję Ignoruj ​​uprawnienia, a obaj użytkownicy powinni mieć dostęp. Mam jednak woluminy, w których zaznaczyłem opcję Ignoruj ​​uprawnienia, aby przywrócić, aby inni użytkownicy nie mogli uzyskać do nich dostępu, ale jest to szybka poprawka.


Widzę, że to działa - ale partycjonowanie dysku tylko dla Dropbox jest dość ciężkim rozwiązaniem. Chociaż ... Zastanawiam się, czy plik obrazu dysku DMG mógłby być jego domem?
radven

0

To jest proste.

 1. Zaloguj się na 1. konto.
 2. Zsynchronizuj Dropbox z udostępnionym katalogiem. Powiedzmy, że / user / shared / dropbox.
 3. Zezwól na udostępnienie tego katalogu na drugie konto. (aby zezwolić na 2. konto do edycji / usuwania)

 4. Zaloguj się na drugie konto.

 5. Zsynchronizuj Dropbox z udostępnionym katalogiem
  • Jeśli zrobisz to bezpośrednio, pojawi się błąd, że folder Dropbox już istnieje.
  • Dlatego najpierw usuń folder.
  • Ponownie zsynchronizuj udostępniony katalog.
 6. Ponieważ 2. konto jest teraz twórcą udostępnionego katalogu. Upewnij się, że drugie konto zezwala na ten udostępniony katalog na pierwsze konto.

Co się stanie, jeśli użytkownik # 1 zaloguje się ponownie po ostatnim kroku? Jak wtedy działa synchronizacja (ze wszystkimi plikami należącymi do użytkownika nr 2)?
nohillside

-3

Możesz użyć umask, aby ustawić ograniczenie uprawnień do plików. Domyślne ustawienie to 022, więc maska ​​pliku to 644 (lub 755 dla katalogów). Prostym sposobem jest ustawienie umask 002 (w pliku / etc / profile lub niektórych innych), ale prowadzi to do problemów bezpieczeństwa.

Ups, to jest odpowiedź na problem z uprawnieniami do plików, gdy 2 użytkowników pracuje na jednym koncie Dropbox na tym samym komputerze.

Druga uwaga: użytkownicy komputerów Mac muszą edytować umask w plikach /etc/launchd-user.conf lub /etc/launchd.conf ( szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://support.apple.com/kb/ht2202 )


1
Ta odpowiedź jest myląca - dlaczego drugi akapit tutaj, a początek trzeciego akapitu też nie jest jasny
użytkownik151019
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.