Co nie zostanie sklonowane na nowy dysk twardy w Super Duper?


2

Niedawno zaktualizowałem mój dysk twardy Macbook Pro z 2010 roku na dysk SSD. Przeszedłem z dysku twardego o pojemności 500 GB na dysk SSD o pojemności 512 GB (Crucial M4). Sformatowałem nowy dysk SSD za pomocą Narzędzia dyskowego w systemie plików Mac OS X Journaled. Następnie użyłem Super Duper, aby sklonować oryginalny dysk, wybierając z menu „Kopia zapasowa - wszystkie pliki”.

Pamiętam, że na oryginalnym dysku pozostało około 120 GB wolnego miejsca. W przypadku mojego nowo sklonowanego dysku stwierdzono, że jest tam 195 GB wolnego miejsca. Użyłem przede wszystkim menu iStat , aby zmierzyć ilość wolnego miejsca.

Matematyka wygląda więc tak:

195–12–120 = 63

Około 63 GB różnicy, biorąc pod uwagę już 12 GB zwiększonej pojemności. Prawdopodobnie jest bliżej 70 GB, biorąc pod uwagę, że ostatnio dodałem kilka nowych plików.

Czego nie sklonowano na nowym dysku w tych przybliżonych 60-70 GB?

Wszystko uruchamia się i działa dobrze. Wydaje się, że istnieje pewna rozbieżność między tym, co wcześniej i obecnie zgłaszano jako bezpłatne.

Kilka rzeczy do rozważenia:

  • Mam Windows 7 (Ultimate) i Windows 8 (wersja Preview) jako maszyny wirtualne przy użyciu Parallels 8 , które zostały sklonowane.
  • To bierze pod uwagę, że opróżniłem już Kosz.
  • Oryginalny dysk twardy to Seagate firmy Apple.

Nie wiem, ile zajmują miejsca, ale czy na oryginalnym dysku jest partycja ratunkowa?
Richard

@Richard Nie jestem tego pewien. To dysk twardy, który pracownik sklepu Apple zainstalował, aby zastąpić domyślny dysk twardy, który uległ awarii. Domyślnie, czy dysk twardy Apple jest dostarczany z partycją ratunkową / odzyskiwania?
gąbka

To nie jest tak, jak to się dzieje, to sposób, w jaki dzielą go OS X Lion i Mountain Lion. Jeśli zaczniesz przytrzymywać klawisz opcji, możesz sprawdzić, czy go masz. Ponownie, to może nie być odpowiedź na twoje pytanie, nie wiem wystarczająco dużo o tych rzeczach, aby się upewnić, ale jest to coś do rozważenia, dopóki ktoś, kto wie więcej, opublikuje odpowiedź lub komentarz.
Richard

Odpowiedzi:


3

Po wybraniu trybu skryptu / kopiowania SuperDuper można zmienić skrypty, które SuperDuper będzie uruchamiany podczas procesu kopiowania.

Skrypty SuperDuper

Jak widać, kilka plików zostało pominiętych: Skrypty SuperDuper dla „Kopii zapasowej - wszystkie pliki”

Tak więc pliki tymczasowe i pliki pamięci podręcznej itp. Mogły zająć sporo miejsca na starym dysku. Niektóre inne możliwe przyczyny to:

  • SuperDuper pomija pliki wymiany OSX (/ private / var / vm), które mogą stać się dość duże
  • Indeks reflektorów jest odbudowywany po sklonowaniu dysku. W zależności od systemu wskaźnik reflektorów może z czasem stać się dość duży.
  • SuperDuper wykonuje naprawę uprawnień przed klonowaniem. Być może podczas tego procesu zwolniono trochę miejsca na starym dysku.
  • Jak zasugerował Richard, SuperDuper nie klonuje ukrytej partycji ratunkowej. Ale nie powinno to być więcej niż ok. 1 GB
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.