Wehikuł czasu: sieciowy dysk twardy a Time Capsule


1

Przeczytałem, że można skonfigurować sieciowy dysk twardy w celu podłączenia go do routera i wykonywania bezprzewodowych kopii zapasowych Time Machine na dysku twardym.

Jakie są zalety i wady używania sieciowego dysku twardego zamiast Time Capsule?

Odpowiedzi:


1

Znalazłem to w pomocy (Mountain Lion) ...

Jeśli dysk kopii zapasowej znajduje się w sieci, serwer sieciowy musi korzystać z udostępniania plików Apple File Protocol (AFP), a zarówno komputer, jak i sieciowy dysk kopii zapasowej powinny mieć system Mac OS X 10.5.6 lub nowszy. Dysk AFP musi być również „zamontowany” (dostępny na twoim komputerze).

Uwaga: niektóre dyski AFP innych producentów niż Apple nie obsługują Time Machine. Jeśli Twoja sieć korzysta z dysku AFP, ale nie ma go na liście urządzeń dostępnych do tworzenia kopii zapasowych Time Machine, skontaktuj się z producentem dysku.


1

Miałem Buffallo NAS skonfigurowany jako Time Machine Backup NAS. Od czasu do czasu TimeMachine powiedział mi, że wolumin kopii zapasowej jest uszkodzony i nie można go odzyskać. Możliwym powodem uszkodzenia jest system plików, który nie miał pełnej możliwości rozszerzenia NTFS lub Mac OS.

W tej chwili próbuję użyć serwera Synology NAS z wbudowaną obsługą TimeMachine.

Ale jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo przy tworzeniu kopii zapasowej, radziłbym ci kupić TimeCapsule, która ma najlepszą kompatybilność z TimeMachine.


0

Time Machine korzysta z funkcji HFS +, więc nie można po prostu udostępniać losowego systemu plików innej firmy i sprawić, aby działał poprawnie.

Jeśli chcesz korzystać ze współużytkowanego systemu plików, najlepiej jest utworzyć obraz dysku w systemie plików, utworzyć system plików HFS + na obrazie dysku za pomocą Narzędzia dyskowego, a następnie skorzystać z programu Time Machine.


Dzięki, czy możesz podać więcej szczegółów na temat procesu? Również na temat zalet i wad obu rozwiązań.
Maverik
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.