Jak usunąć poprzedniego użytkownika App Store z mojego komputera?


18

Ktoś inny w biurze próbował mi pomóc w konfiguracji laptopa, zanim zacząłem, więc teraz mój MBP ma poświadczenia dla niektórych aplikacji. Mogę odinstalować i ponownie zainstalować aplikację, jeśli to wszystko, ale jak mogę usunąć tego użytkownika z systemu, aby przestał mnie monitować?

Obraz przedstawiający aktualizację aplikacji ze sklepu App Store i monitujący o użycie innego konta

Odpowiedzi:


10

Aplikacja App Store używa funkcji Spotlight do znajdowania wszystkich aplikacji na Maca, które zostały pobrane ze sklepu. Wystarczy usunąć wszystkie te aplikacje z komputera Mac (dane osobiste i ustawienia nie zostaną usunięte) i ponownie pobrać aplikację.

Krok pierwszy, oczywiście, aby wylogować się z drugiego konta, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Gdy aplikacja App Store jest uruchomiona, wybierz pozycję menu Sklep -> Wyloguj .

Szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób aplikacja App Store faktycznie wie, czy aplikacja została pobrana, są zakopane w pakiecie aplikacji, jak opisano w tym pytaniu na temat całkowitego unikania aktualizacji aplikacji.


-2

Spróbuj zmienić konto na Ustawienia systemowe -> iCloud.

(duplikat prośby o zalogowanie się na inne konto w Mac App Store? )


1
O ile mogę powiedzieć, jestem jedynym zalogowanym w iCloud? To znaczy, nikogo tam nie było, więc zalogowałem się dwa tygodnie temu. Zauważyłbym, gdyby ktoś był tam zalogowany.
jcolebrand

Ustawienia iCloud nie mają nic wspólnego z czyszczeniem konta App Store. Przypuszczam, że może to być miejsce początkowej konfiguracji, ale musisz rozwiązać problem. Zobacz moją odpowiedź, aby poznać szczegóły.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.