MacBook Pro z połowy 2009 r. Ma partycję odzyskiwania?


1

Czy mój komputer (Snow Leopard, MacBook Pro z połowy 2009 r.) Ma ukrytą partycję odzyskiwania? Jak mogę uzyskać do tego dostęp?

Mam dyski DVD dołączone do laptopa, ale kiedy uruchamiam laptopa i naciskam i przytrzymuję klawisz C, nic się nie dzieje! Słyszę hałas z napędu optycznego, ale jest on zablokowany na szarym ekranie początkowym z obracającym się kołem.

Każda pomoc jest mile widziana.


2
Żadne partycje naprawcze nie przyszły z Lion
Mark

Spróbuj nacisnąć klawisz „opcja” podczas uruchamiania. Powinien pokazać wszystkie dyski. Daj nam znać, jeśli to nie zadziałało, a następnie proszę dostarczyć zdjęcie, jeśli możesz
KD.

Odpowiedzi:


0

Jeśli po prostu znajduje się na szarym ekranie, a opcja boot lub C boot nie działa, istnieje 98% prawdopodobieństwa awarii dysku twardego lub kabla dysku twardego.

Czas udać się do lokalnego sklepu z jabłkami.


Mam bootcamp Win w moim systemie i działa idealnie dobrze, kiedy uruchamiam do systemu Windows na tym samym laptopie, ale partycja OsX całkowicie zniknęła! To na pewno nie może być kabel, prawda? (ponieważ działa dobrze w systemie Windows i pokazuje moje partycje FAT32 i NTFS). Czy uważasz, że muszę kupić nowy dysk twardy i go zastąpić? A może po prostu sformatuję go, podzielę na partycje i używam, dopóki nie umrze, a następnie kupię nowy? jak długo zwykle trwają po pokazaniu tego rodzaju symptomów awarii? (złe sektory?)
tnx

3

Odpowiedź na twoje pierwsze pytanie brzmi: nie, niestety w połowie 2009 roku MBP nie ma wbudowanej partycji odzyskiwania.

Jeśli chodzi o problem z uruchomieniem DVD, prawdopodobnie będziesz musiał podać nieco więcej informacji na temat ostatecznego rozwiązania, ale i tak mogę zaproponować kilka sugestii. Po pierwsze, spróbuj przytrzymać klawisz opcji podczas uruchamiania, aby zobaczyć wszystkie dostępne dyski, mam nadzieję, że zobaczysz włożoną płytę DVD, a problem zostanie rozwiązany.

Jeśli nadal nie masz szczęścia, spróbuj uruchomić komputer w trybie pełnym (polecenie + v przy uruchomieniu) i sprawdź, czy nie zawiesza się żaden oczywisty system. Tryb Verbose po prostu pokazuje, co dzieje się za kulisami, gdy zaczynasz.

Jeśli możesz podać nieco więcej informacji, na przykład dlaczego instalujesz ponownie i jeśli system operacyjny jest aktualnie załadowany na dysk, mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć odpowiedź.


0

Możliwe, że DVD jest złe. Czy możesz dostać kopię instalacyjnej płyty DVD na pamięć USB lub napęd i uruchomić ją?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.