Czy istnieje rozszerzenie zapewniające Safari tę samą funkcjonalność wielu wyszukiwarek co Chrome?


12

Muszę przyznać, że nigdy nie myślałem, że zobaczę dzień, w którym wolę inną przeglądarkę niż Chrome. Ale dzięki najnowszej wersji Safari jestem zwolennikiem. (Dla mnie) działa szybciej, wygląda lepiej, a ta funkcja synchronizacji z wszystkimi moimi urządzeniami iOS i innymi komputerami Mac jest ... cóż, niesamowicie świetna .

To powiedziawszy, jest kilka funkcji, których brakuje mi w Chrome, ale tak naprawdę tęsknię za wieloma wyszukiwarkami, które możesz wywołać, wpisując ich nazwę, a następnie spację lub Tab (np. Wpisz „imdb” i następnie Tab, aby wyszukać za pomocą funkcji wyszukiwania IMDb).

Czy jest coś w rodzaju mniej reklamowanego rozszerzenia, które mogę uzyskać w Safari, czy mam pecha?

Wygodna funkcja wyszukiwarki Chrome


1
Trochę nieprzyjemne, ale dobre pytanie.
duozmo

Odpowiedzi:


9

Wypróbuj SafariKeywordSearch . Pozwala skonfigurować niestandardowe wyszukiwania uruchamiane przez słowa kluczowe poprzedzające wyszukiwania. Na przykład mam to ustawione tak, aby goto Ask Differentużywało „Czuję się szczęśliwy” Google'a, aby wysłać mnie do pierwszego wyniku Google dla „Zapytaj inaczej”.

Istnieje dobry zestaw domyślnych ustawień i dość łatwo można dodać prawie każde wyszukiwanie specyficzne dla witryny, dokonując niewielkiej zmiany adresu URL. Na stronie znajdują się instrukcje.


Wspaniale, dziękuję! Nie zachowuje się tak dobrze jak ekwiwalent Chrome, ale wykonuje zadanie! Bardzo mile widziane.
Terrance Shaw

2
Nie ma za co. Bardzo z tego korzystam. Jedna wskazówka: stwierdziłem, że użycie „Czuję szczęście” w połączeniu z parametrem „site: example.com” w Google często daje lepsze wyniki niż korzystanie z własnej wyszukiwarki witryny.
robmathers,

Nadal działa dla Safari 7.0.4 i Mavericks 10.9.3.
yurkennis

A także z Yosemite 10.10 i Safari 8.0
Ichixgo

3

Istnieje również Safari Omnikey , który ma dedykowany przycisk paska narzędzi i który jest łatwiejszy w użyciu:

Safari Omnikey

Wyszukiwanie słów kluczowych w przeglądarce Chrome. Szukaj w Amazon, Wikipedii lub innej witrynie bezpośrednio z paska adresu URL.


1

Rozwiń także menu Safari, ponieważ „About Safari” to bezpośredni link do strony z rozszerzeniami Apple. Istnieje kilka, które pozwalają na różne lub wiele wyszukiwarek. Jeśli nic ci się nie podoba, Google jest w tym przypadku twoim przyjacielem.


To prawda. Podoba mi się rozwiązanie robmathers spośród wszystkich, które udało mi się znaleźć (w tym te ze strony Apple), ponieważ mogłem łatwiej skonfigurować niestandardowe wyszukiwarki.
Terrance Shaw

Niestety Apple zauważyło, że pomija strony z rozszerzeniami (i widżetami Dashboard ). Dużo 404, rzadkie usuwanie martwych projektów i brak wbudowanego wyszukiwania. Zgadzam się, że odpowiedź @robmathers uderza w sedno, a szczególnie bije, mówiąc ludziom do Google.
duozmo

0

Wyszukiwanie na stronie (np .: en.wikipedia.org) po raz pierwszy dodaje to do sugestii rozwijanych. W tym przypadku na przykład jako

wyszukaj na pl.wikipedia.org „twój klucz wyszukiwania”

kiedy wejdziesz

pl.wiki klucz wyszukiwania

W przypadku apple.stackexchange.com może być wystarczające poprzedzone słowo jabłko do klawisza wyszukiwania. Dla mnie działa na iOS i Yosemite.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.