Tryb tylko na telefonie iPhone


9

Czy istnieje sposób na przełączenie funkcji iPhone'a na tryb tylko telefoniczny. W tym trybie aktywowane byłyby tylko połączenia przychodzące (i ewentualnie wychodzące) oraz wiadomości SMS. Wszystkie inne usługi (lokalizacja, wypychanie, poczta) zostaną wyłączone. Byłoby to tak samo, jak twój przeciętny siedem lat temu telefon komórkowy, który możesz zostawić w nocy (*) bez budzenia się wiadomościami typu push na Facebooku i bez obawy, że będziesz mógł zasnąć, ponieważ bateria wyczerpała się po pobraniu wszystkich otrzymanych wiadomości spamowych w ciągu nocy.

Pamiętaj, że nie mówię o funkcji „ nie przeszkadzaj” , która również wyciszyłaby wysyłanie wiadomości SMS (którą nadal chciałbym otrzymywać), a jednocześnie zużywałaby więcej energii niż jest to konieczne poprzez aktywację usług lokalizacji, push i mail.

(*) funkcja budzika powinna również działać w tym trybie (ale może to być również wbudowany budzik, żadne inne aplikacje nie powinny być aktywowane ani działać w tle)

Odpowiedzi:


10

Możesz wyłączyć Wi-Fi (Ustawienia -> Wi-Fi) i komórkową transmisję danych (Ustawienia -> Ogólne -> Komórkowe -> Dane komórkowe), aby uzyskać telefon działający podobnie jak telefon. Ewentualnie wyłącz usługi lokalizacyjne (Ustawienia -> Prywatność -> Usługi lokalizacyjne), jeśli naprawdę chcesz przedłużyć żywotność baterii.

Sądzę jednak, że nadal pozwalałoby to na lokalne powiadomienia, jeśli masz jakieś aplikacje, które ich używają (takie jak niektóre aplikacje alarmowe lub przypominające).


W rzeczy samej wyłącz radiotelefony, których nie potrzebujesz, Wi-Fi, dane komórkowe, blueooth, a jedyne, co może się zdarzyć w przypadku działań przychodzących, to połączenie telefoniczne lub SMS-a. Powiadomienia lokalne mogą się nadal pojawiać, jak wspomina Lizzan, będziesz musiał zarządzać nimi w ustawieniach poszczególnych aplikacji lub w obszarze ustawień powiadomień, ale można to zrobić. Nie ma szybkiego sposobu na zrobienie tego i może się okazać, że kłopot z ich wyłączeniem i ponownym włączeniem nie jest tego wart.
faszeruj

Musiałbym też ręcznie zamknąć wszystkie aplikacje działające w tle, aby maksymalnie wydłużyć żywotność baterii…
Debilski,

1
@Debilski Lub możesz po prostu ponownie uruchomić telefon, zabijając wszystkie aplikacje na raz. Może być szybsze niż zabijanie ich jeden po drugim.
Lizzan

2
@Debilski Jeśli chodzi o ręczne zamykanie aplikacji w tle, z kilkoma wyjątkami aplikacje iOS nie działają dłużej niż kilka sekund, gdy są w tle.
Dan J

@DanJ Prawda (ogólnie zdawałem sobie z tego sprawę, ale nie szczegółowo - dzięki za link btw), ale martwię się o te kilka aplikacji, które mogą działać w nieskończoność. Ci, którzy mają (być może przez pomyłkę) GPS aktywowany podczas działania w tle lub nieco nasłuchują połączeń przychodzących, jak w przykładzie Skype. Obawiam się, że te mogą wyczerpać baterię, nie dając mi szansy przekonania się, że tak robią.
Debilski
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.