Jak określić częstotliwość korzystania z aplikacji iOS na iPhone'a lub iPada


13

Mam ponad 200 aplikacji na moim iPhonie 4 (32 GB). Nikt nie potrzebuje tylu aplikacji, prawda? Chcę uporządkować zainstalowane aplikacje na podstawie częstotliwości ich używania i / lub ostatnio używania. Prawdopodobnie sam mógłbym się tym zająć jakościowo, subiektywnie, ale chciałbym mieć trochę danych, żeby nie rzucić aplikacji, z której mogłem korzystać, ale nie pamiętam, żeby jej używać. Tak, wiem, że usuwanie nie trwa wiecznie w aplikacjach - ale posiadanie geekowych danych sprawia, że ​​czuję się dobrze.

Jak dotąd nie znalazłem sposobu, aby to zrobić. Widziałem aplikacje wspomniane tutaj na AskDifferent, które rzekomo robią takie rzeczy, ale nie próbowałem żadnej z nich. Z jakiegoś powodu wydaje mi się, że przypominam sobie Google kilka miesięcy temu i przeglądam artykuł opisujący sposób pozyskiwania informacji o użytkowaniu z plików kopii zapasowej utworzonych przez iTunes. Nie mogę już znaleźć tego artykułu - nie jestem pewien, czy go nie ma, czy też nie używam tych samych wyszukiwanych haseł jak poprzednio.

Pamiętaj, że mój iPhone nie jest zepsuty ani nie chcę go łamać. Niekoniecznie interesuje mnie aplikacja na iOS, która dostarcza mi tych informacji; Interesuje mnie to po prostu w jakikolwiek sposób. Jeśli jest to przez terminal na pulpicie, nie ma sprawy.

Znajomość tego rodzaju informacji o użytkowaniu byłaby również obiektywnie przydatna, jeśli próbuję wdrożyć jakąś strategię organizacyjną aplikacji / folderów . W przeciwnym razie pozostawiam własną intuicję, jak często używam rzeczy, które mogą być fałszywe, a przynajmniej nieefektywne.


1
Nie, nikt nie potrzebuje tak wielu aplikacji, ale tak naprawdę nikt nie potrzebuje więcej niż kilku aplikacji, aby wykonać zadanie. Sam jestem trochę spory, jeśli chodzi o aplikacje, i mam całą stronę pełną folderów, które są pełne aplikacji, których tak naprawdę nigdy nie dotykam. Biorąc to pod uwagę, jeśli nie brakuje ci pamięci z powodu twoich aplikacji, czy naprawdę ważne jest, aby się ich pozbyć? W większości przypadków jest o wiele łatwiej je mieć i nie potrzebować, niż ich potrzebować i nie mieć - zwłaszcza jeśli jest ich więcej niż można pobrać przez połączenie komórkowe!
Terrance Shaw

1
@TerranceShaw Very true. Na pewno nie brakuje mi miejsca z urządzeniem o pojemności 32 GB, ale zastanawiam się, czy mógłbym sobie poradzić z 16 GB - mam teraz ~ 20 GB wykorzystania, więc zgaduję, że nie mogłem piszę ... ale wolałbym po prostu „wiedzieć”, wiesz? Całkowicie zgadzam się z „... łatwiej je mieć i nie potrzebować ...”!
PattMauler,

Odpowiedzi:


7

Jestem pewien, że ludzie zapewne teraz zdali sobie sprawę, jak poradzić sobie z odpowiedzią na ten temat, ale szukałem odpowiedzi od godziny i wymyśliłem sposób na uzyskanie odpowiedzi. Jeśli masz iOS 8 (teraz, gdy ten post jest lata po pierwotnym pytaniu ..)

Ustawienia> Ogólne> Użycie> Zużycie baterii

I możesz zobaczyć, które aplikacje zużyły najwięcej energii baterii w ciągu ostatnich 24 godzin, a także w ciągu ostatnich 7 dni. Który odpowiedział na moje pytanie! Mam nadzieję, że to komuś pomoże.


6

Myślę, że mogłem znaleźć zaskakująco mało zaawansowane rozwiązanie tego problemu, i to było tuż pod moim nosem.

Odkąd iOS stał się zdolny do „wielozadaniowości” (mówię to z przymrużeniem oka, ponieważ wszyscy wiemy, że większość aplikacji, które są uruchamiane w tle, nadal nie działają, po prostu zapisano ich stan do ponownego użycia), Task Switcher, dostępny po dwukrotnym naciśnięciu przycisku Home, pokazuje mniej lub bardziej „uporządkowaną” listę aplikacji. O ile celowo nie otworzysz przełącznika zadań i nie zabijesz aplikacji, pozostaną tam ... Chyba na zawsze lub do momentu ponownego uruchomienia urządzenia.

Tak więc, jeśli wyczyszczę to wszystko, a następnie po prostu zajmę się moją firmą przez jakiś czas i od czasu do czasu sprawdzę, jakie aplikacje znajdują się na moich pierwszych 3 lub 4 „stronach” w przełączniku zadań, to daje mi przyzwoity pomysł z których aplikacji najczęściej korzystam - a przynajmniej mogą powiedzieć mi te, z których korzystałem „ostatnio”. Te aplikacje, które znajdują się na skrajnej prawej „stronie” przełącznika zadań, są najmniej używane (lub przynajmniej te, które były używane „ostatnio”).

EDYCJA : Począwszy od iOS9 kolejność aplikacji wyświetlanych w przełączniku zadań jest odwrócona. Najnowsza aplikacja znajduje się po prawej stronie.

Podejrzewam, że ktoś mógłby rozszerzyć to na prawdziwe ćwiczenie w geekerii statystycznej, odnotowując kolejność aplikacji zgodnie z harmonogramem ... powiedzmy codziennie rano lub każdego wieczoru (lub mniej lub częściej) ... przez pewien okres czasu; tydzień, miesiąc, cokolwiek. Następnie możesz skompilować to w użyteczne informacje dla siebie.


2

Jest to dostępne w IOS 9.2

Właśnie odkryłem po przeczytaniu tej listy, że jeśli postępujesz zgodnie z wcześniejszymi sugestiami

Ustawienia> Ogólne> Użycie> Zużycie baterii

i dotknij na liście. Następnie każda pozycja wyświetli godziny użytkowania na ekranie i godziny użytkowania w tle, a także ogólny procent. Działa w widoku 24-godzinnym i widoku ostatnich 7 dni.


Tak, to jest dobre. Tyle, że lista jest uporządkowana według zużycia baterii i przestaje wyświetlać aplikacje, które zużyły mniej niż 1% baterii, nawet jeśli mają znaczny czas na ekranie. Ale jeśli jesteś na tyle sprytny, aby zbierać te dane przez kilka dni, możesz w końcu przechwycić wystarczająco dużo, aby zaspokoić głód danych. Jedna aplikacja w App Store zbiera te dane: Tracker użycia aplikacji. Tyle że zrobiłeś zrzut ekranu tej strony baterii. Więc oczywiście Apple nie zapewnia API dla tych danych. Ta aplikacja kosztuje 2,99 USD (australijska), więc zdecydowanie nie jest warta kłopotów.
lukejanicke

1

Według mojej wiedzy nie ma sposobu, aby to zrobić bez złamania więzienia (nie jestem pewien, że tak jest, nawet jeśli zrobisz jailbreak).

Ponieważ aplikacje iOS zasadniczo nie działają w tle (z wyjątkami dla określonych typów aplikacji - np. Nawigacji i odtwarzaczy muzycznych), jak tylko otworzysz inną aplikację, muszą się zamknąć, a zatem nie mają możliwości monitorowania, co jeszcze trwa. Ponadto piaskownica wymuszona w aplikacjach na iOS (przynajmniej w App Store) ogranicza znane im informacje o systemie. Nawet jeśli byłaby w stanie monitorować w tle, aplikacja nie powinna mieć dostępu do informacji o innych uruchomionych aplikacjach.


Niekoniecznie interesuje mnie aplikacja, która wydobywa te informacje; jeśli można to zrobić w ten sposób, to dobrze, ale rozumiem, co mówisz o piaskownicy. I tak naprawdę nie interesuje mnie „jak długo grałem w Angry Birds w zeszły wtorek”, ale raczej „otworzyłem Angry Birds w ubiegły wtorek”. Z jakiegoś powodu mam wrażenie, że czytam coś, co tego rodzaju zapisane informacje są przechowywane (być może zaszyfrowane?) W kopii zapasowej przechowywanej przez iTunes na urządzeniu? Tak jak powiedziałem, nie mogę teraz ponownie znaleźć tych informacji w Internecie.
PattMauler,


-1

Istnieje aplikacja o nazwie Hooked, której używam do śledzenia użycia aplikacji, aby pomóc mi utrzymać produktywność. Śledzi użycie aplikacji.

Chociaż użycie baterii jest użytecznym ogólnym przewodnikiem, jest bardzo mylące, ponieważ coś takiego jak oglądanie filmów lub granie w gry zużywa znacznie więcej czasu pracy baterii niż pisanie SMS-ów. Ale możesz używać SMS-ów znacznie częściej niż grając w grę polegającą na niszczeniu baterii.


To dobra odpowiedź, ale jest o wiele bardziej pomocna, jeśli podasz link do aplikacji, do której się odwołujesz.
Allan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.