Wyczyść instalację Macbooka bez innego komputera Mac


3

Mój przyjaciel niedawno kupił nowego laptopa i podał mi swojego starego Macbooka Pro 6,2. Myślę, że miał na nim Lion, ale płyta instalacyjna już dawno zaginęła.

Włożyłem nowy dysk (zachował oryginalny), ale jak mam teraz zainstalować OS X?

Command + R pozwala mi odzyskać Internet, ale prosi o Apple ID (cóż, zarejestrowałem się na jeden). Potem skarżył się, że Apple ID nie był używany w iTunes (cóż, załadowałem iTunes na moim laptopie z systemem Windows i założyłem konto, dodałem dane karty kredytowej itp., Nawet zarejestrowałem numer seryjny na moim Apple ID na stronie internetowej).

Teraz mówi mi, że mój Apple ID nie kupił Mountain Lion, ale nie pozwoli mi go stamtąd kupić, ani nie mogę tego zrobić z iTunes. Zgodnie z tym pytaniem wsparcia Apple , musisz użyć

jeden z twoich osobistych autoryzowanych komputerów Mac

Cóż, nie mam innego komputera Mac! Jak mam to zrobić?

Odpowiedzi:


1

To interesująca sytuacja. Jeśli masz dostęp do sklepu Apple Store, podejrzewam, że pójście do nich byłoby najłatwiejszym sposobem rozwiązania problemu. W przeciwnym razie, jeśli masz dostęp do komputera Mac nawet tymczasowo, powinieneś być w stanie zalogować się w App Store przy użyciu swojego Apple ID i w ten sposób kupić Mountain Lion. Stąd nie jestem pewien, czy będziesz w stanie zainstalować Mountain Lion przy użyciu Internet Recovery, ponieważ prawdopodobnie jest to Lion, a nie Mountain Lion (i nie wiem, czy Lion Internet Recovery obsługuje Mountain Lion), jednak , stąd możesz pobrać różne samouczki, aby nagrać instalator na dysk DVD lub skopiować go na dysk flash USB, na przykład: http://lifehacker.com/5928780/how -to-burn-os-x-mountain-lion-to-a-dvd-or-usb-flash-drive

Ponieważ nie są to oficjalnie obsługiwane rozwiązania, moją sugerowaną opcją byłaby wizyta w sklepie Apple.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.