Podstawowa edycja zdjęć w systemie OS X [duplikat]


19

Muszę edytować zdjęcie na komputerze Mac. Chcę zrobić dwa zdjęcia i wkleić je razem, aby utworzyć jedno większe, zawierające oba. Nie mogłem wymyślić, jak to zrobić za pomocą iPhoto.

 • W systemie Windows masz Paint.NET.
 • W przypadku Linuksa masz Kolourpaint.

Jaki byłby odpowiednik w systemie OS X?

Pamiętaj, że musi być dobrej jakości zarówno pod względem kodu, jak i interfejsu użytkownika. Nie chciałbym instalować oprogramowania typu buggy na moim komputerze Mac.

Odpowiedzi:


15

Możesz to zrobić po prostu za pomocą Preview. Otwórz pierwsze zdjęcie.

 1. Wybierz polecenie Narzędzia> Zaznaczanie prostokątne.
 2. Wybierz cały obraz.
 3. Skopiuj zaznaczenie (wybierz Edycja> Kopiuj).
 4. Wybierz Narzędzia> Dopasuj rozmiar.
 5. Wyłącz blokadę, aby dokonać proporcjonalnych zmian.
 6. Wybierz piksele jako jednostkę.
 7. Podwój szerokość swojego zdjęcia.

W tym momencie masz nieskalowane zdjęcie w schowku i przeskalowaną wersję w Podglądzie.

 1. Wstaw (wybierz Edycja> Wklej) obraz ze schowka i wyrównaj go do lewej krawędzi.
 2. Otwórz drugie zdjęcie w podglądzie, zaznacz wszystko i skopiuj je.
 3. Przełącz na pierwsze zdjęcie, wklej drugie zdjęcie i wyrównaj je do prawej krawędzi.
 4. Zapisz swoje nowe zdjęcie. Gotowy.

3

Najlepszy prosty edytor zdjęć to Seashore . Jest to aplikacja Cocoa typu open source oparta na technologii GIMP. Oznacza to, że zapewnia on zaawansowane możliwości edycji zdjęć za darmo i robi to w prostej, rodzimej aplikacji.


1
Dziękujemy za dołączenie linku. Jak myślisz, dlaczego Seashore jest najlepszy? Jakie cechy nadają temu przypadku użycia PO?
CajunLuke

1
Począwszy od 2018 roku: wybrałbym standardowy GIMP. Od jakiegoś czasu ma on obsługę natywnego menedżera okien Maca i jest zdecydowanie aktywny - w wersji v2.10 pojawi się cała masa nowych rzeczy!
SilverWolf - Przywróć Monikę

tak, rzeczy z pewnością wiele się zmieniły, odkąd napisałem swoją odpowiedź. GIMP nie tylko stał się bardziej przyjazny dla Maca podczas wdrażania, ale dowiedziałem się, że ma tryb „pojedynczego okna”, aby uczynić go jeszcze bardziej przyjaznym
jhocking

1

W przypadku programu podobnego do Paint.NET w systemie Windows sprawdź Pinta , która jest dostępna dla systemów OS X, Linux i Windows. Wymaga frameworka Mono (link dostępny na stronie pobierania dla Pinta).


Czy muszę zainstalować Mono ( mono-project.com/MonoMac ) na komputerze Mac, aby to działało? Jeśli tak, to z definicji jest to nie do przyjęcia ze względu na bloatware. Nie chciałbym instalować zupełnie nowego frameworka tylko do edycji obrazu.
Maxim Veksler

Maxim, Paint.Net używa również frameworku .Net, który jest dostępny na wszystkich komputerach z systemem Windows, ale nadal jest koncepcyjnie podobny do Mono, którego wymaga Pinta. Właśnie zacząłem używać Pinta i ulgę znalazłem w końcu coś równoważnego z Paint.Net, z którego korzystałem przez lata, zanim przeniosłem się na Maca.
Dave


1

Powiedziałbym, że podgląd jest w porządku dla podstawowych poprawek, choć od samego początku nie jest tak intuicyjny. Odkryłem narzędzia do edycji miesiąc po tym, jak użyłem go do podglądu zdjęć :) Dostępne są bezpłatne wersje próbne większości wysokiej jakości aplikacji fotograficznych, więc możesz sprawdzić Collage, Camerabag, Snapheal i inne. Wszystkie aplikacje działają niezależnie na komputerze Mac, więc nie potrzebujesz edytorów zdjęć online. Mam nadzieję że to pomoże.


2
Witamy w AskDifferent! Czy możesz dodać linki (a może krótki opis / zalecenie) do wspomnianych aplikacji, aby odpowiedź była użyteczna bez polegania na Google?
nohillside

Nie zdawałem sobie również sprawy, że Preview może edytować obrazy. Ale możesz wykonać większość podstawowych czynności związanych z edycją obrazu: przycinanie, obracanie, wycinanie, wklejanie, poprawianie kolorów, znaczniki itp.
wisbucky,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.