Czy mogę to naprawić, aby narzędzie Archive Utility nie zawieszało się na wszystkich plikach zip?


33

Używam Mac OS X 10.8.2. Nie wiem dokładnie, kiedy się zaczął (być może po aktualizacji do 10.8.2, ale nie jestem pewien), ale teraz każdy plik zip, który próbuję otworzyć, uruchamia się „Narzędzie archiwizacji”, ale potem się zawiesza i ja muszę zmusić to do wyjścia. Plik zip nigdy nie jest rozpakowywany.

Aby obejść ten problem, mogę przejść do wiersza poleceń i użyć polecenia „rozpakuj”, ale nie jest to zbyt wygodne.

Czy mogę ponownie zainstalować tę aplikację, aby sprawdzić, czy to pomogłoby, czy też jest to część systemu operacyjnego, a zatem nie można jej ponownie zainstalować osobno?


Ten komentarz wydaje się opisywać ten sam problem: dyskusji.apple.com/message/19927593#19927593
Wim Deblauwe

Próbowałem odtworzyć problem, aby przetestować, czy wersja aplikacji w wersji 10.8.1 lub 10.8.0 uległa awarii, ale nie mogę spowodować awarii programu Archive Utility. Zasadniczo nie można go ponownie zainstalować, ale można spróbować użyć Time Machine, aby przywrócić wcześniejszą wersję i sprawdzić, czy działa on gorzej niż obecnie. To nie jest idealne, ale zrobiłem to w mgnieniu oka, czekając na naprawę błędu. Możesz zobaczyć, czy Unarchiver lub Stuffit Expander pozwala uniknąć zawieszenia.
bmike

Czy wszystkie pliki zip naprawdę Ci zawodzą, czy też powinniśmy interpretować ich część jako hiperbolę? Czy ten plik występuje błąd? cl.ly/MN9L
bmike

Tak, wszystkie pliki zip nie działają.
Wim Deblauwe

Dzięki - Jeśli uruchomisz ponownie komputer Mac, te same pliki zip będą działać, dopóki nie zostanie wywołany podstawowy błąd. Nie było to dla mnie jasne, a myliłem rozpakowanie jako główną przyczynę problemu, a nie tylko objaw głębszego problemu, ponieważ Finder nie mógł rozpakować, ujawnić folderu itp., Ponieważ demon zdarzeń utknął .
bmike

Odpowiedzi:


10

Natknąłem się na to kilka razy, zarówno w przypadkach, w których nie miałem czasu, aby zagłębić się w sprawę. Ponowne uruchomienie zostanie przywrócone po podstawowym niepowodzeniu między Finderem a serwerem zdarzeń Apple, dzięki czemu można rozpakować pliki, ale nie jest to idealne, ponieważ warunki podstawowe prawdopodobnie zostaną ponownie uruchomione.

Ponieważ stało się jasne, że błąd systemu operacyjnego powoduje zawieszenie się, trzymam kopię bezpłatnej aplikacji Unarchiver w moim folderze aplikacji.


Ponowne uruchomienie mojego MBP rzeczywiście rozwiązało problem.
Wim Deblauwe,

39

Jest to związane z błędem Apple Events w 10.8.2, który również powoduje, że ujawnianie plików w Finderze przestaje działać.

Aby obejść ten problem, możesz zakończyć proces appleeventsd za pomocą . (Bez -KILL proces jest wysyłany sygnał TERM i wiele procesów przestaje odpowiadać jak opisano w @myhd.)sudo killall appleeventsd sudo killall -KILL appleeventsd


1
Najpierw pomyślałem, że zabijanie appleeventsdjest dobrym pomysłem, ale za każdym razem, gdy go używałem, mój system był bezużyteczny: martwy dok, zablokowane menu Spotlight itp. Czy ktoś jeszcze ma ten problem?
myhd

1
10.8.2 Narzędzie archiwizacji działało dobrze, z wyjątkiem rozpakowywania pliku chronionego hasłem. Byłem zaskoczony, dlaczego miałby wisieć z szarym przyciskiem Anuluj i musiałem go wymusić. Zabicie Appleeventsda, jak wskazał Lauri, rozwiązało problem. Ponadto rozwiązało to problem z rozwijanym menu Spotlight . Kiedy najechałem myszką na element, a następnie kliknąłem Cmd lub Cmd-R, aby odsłonić element w Finderze, system zabrałby mnie do Findera, ale nie wyświetlał elementu. Teraz to robi. Jabłko Wydarzenia bug wydaje się mieć ogromne konsekwencje.
apta

Mój komputer Mac nadal psuje wszystko w wersji 10.8.2. Mam nadzieję, że zostało to naprawione w 10.8.3.
awokada

2
@bmike Jest to spowodowane przez wszystkie pliki. Do tej pory otworzyłem Appleeventsd co najmniej 50 razy. Prawdopodobnie jest już wiele raportów o błędach, ale post na forach wsparcia TotalFinder opisuje sposób na jego odtworzenie.
Lri

1
@bike Tak, dzieje się tak również z plikami tar.gz. Nie powoduje awarii Findera ani nic takiego, ale narzędzie archiwizujące wyświetla okno dialogowe wyodrębniania w nieskończoność.
Lri
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.