Gdzie jest adres MAC mojej przejściówki Thunderbolt na Ethernet?


12

Mam adapter Thunderbolt na Ethernet do MacBooka Air i muszę mu przypisać statyczny adres IP.

Zakładam, że adres MAC jest osadzony w danym adapterze ... i zgodnie z konwencją zakładam, że adres MAC zostałby zapisany gdzieś na urządzeniu, ale tak nie jest. Czy adres MAC ma więcej wspólnego z adapterem samego MAC?

Innymi słowy, jeśli zamienię adaptery, czy adres MAC zmieni się, czy pozostanie taki sam? Co się stanie, jeśli zamienię porty pioruna, do których jest podłączony (dla MacBooka Pro Retina)?

Czy ta sama logika ma zastosowanie do wyświetlaczy Thunderbolt, ponieważ mają Ethernet?

Odpowiedzi:


9

Adres MAC jest unikalny i właściwość rzeczywistego sprzętu sieciowego (choć może to być sfałszowane). Twoja karta ma więc własny adres MAC, podobnie jak interfejs sieciowy na ekranie Thunderbolt oraz Wi-Fi w MacBooku Air.

Różne karty Thunderbolt niż Ethernet będą miały różne adresy MAC, ale przenoszenie jednego między różnymi portami tego nie zmieni.

Możesz wyświetlić adres MAC dowolnego interfejsu sieciowego podłączonego do komputera Mac za pomocą Narzędzia sieciowego , które znajduje się w folderze Narzędzia w folderze Aplikacje. Nazywa to adresem sprzętowym, ale to samo.


Na rMBP 11.3 (połowa 2014 r.) Z 2 portami Thunderbolt i jeszcze bez podłączonego adaptera Thunderbolt / Ethernet odpytywanie ifconfigzwraca en0(lotnisko) i en1(Thunderbolt, adres MAC kończący się na… e0) oraz en2(Thunderbolt, MAC…: e1). Nie jestem pewien, czy te adresy MAC są ogólnymi numerami zastępczymi - przeglądając je znaleziono 0 wyników, co wskazuje, że są one prawdopodobnie unikalne lub nikt jeszcze nie omawiał tego ogólnego schematu adresów MAC - lub faktyczne adresy MAC, a klucze sprzętowe mają własne adres i wilgotność inteligencji urządzenia sieciowego znajduje się w kluczu sprzętowym lub kontrolerze Thunderbolt.
porg

Narzędzie sieciowe na El Capitan (i nie tylko?) Jest teraz w / System / Library / CoreServices / Applications. Możesz na przemian uzyskać informacje o MAC w Preferencjach systemowych -> Praca w sieci (i kliknięcie na interfejs sprzętowy w okienku, potem na „Zaawansowane ...”, a na końcu na zakładkę „Sprzęt”)
jhfrontz

4

Jeśli podłączysz adapter Thunderbolt-Ethernet i kabel Ethernet, adres MAC natychmiast pojawi się na Network -> Advanced -> Hardwarekarcie.


0

Przyjrzałem się temu dalej, a adres MAC z Informacji o systemie nie jest adresem MAC używanym przez klucz Ethernet.

  1. MacHD> Aplikacje> Narzędzia> Terminal.app
  2. ifconfig -a
  3. poszukaj bridge0, czyli adresu mac twojego klucza sprzętowego.

poprzednia zła odpowiedź:

Możesz również uzyskać dostęp, przechodząc do

  1. menu Apple (w lewym górnym rogu)> About This Mac
  2. Kliknij „Więcej informacji ...”
  3. Kliknij „Informacje o systemie”
  4. W obszarze Sprzęt wyszukaj karty Ethernet
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.