Boot Camp Assistant - Konfiguracja z karty SD


9

Próbuję zainstalować system Windows 7 za pomocą Asystenta Boot Camp. Pobrałem ISO, jednak nie mam napędu CD, ponieważ jest to MacBook Air, a wszystkie moje napędy USB są zbyt małe. Próbuję zainstalować go za pomocą karty SD, ponieważ czytam, że są one obsługiwane w taki sam sposób, jak napędy USB, jednak nie mogę znaleźć sposobu, aby pomóc asystentowi rozpoznać kartę SD. Czy ktoś może pomóc?

Odpowiedzi:


3

Nie możesz tego zrobić, ponieważ OSX ani W7 / W8 nie obsługują uruchamiania z karty SD.

Zdobądź prosty adapter karty USB-SD (nie czytnik wielu kart) i to zadziała. W rzeczywistości użyłem karty micro-SD w adapterze USB ze starą kartą 8GB.


3

Obecnie instaluję system Windows 7 z karty SD 16 GB. Z komputera z systemem Windows przygotowałem kartę SD z WinToFlash i ISO systemu Windows 7, a kiedy to zrobiłem, zamontowałem kartę SD z czytnikiem kart, a Boot Camp ją odczytał!


2

Jest to częściowo niedokładne. Możesz faktycznie zainstalować OS X na karcie SD zgodnie z dokumentami wsparcia Apple. Jednak w systemie Windows nie możesz.

Czy mogę zainstalować Mac OS X na urządzeniu pamięci SD i używać go jako woluminu startowego?

Tak. Zmień domyślną tablicę partycji na GUID za pomocą Narzędzia dyskowego i sformatuj kartę, aby użyć do tego celu formatu plików Mac OS Extended.

Źródło: artykuł wsparcia Apple HT3553 na temat gniazda kart SD i SDXC, nr 12


Nie działa, Bootcamp wciąż mówi „Nie znaleziono urządzenia USB”
cheesus

0

Ty można uruchomić z karty SD - Mam uruchomiony Windows 7 i Windows 8 z karty SD.

Musisz znaleźć program, który zamontuje plik obrazu na karcie SD i upewnij się, że odpowiednio sformatujesz, aby uzyskać więcej informacji, po prostu wchodząc na Google.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.