Czy są skrypty Greasemonkey dla Safari?


11

Jest wspaniały Greasemonkey do uruchamiania skryptów JavaScript zdefiniowanych przez użytkownika na stronach internetowych.

Czy istnieje coś takiego jak Greasemonkey for Safari? Czy może zamiast tego napiszesz rozszerzenie Safari, aby dostosować zachowanie na innych stronach internetowych? Może istnieje alternatywa, która działa na AppleScript zamiast JavaScript?

Odpowiedzi:


6

Inną opcją uruchamiania skryptów GreaseMonkey jest NinjaKit (to jest to, czego używam). To rozszerzenie Safari 5, co oznacza, że ​​jest tylko odrobinę bezpieczniejsze niż GreaseKit.


To wydaje się dobrą rzeczą, ale nie mogę znaleźć żadnej dokumentacji - a jeden skrypt, który wypróbowałem, nie zadziałał (działa w Greasemonkey / Firefox; to Facebook Autopoke)
danieldekay

@ d'ombre - tak, autorka jest japońska, więc angielskie dokumenty są minimalne. Jest tu trochę pomocy, która może być pomocna. Jeśli chodzi o poszczególne skrypty, większość działa, ale tak, niektóre nie. W przypadku FB Unfriend Finder działa dla mnie, więc może to być tylko problem z Autopoke.
Dori

3

Używam TamperMonkey i działa zaskakująco dobrze. To także rozszerzenie Safari.

W przeszłości próbowałem używać NinjaKit, ale to już nie działa, wiele skryptów po prostu nie działa.


2

Czy istnieje coś takiego jak Greasemonkey for Safari?

Możesz używać SIMBL i GreaseKit do uruchamiania większości skryptów Greasemonkey w Safari, niezmodyfikowanych. Szczegółowe instrukcje instalacji znajdują się pod tym linkiem , powtarzanym tutaj:

  1. Pobierz i zainstaluj SIMBL
  2. Zamknij Safari
  3. Pobierz GreaseKit
  4. Przeciągnij plik GreaseKit.bundle do ~/Library/Application Support/SIMBL/Plugins. Może być konieczne utworzenie tej lokalizacji, jeśli nie zostanie ona zamknięta
  5. Uruchom Safari, a zobaczysz pozycję paska menu GreaseKit
  6. Zainstaluj skrypty z http://userscripts.org - proces instalacji nieco różni się od podejścia Firefox, ale działa.

Czy może zamiast tego napiszesz rozszerzenie Safari, aby dostosować zachowanie na innych stronach internetowych? Może istnieje alternatywa, która działa na AppleScript zamiast JavaScript?

Odpowiednikiem Greasemonkey dla natywnego Safari jest rozszerzenia i wtyczki AppleScript. Aby znaleźć fajną bibliotekę rodzimych rozszerzeń Safari, sprawdź Pimp My Safari .


SIMBL zmusi mnie do korzystania z 32-bitowego Safari - coś, z czym to powoduje problemy?
danieldekay

Czy próbowałeś NinjaKit ( sugestia @ Dori)? Wygląda na oparty na S5, więc nowsze ramy.
Ian C.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.