Jak najlepiej skonfigurować pocztę Google, kontakty i kalendarz? (skonsolidowany)


17

Próbuję zrozumieć, jak najlepiej skonfigurować pocztę Google, kontakty i kalendarze na iPhonie i iPadzie. Wydaje się, że istnieje wiele opcji, z których wszystkie mają wady rozłożone na wiele różnych postów i stron internetowych.

Oto najważniejsze problemy, które do tej pory znalazłem w jednym miejscu:

Poczta internetowa Google

  • Wymiana: wersje robocze nie synchronizują się. Wyszukiwanie starych wiadomości e-mail nie zawsze działa. Google ogłosiło, że obsługa Exchange ActiveSync nie będzie już dostępna dla kont firmowych po 30 stycznia 2013 r.
  • Gmail: brak obsługi wiadomości push push.
  • Aplikacja Gmail: nie można przesuwać wiadomości w skrzynce odbiorczej, aby je usunąć (obsługiwane tylko archiwum), powiadomienia o nowym e-mailu czasami otwierają niewłaściwy adres e-mail, numery telefonów komórkowych nie są klikalne, wybranie adresu e-mail w innej aplikacji nie spowoduje otwarcia Gmaila na wysłać wiadomość (jest to ograniczenie na iOS), brak niestandardowych dźwięków ostrzegawczych dla niektórych kontaktów / grup i tylko ograniczona liczba wiadomości e-mail jest czytelna, jeśli nie masz połączenia danych.

Kalendarz

  • Wymiana: dodatkowe znaki nowej linii czasami kończą się w opisie spotkań. Google ogłosiło, że obsługa Exchange ActiveSync nie będzie już dostępna dla kont firmowych po 30 stycznia 2013 r.
  • Gmail: dodatkowe subskrybowane kalendarze nie są wyświetlane.
  • CalDav: wydarzenia urodzinowe w zasubskrybowanym kalendarzu, który został ukryty w aplikacji kalendarza, nadal pojawiają się w Centrum powiadomień. Subskrybowane kalendarze w Kalendarzu Google zawsze wyzwalają alarm w iOS (na podstawie domyślnych czasów alertów), nawet jeśli Google zgłasza, że ​​żaden nie jest skonfigurowany. Zmiana czasu ostrzeżenia po krótkim czasie spowoduje, że skończysz z dwoma ostrzeżeniami o spotkaniu w systemie iOS, jednym o nowym żądanym czasie ostrzeżenia i drugim o domyślnym czasie ostrzeżenia.

Łączność:

  • Wymiana: Nie wszystkie pola (w tym zdjęcia) są zsynchronizowane. Niektóre pola adresu kończą się zamianą (np. Miasto wyświetla się powyżej pierwszego wiersza adresu). Google ogłosiło, że obsługa Exchange ActiveSync nie będzie już dostępna dla kont firmowych po 30 stycznia 2013 r.
  • Gmail: nie jest możliwe.
  • CardDAV: teraz zalecany przez Google jako preferowana metoda. Zsynchronizuje więcej niż 3 adresy e-mail. Synchronizuje w obu kierunkach. Brak wsparcia dla push. Synchronizacja grupy kontaktów nie jest obsługiwana. Zobacz powiązane pytanie .

Czy to jest poprawne? Czy czegoś jeszcze brakuje?


1
Możesz wybrać dodatkowe subskrybowane kalendarze, które chcesz wyświetlać na swoim iPhonie, postępując zgodnie z instrukcjami
zawartymi

To powinno być ustawione jako osobne pytania, ponieważ będą osobne odpowiedzi dla każdej aplikacji
user151019,

Mogę dodać ten szczegół do sekcji CardDAV: synchronizacja grupy kontaktów nie jest obsługiwana. Lub, oczywiście, daj mi znać, że tak jest i jak, ponieważ z tego, co mogę powiedzieć, nie jest.
ezrock

Odpowiedzi:


8

The Verge dobrze napisał, polecając aplikację Gmail + CalDAV + CardDAV: http://www.theverge.com/2012/12/5/3732364/best-way-gmail-google-calendar-iphone-how-to

Aplikacja Gmail rozwiązuje obie wady wymienione powyżej. W przypadku CardDAV wykonuje 15-minutowe pobieranie, co jest dla mnie wystarczająco dobre, więc nie uważam braku push za prawdziwy problem.


1
Dzięki za wskaźnik. Wypróbowałem aplikację gmail i znalazłem szereg problemów, które dodałem do pierwotnego pytania.
Richard

0

Warto spróbować Sparrow . Nie podobało mi się wyszukiwanie, ale podejrzewam, że może poradzić sobie z wieloma problemami.

Za to, co jest warte, aktywnie nie lubiłem aplikacji Gmail, ale została niedawno zaktualizowana i teraz jest moim głównym klientem. Kalendarz pozostaje dla mnie dużym problemem - tak doskonałe pytanie.

Wierzę też, że możesz oznaczyć wiadomość e-mail w aplikacji Exchange ...


Wypróbowałem Sparrow i chociaż jest to piękna aplikacja, brak powiadomień push był dla mnie przełomowy, ponieważ nie chciałem ciągle otwierać aplikacji, aby dowiedzieć się, czy mam nową wiadomość e-mail. Masz rację co do Exchange, zaktualizuje.
Richard

Powinienem dodać, że teraz aktywnie przełączam się między aplikacją Gmail (której używam tylko do wyszukiwania) a główną aplikacją, której używam do wszystkiego innego ...
Joe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.