Czy mogę połączyć się z określonym punktem dostępu za pomocą BSSID?


17

Czy jest jakiś sposób na to, aby Mac OS X łączył się z określonym punktem dostępu przez BSSID? Mam sieć o tym samym identyfikatorze SSID dla wielu punktów dostępu i czasami chciałbym określić, z którym konkretnym punktem dostępu chcesz się połączyć. Czy jest to coś, co Mac OS X może zrobić natywnie, czy może istnieje narzędzie innej firmy, które może to zrobić?


Jeśli punkty dostępowe są w tej samej sieci, powinieneś łączyć się automatycznie z dowolnym zasięgiem, prawda?
Nathan Greenstein

@Nathan Łączenie się z siecią nie stanowi problemu, tylko jedna to sieć G, a druga to sieć N, a ja chcę korzystać z sieci N, gdy tylko jest to możliwe. Zmiana SSID nie jest niestety opcją.
Kyle Cronin

Gotcha Brakowało mi g / n.
Nathan Greenstein

Może, jeśli zagłębisz się w plik preferencji i spróbujesz edytować ręcznie. Znam starego Powerbooka G4 (Mac 10.4.11) Mam narzędzie wiersza poleceń na lotnisku „/System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/Current/Resources/airport” z opcjami --associate i --bssid dostępne, ale wydaje się, że zostało usunięte z nowszych wersji.
phwd

1
Mam ten sam problem. Rozwiązałem go z drugiego końca, blokując MAC mojego Maca przed niepożądanym routerem.
Jamie Kitson

Odpowiedzi:


5

Jaką masz wersję OS X?

W starszych wersjach jest to możliwe:

/System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Resources/airport -A'NETWORKNAME 'BSSID = '00: 11: 22: 33: 44: 55' password = 'PASSWORD'

Ale w OS X 10.6 to już nie działa.

Szukałem wysokiego i niskiego rozwiązania tego problemu, ale jeszcze niczego nie znalazłem. Jedynym rozwiązaniem jest zbliżenie się do stacji bazowej. Tak więc n-sygnał jest silniejszy.


na osx 10.14.1 (mojave) znajduje się w „/System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/Current/Resources/airport”
AsimRazaKhan

@AsimRazaKhan Ale to nie spełnia tej samej funkcji. Przynajmniej nie mogę znaleźć sposobu, aby faktycznie się z czymś połączyć
deiga

2

Możesz użyć tego narzędzia:

lotnisko-bssid na github


1
link również nie wzbudza zaufania
Tetsujin

@Annhydrium Dodaj kilka instrukcji. Większość informacji zawartych w pliku README tego projektu GitHub jest w języku japońskim.
Ben Morrow,

Spróbuj przetłumaczyć google.
historystamp

Plik Readme jest w języku japońskim i musisz go skompilować ze źródła, ale gdy już go
zorientujesz

@tbodt Nie mogłem go uruchomić. Coś może mi brakować. Pobrałem go i skompilowałem za pomocą makefile i xcode, żadne z nich nie działało. Podobno podłączyłem się do bssid, którego chcę, ale Macos nadal nie dba o to i próbuje połączyć się z inną siecią
MuhsinFatih

2

zaktualizowana wersja powyższego narzędzia może potwierdzać pracę nad el capitan (10.11)

lotnisko-bssid


1
Rozwiązuje moje problemy w Mojave. Nie przełącza się na podany BSSID, ale powoduje przełączenie na najlepszy BSSID w tym samym ESSID. I robi to znacznie szybciej niż networksetuplub wyłącza / włącza ponownie Wi-Fi, aby spróbować osiągnąć ten sam wynik (mianowicie, aby wifi działało, gdy Mac uparcie ignoruje silny AP obok ciebie na korzyść tego z tyłu domu ).
Częściowe zachmurzenie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.