Jak usunąć pliki z iTunes, które zostały usunięte z dysku?


24

Podczas czyszczenia dysku usunąłem kilka plików z kolekcji muzycznej, którymi zarządzał iTunes. Teraz, gdy próbuję zsynchronizować urządzenie, pojawia się komunikat o błędzie, że nie można zsynchronizować tych plików, ponieważ nie istnieją. Problem polega na tym, że nie mogę już znaleźć tych plików w iTunes, aby je usunąć. Nie pojawiają się, gdy szukam odpowiednich terminów. Moje pytanie brzmi: jak je znaleźć i czy iTunes ukrywa je przede mną w „inteligentny” sposób?

Odpowiedzi:20

Znalazłem najłatwiejsze, jak dotąd najbardziej niezawodne rozwiązanie! Bez skryptów, bez utraty liczby kont / ocen itp.

 1. Utwórz nową listę odtwarzania, powiedz temp.
 2. Wybierz wszystkie utwory, z którymi chcesz się uporać, a następnie przeciągnij i upuść je na liście odtwarzania. Nowa lista odtwarzania będzie zawierać tylko prawidłowe utwory. Wszystkie nieprawidłowe utwory zostaną oznaczone wykrzyknikiem.
 3. Przejdź do listy odtwarzania i zaznacz wszystkie ścieżki, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i odznacz opcję Zaznacz
 4. Wróć do muzyki i posortuj według znacznika wyboru - teraz wszystkie nieprawidłowe utwory są zgrupowane!
 5. Wybierz je wszystkie i usuń!

Następnie możesz przejść i ponownie sprawdzić utwory, aby upewnić się, że zostały zsynchronizowane z urządzeniami.


1
Będąc zmuszonym znosić iTunes w systemie Windows z powodu niektórych urządzeń, wydaje mi się to najłatwiejszą opcją.
Ian Pugsley,

Niestety od iTunes 11 wydaje się, że to już nie działa. Nieprawidłowe utwory są teraz dodawane do listy odtwarzania.
Josh Newman

Nadal działa dla mnie dobrze. Właśnie usunąłem niektóre utwory z albumu, a następnie wybrałem wszystkie utwory z albumu i przeciągnąłem je na tymczasową listę odtwarzania. Gdy tylko zacząłem przeciągać, usunięte elementy wykazywały wykrzykniki, a po upuszczeniu do tymczasowej listy odtwarzania na liście pojawiają się tylko prawidłowe ścieżki.
Nevster

Hmm. Po prostu spróbowałem ponownie i wydaje się, że działa. Albo ostatnia aktualizacja iTunes 11 naprawiła to, albo wcześniej coś przeoczyłem.
Josh Newman

„Genialnie prosty”? Powiedziałbym, że prosty element menu, taki jak „Uporządkuj bibliotekę”, zasługuje na więcej, by nazwać go „genialnie prostym”… Mimo to, zgadzam się, wydaje się to najbardziej rozsądnym sposobem na zrobienie tego.
Rabarberski,

4

Skrypt z AppleScripts Douga dla iTunes jest teraz częścią aplikacji komercyjnej, ale wersję z 2011 roku nadal można pobrać za darmo tutaj .

Oto prostszy skrypt, który powinien robić mniej więcej to samo:

tell application "iTunes"
  repeat with t in (get file tracks of library playlist 1)
    if location of t is missing value then delete t
  end repeat
end tell

Ten usuwa co drugi plik, który nie jest obecny przy każdym uruchomieniu. Prawdopodobnie zadziałało dla ciebie z pięcioma uruchomieniami, ponieważ 2 ^ 5 ma już 32, więc po 5 uruchomieniach pozostanie tylko
1/32

1
@ 0x89 Masz rację, to było zapętlanie takich referencji jak item 1035 of every file track of library playlist 1 of application "iTunes". Zredagowałem skrypt, aby dodać jawne pobranie.
Lri

3

Rondo jest dłuższe, ale nie wymaga żadnych skryptów.

 1. Wyeksportuj bibliotekę na pulpit jako plik XML
 2. zamknij iTunes i przenieś te pliki na pulpit / kosz

  • iTunes Music Library.xml
  • iTunes Library.itl
  • iTunes Library Extras.itdb
  • Biblioteka iTunes Genius.itdb
 3. Uruchom iTunes - będzie wyglądał „pusty”, ale wszystkie twoje programy i muzyka są nadal dostępne

 4. Przeciągnij folder iTunes Media do okna iTunes - Biblioteka w lewym górnym rogu - upuść folder nad Muzyką lub innymi kategoriami, a iTunes ponownie doda je do bazy danych, ale zostaną dodane tylko pliki istniejące na dysku
 5. Zaimportuj zapisany plik library.xml - spowoduje to dodanie wszystkich ocen, list odtwarzania i utworów, które już nie istnieją, zostaną usunięte z list odtwarzania
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.