Konsekwencje usunięcia pliku .DS_Store


84

Jeśli ręcznie usunę plik .DS_Store z katalogu, co najgorszego może się zdarzyć? Jakie ważne informacje mogę stracić?

Odpowiedzi:


65

Pliki .DS_Store są używane tylko przez Finder do przechowywania niestandardowych ustawień widoku dla tego konkretnego folderu. W większości przypadków nic się nie stanie, jeśli je usuniesz lub w najgorszym wypadku niestandardowe ustawienia widoku Findera (rozmiar ikony, pozycja, kolor tła itp.) Zostaną utracone.

Jeśli próbujesz zachować funkcję „przestrzennej wyszukiwarki” w systemie OS X, możesz być bardziej zainteresowany, ale dla większości użytkowników żadna zmiana nie zostanie zauważona.


4
Niezupełnie poprawne, komentarze są tracone podczas usuwania .DS_Storeplików!
akuhn

5
w rzeczywistości komentarze są nadal w extended file attributes, ale Finder nie będzie próbował czytać stamtąd. do zobaczenia:mdls -n kMDItemFinderComment myfile
mb21

@ mb21, nie widzę ich tam w El Capitan. Ponadto -nprzełącznik nie działa; Muszę użyć -name.
Wildcard,

@robo, wyszukiwarka przestrzenna ???
Pacerier

2
@Pacerier - „Wyszukiwarka przestrzenna” to coś, o czym wciąż mówią użytkownicy starej szkoły Mac. Finder w klasycznym Mac OS był wyjątkowo dobry w utrzymywaniu ikon i folderów dokładnie tak, jak je zostawił użytkownik, dzięki czemu użytkownicy mogli polegać na wiedzy, gdzie dokładnie znajduje się dany plik. Niektóre osoby polegały na tym przy organizacji plików. Większość innych systemów graficznych GUI nie poradziła sobie z tym dobrze, a kiedy Mac OS X pojawił się w 2001 roku, nie był również dobry w utrzymywaniu rzeczy dokładnie tam, gdzie zostały umieszczone. Więcej dyskusji tutaj: arstechnica.com/gadgets/2001/04/macos-x/9/#finder
robo

22

Najgorsze, co się stanie, to zniknięcie atrybutów wyświetlania folderów (pozycji ikon i ustawień widoku). Jeśli nie uważasz, że pozycje ikon i ustawienia widoku są ważne, w tych plikach nie ma ważnych informacji, więc można je bezpiecznie usunąć.


20

O ile wiem, przechowują wszystkie ustawienia pokazane w opcjach widoku w widoku ikon i listy (lub części ustawień po zmianie niektórych z nich).

W widoku kolumny opcje u dołu są takie same dla wszystkich folderów, ale tryby rozmieszczania i sortowania według są nadal zapisywane w plikach .DS_Store.

Zawsze otwieraj w oznacza „zapisz poprzednio używany tryb widoku tego folderu w pliku .DS_Store”. Zastępuje domyślny tryb widoku (FXPreferredViewStyle, który często zmienia się po zamknięciu okna). Jeśli zaznaczysz „Zawsze otwieraj w widoku kolumny” i naciśniesz ⌘1, tryb widoku specyficzny dla folderu zmieni się w widok ikon.

Pliki .DS_Store zawierają również domyślne wymiary okien, pokazane części okien, pozycje ikon w widoku ikon i szerokość paska bocznego.

Komentarze w centrum uwagi są przechowywane zarówno w plikach .DS_Store, jak i atrybutach rozszerzonych . Jeśli usuniesz plik .DS_Store, Finder nie zobaczy komentarzy, ale Spotlight to zrobi.


W każdym razie, aby ponownie utworzyć plik DS_Store (po jego usunięciu). W szczególności z komentarzami z rozszerzonych atrybutów?
kawalkada

8

Od wersji OS X 10.6 i tak dalej format .DS_Storezmieniony z tekstu na binarny wydaje się być nieudokumentowany przez Apple, dlatego tak naprawdę nie znasz dokładnych konsekwencji usunięcia takich plików.

Jednak w oparciu o informacje, które posiadamy, plik zasadniczo przechowuje informacje o tym, jak wyświetla katalogi i pliki (np. Jego pozycję w Finderze). Zawiera serię rekordów podających atrybuty plików w katalogu lub samego katalogu (określanego jako .) w formacie B-drzewa.

Przechowuje również, skąd pliki zostały usunięte w folderze Kosz , więc usuwając stamtąd plik DS_Store, Finder nie pozna oryginalnej lokalizacji usuniętych plików.

Dlatego jeśli nie martwisz się sposobem wyświetlania folderu w Finderze, możesz go bezpiecznie usunąć. Jeśli jest to plik DS_Store w folderze Kosz, lepiej go zostaw.


Jeśli jesteś bardziej zainteresowany tym, co dokładnie jest przechowywane w plikach DS_Store , możesz spróbować użyć dsstore_dump.plnarzędzia, które może odczytać rekordy pliku sklepu w formacie czytelnym dla człowieka.

Zobacz także: Format DS_Store w CPAN


1
Aha! Przybyłem tutaj, szukając odpowiedzi na pytanie: „Jeśli rmręcznie wykonuję pliki ~/.Trash, czy pozostawiam .DS_Storepliki zaśmiecające mój dysk, które zostałyby usunięte przez kliknięcie opcji„ Opróżnij kosz ”? Jeśli dobrze cię rozumiem, jedyną konsekwencją byłoby to, że singiel .DS_Storew samym koszu na śmieci może być zagracony ... prawda? :)
Wildcard,

@kenorb, format dsstore jest w CPAN? Czy to jest udokumentowane czy nieudokumentowane?
Pacerier

@Pacerier Format binarny .DS_Storejest najprawdopodobniej nieudokumentowany.
kenorb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.