Co można zrobić, gdy słuchawki nie pozostaną w iPhonie?


16

Ostatnio słuchawki mojego iPhone'a 4 nie będą siedzieć w gnieździe. Wepchnę je mocno, a następnie kilka sekund później (bez dotykania telefonu, słuchawek itp.) Wyskoczą z powrotem - na tyle, aby nie nawiązywać kontaktu, wstrzymując odtwarzanie dźwięku.

Najpierw pomyślałem, że to same słuchawki, ale wypróbowałem starszą parę słuchawek do iPoda (bez pilota) i to samo dzieje się, chociaż nie tak źle.

Jeśli będę wystarczająco majstrować przy którejś z par, mogę w końcu zmusić ich do pozostania w pozycji siedzącej, ale nie jestem w stanie powiedzieć, co sprawia, że ​​pozostają przy jednej konkretnej próbie.

Czy jest coś, co mogę zrobić? Podnośnik wydaje się być wolny od kurzu / kłaczków - czy powinienem spróbować przedmuchać go sprężonym powietrzem? Nie mogę sobie wyobrazić, że jest fizycznie uszkodzony od wewnątrz, ale nie wiem, dlaczego inaczej wyskoczyłaby wtyczka.


5
Mój zakład to trochę nagromadzonego kurzu / tkaniny. Wcześniej widziałem, jak się zaśmieca. Możesz spróbować wyczyścić go wykałaczką lub czymś innym.
Gerry,

1
W Apple Store zwykle mają kilka spinaczy do papieru z wygiętymi małymi haczykami, aby chwycić kłaczki z gniazda. Trudno to zobaczyć. Jeśli nie widzisz kropki wykrywającej wodę, masz coś w sobie.
Alan Shutko

Próbowałem wyżej wymienionych, ale pojawiło się trochę kłaczków, ale wciąż nic się nie dzieje. Próbowałem tak mocno, ale moje słuchawki nie pasują do tego, co robić?

Odpowiedzi:


11

@Gerry miał rację: w gnieździe był kurz lub kłaczki, które uniemożliwiały pełne osadzenie słuchawek. Nie widziałem tego, ale użyłem końca nici dentystycznej, aby go wyczyścić i to naprawiło. Słuchawki pozostają teraz tak wygodnie, że mogę podnieść telefon, pociągając je (nie żebym zrobił to normalnie; chciałem tylko potwierdzić, że naprawdę działa!).

Zadziwiające, że odrobina pyłu może mieć znaczenie. Ulżyło mi, że sam telefon nie został w jakiś sposób uszkodzony, ponieważ nie jest objęty gwarancją.


Małe kłębki dość łatwo zakłócają sprężynę, która ma przytrzymywać końcówkę słuchawek. Trochę więcej kłaczków i fizycznie uniemożliwia wejście wtyk wystarczająco daleko. Cieszę się, że było to łatwe.
bmike

Apple kiedyś zawierało małą plastikową osłonę złącza dokującego do iPodów, ale przestały to robić lata temu (właściwie uratowałem mój ze starego iPoda i użyłem go z moim iPhonem, ale ostatecznie go zgubiłem). Powinni to przywrócić i zrobić jedno dla gniazda słuchawkowego!
daGUY

O kurczę. Radziłem sobie z tym od miesięcy, a wystarczyło 15 sekund i wybranie zęba. Dziękuję bardzo za twoje rozwiązanie.

@Matt: Byłem tak samo sfrustrowany! Byłem tak zaskoczony, że odrobina pyłu w podnośniku może mieć taki efekt. Byłem prawie pewien, że został fizycznie uszkodzony!
daGUY

Omg, nie uwierzyłbyś, ile gipka właśnie wyciągnąłem z gniazda słuchawkowego spinaczem. Dziękuję Ci! Myślałem, że podnośnik jest uszkodzony!
devios1
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.