Powyżej jakiej głośności zniekształcony jest dźwięk?


1

Zwracam uwagę, że przy najgłośniejszej głośności dźwięk z mojego iPhone'a do gniazda stereo 3,5 mm jest zniekształcony. Powyżej jakiej głośności dźwięk jest zniekształcony / skompresowany?


2
Różniłoby się to w zależności od tego, jakie urządzenie emituje dźwięk. Czy zakładasz, że dołączony mikrofon i słuchawki douszne iPhone'a?
KatieK

To robi? Mam przejściówkę z taśmy 3,5 mm na kasetę, którą gram w samochodzie. Zawsze słychać syk, ale mogę uniknąć zniekształceń, zmniejszając głośność telefonu (i głośność samochodu).
Pułkownik Panic

Wątpię, czy iPhone zniekształca dźwięk nawet na maksimum. Adapter może nie być w stanie obsłużyć tak silnego sygnału. Stracisz pewien zakres dynamiki po obniżeniu głośności iPhone'a, ale nie powinno być tak źle.
Chris Herbert

Miałem problemy z zniekształceniem dźwięku przez iOS, nawet przy niskim poziomie głośności, do słuchawek, ponieważ EQ był włączony. Wyłączenie EQ naprawiło problem.
Ɱark Ƭ

Odpowiedzi:


1

Odpowiedź na to pytanie może być trudna bez rygorystycznej definicji zniekształceń i określenia dopuszczalnej wielkości zniekształceń harmonicznych - nie mówiąc już o pewnej wskazówki, jaki sygnał jest odtwarzany.

Ogólnie rzecz biorąc, gniazdo słuchawkowe ma zniekształcać dźwięk. Niezależnie od tego, czy jest wyciszony, czy wzmocniony, wyjście nie jest tym, czym faktycznie jest nagrany dźwięk.

Spójrz na te wątki fr tła:

Tak więc - możesz dostać adapter, który generuje sygnał poziomu wyjścia liniowego i kontrolować rzeczy z innego wzmacniacza lub możesz eksperymentować z wybranymi sygnałami i znaleźć ustawienie, które nie będzie zniekształcone dla twoich uszu. Domyślam się, że większość ludzi ustawiłaby głośność na 60% dla większości komercyjnych popów i być może nieco wyższa dla bardziej miękkiej muzyki, która nie jest tak agresywnie skompresowana jak pop.


0

Jeśli podłączasz się do urządzenia, które oczekuje standardowego liniowego sygnału audio, utrzymuj głośność wyjściową do 75% -80% maksimum, ponieważ wszystko to przekracza poziom 1Volt sygnału szczytowego do szczytowego, na którym działa dźwięk konsumencki. Słuchawki są różne, ponieważ nie są w ten sposób ograniczone i powinieneś być w stanie wysłać do nich 100% sygnał bez zniekształceń.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.