Aplikacje internetowe w OSX?


13

Mogę z łatwością utworzyć „aplikację internetową” na moim iPhonie, przechodząc do menu „strzałki” i dołączając stronę internetową do ekranu głównego.

Czy można to zrobić w systemie OS X za pomocą, powiedzmy, Gmaila, YouTube'a lub czegoś innego?

Odpowiedzi:


16

Nie ma wbudowanego zachowania OS X, które dokładnie pasowałoby do iOS, ale możesz użyć tak zwanej przeglądarki specyficznej dla witryny, aby zmienić witryny w aplikacje OS X.

Płyn

Fluid pozwala przekształcić witryny w pojedyncze aplikacje, które wyglądają jak każda inna aplikacja OS X - we własnych oknach, z osobnymi ikonami doków. Bardzo przydatny w aplikacjach internetowych, takich jak Gmail, ale można go używać w niemal każdej witrynie. Jest bezpłatny, ale za 4,99 USD zyskujesz dodatkowe funkcje.

Mailplane

Jak Fluid, ale specjalnie dla Gmaila. Ponieważ jest specyficzny dla Gmaila, jest nieco lepiej dostosowany, z przyciskami paska narzędzi do typowych działań aplikacji pocztowych. 24,95 USD, z 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym.

Automator

Jeśli nie chcesz aplikacji innej firmy, możesz utworzyć bardzo prostą przeglądarkę specyficzną dla witryny za pomocą Automatora . Jest to dobry artykuł z Andy Ihnatko na ten temat, ale krótka wersja jest:

 1. W Automatorze utwórz nową aplikację.
 2. Dodaj czynność Uzyskaj określone adresy URL i wprowadź adres URL żądanej strony.
 3. Dodaj wyskakujące okienko witryny .
 4. Zapisz to.

Dzięki temu otrzymasz samodzielną aplikację, którą możesz uruchomić, aby uzyskać przeglądarkę dla określonej witryny. Jest jednak dość ograniczony w porównaniu z rozwiązaniami takimi jak Fluid czy Mailplane - jak sama nazwa wskazuje, jest to raczej wyskakujące okienko niż samodzielna aplikacja.


Tak niefortunnie. Prawie na pewno była to świadoma decyzja Apple.
MarkovCh1

1
Nie całkiem. Zachowanie zakładki sięga jednej z pierwszych przeglądarek internetowych, Mosaic , kiedy nie istniała koncepcja „aplikacji” internetowych, tylko statyczne strony. Od tego czasu jest to dość standardowe zachowanie. Zachowanie w systemie iOS ma sens na platformie iOS, ponieważ wiele aplikacji internetowych jest specjalnie kodowanych w celu korzystania z funkcji iOS . Nie jest to jednak prawdą w przypadku OS X. Dwa różne paradygmaty.
robmathers,

Czy którakolwiek z tych rzeczy działa z Google Chrome?
MarkovCh1

Nie jestem do końca pewien, o co pytasz. Wszystkie są faktycznie samodzielnymi przeglądarkami (chociaż podejrzewam, że większość z nich używa systemowej wersji WebKit, a nie własnego renderera).
robmathers

Tak, Fluid otwiera aplikacje w oknie Safari bez żadnych elementów sterujących ani paska adresu (zapytałem, ponieważ jeśli otworzyłyby się w Chrome, zachowałbym moje rozszerzenia w nowym oknie aplikacji). Jednak Fluid nadal otwiera linki w mojej domyślnej przeglądarce (Chrome), więc nie stanowi to problemu! Dzięki!
MarkovCh1,

5

Pryzmat Mozilla Labs

To mój osobisty faworyt i od jakiegoś czasu go używam. Tak, jest to „nieaktywny” projekt, ale nadal działa dobrze. Ma prosty, łatwy w użyciu interfejs:

Kładę się na blogu na temat korzystania z przeglądarki Mozilla Prism, w którym pójdę do bardziej szczegółowo na temat różnych funkcji.


Dwóch następców Pryzmatu

Mozilla Labs Chromeless

Mozilla Labs: Prism

Ten projekt jest uważany za nieaktywny.

Bez chromu | Mozilla Labs obejmuje dwa posty na blogu 2011: - Pryzmat jest teraz Chromeless - Webian Shell: pełnoekranowa przeglądarka internetowa zbudowana na Chromeless

- i chociaż Webian Shell może zainteresować czytelników, nie jest to odpowiedź na pytanie.

Na pytanie z 2012 r. Chromeless „nieaktywne”? , Michael odpowiedział :

… Pomysły i kod dla Chromeless rozwinęły się w projekt aplikacji HTML5. Można przeczytać o tym w https://wiki.mozilla.org/Apps ...

WebRunner

Pryzmat - MozillaWiki odnosi się do Chromeless i WebRunner.

Z Salsitistas - Salsita Software :

Matthew Gertner CEO i założyciel

… Przed Salsitą Matthew kierował rozwojem projektu Mozilla Labs o nazwie Prism (późniejszy WebRunner), „pojedynczej przeglądarki”, która umożliwiła użytkownikom przekształcanie aplikacji internetowych w aplikacje komputerowe…

http://www.salsitasoft.com/webrunner/ nie wyświetla już strony WebRunner. W Internetowym archiwum Wayback Machine znajduje się kopia z lutego 2011 r .


2

W Safari dodaj witrynę, którą przeglądasz, jako zakładkę do paska zakładek lub menu zakładek.

 • Kliknij Zakładki -> Pokaż wszystkie zakładki
 • Wybierz wybraną opcję (pasek zakładek lub menu)
 • Przeciągnij zakładkę na pulpit
 • Zobaczysz plik z nazwą zakładki. Kliknij dwukrotnie i gotowe.

Działa to, nie wierz jednak, że dostajesz niestandardową ikonę, chociaż możesz to zmienić na różne inne sposoby.
farsz

1
Nie musisz przechodzić do menu zakładek, możesz przeciągnąć ikonę bezpośrednio z paska adresu na pulpit. Jest to zachowanie opisane w pytaniu, z tą różnicą, że przeglądarka internetowa nie otwiera się w trybie specjalnym, tak jak na iPhonie lub iPadzie.
Dave Nelson

@DaveNelson, masz rację. Z jakiegoś powodu nie odpowiadało mi to, kiedy odpowiadałem na pytanie (ale teraz mogę to zrobić z powodzeniem).
Jonathan

1
To tylko tworzy link do strony internetowej, tak naprawdę nie otwiera strony w jej własnym oknie bez pasków nawigacyjnych, paska adresu i tak dalej.
MarkovCh1

1

Możesz utworzyć przeglądarkę w wersji wolnej od chromu, przekształcając ją w widżet pulpitu nawigacyjnego. (pełne instrukcje tutaj: http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=273 ).

Tworzenie widgetu przeglądarki w OSX

 • Otwórz żądaną stronę w Safari. Przejdź do pliku, a następnie „Otwórz w panelu”
 • Wybierz część strony, która ma być widoczna w
 • widżet, a następnie naciśnij przycisk „Dodaj”. To pojawi się teraz jako interaktywne
 • widget, bez przeglądarki Chrome, na pulpicie nawigacyjnym.

To może nie jest dokładnie to, czego chcesz, ale podobne zachowanie.0

Aplikacje Google Chrome i Launcher aplikacji Chrome

Myślę, że Chrome jest w stanie zrobić coś takiego (Fluid) natywnie w systemie Windows - zastanawiam się, czy nadejdzie parzystość funkcji dla wersji Mac.

Może to:

Blog Google Chrome: nowa rasa aplikacji Chrome, teraz dostępna na komputery Mac (2013-12-11)

Najważniejsze:

Kilka miesięcy temu… Aplikacje Chrome … dziś możesz uzyskać dostęp do tych aplikacji na dowolnym komputerze z Chrome…

… Offline… aktualizuj automatycznie… synchronizuj z dowolnym komputerem, na którym jesteś zalogowany w Chrome… zachowuj się i zachowuj się jak natywne oprogramowanie… z nazwy w wyszukiwaniu Spotlight…

Launcher aplikacji Chrome

Z internetowego archiwum Wayback Machine kopia strony:

zrzut ekranu z Chrome App Launcher na OS X


1
Funkcja Menu z aplikacjami została usunięta z Chrome. blog.chromium.org/2016/03/retiring-chrome-app-launcher.html
James

Dzięki @James (rzadko korzystałem lub używałem Chromium lub Google Chrome… więc post na blogu sprzed dziesięciu miesięcy był dla mnie wiadomością). Prawdopodobnie nadszedł czas, aby głosować w dół na tę odpowiedź.
Graham Perrin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.