Czy można uruchomić VMware Fusion w tle, aby ukryć produkowane przez niego okna i ikony?


16

Mam wiele konfiguracji maszyn wirtualnych w VMware Fusion.

Niektóre z nich to tylko serwery (takie jak Ubuntu), które chcę uruchomić bez wyświetlania ikon i okien VMware Fusion, podobnie jak robi to VMware Server.

Czy ktoś ma rozwiązanie?


Jeśli nie chcesz, aby zobaczyć ikonę spróbować procdure zgłoszony tutaj apple.stackexchange.com/questions/68915/... . W przypadku ekranu prawdopodobnie możesz go zminimalizować. Oczywiście nie jest to dokładnie to, czego chcesz.
Maverik,

1
Nie jestem pewien, jak to zrobić za pomocą Fusion, ale darmowy VirtualBox jest w stanie to zrobić za pomocą narzędzi wiersza poleceń i więcej niż wystarcza do uruchomienia bezgłowych serwerów Linux.
Gerry,

Odpowiedzi:


23

Wygląda na to, że możesz uruchomić Fusion bez głowy, wykonując następujące czynności:

/ Aplikacje / VMware \ Fusion.app/Contents/Library/vmrun -T fusion start ~ / Documents / Virtual \ Machines.localized / [IMAGENAME] .vmwarevm / [IMAGENAME] .vmx nogui

Możesz także dodać /Applications/VMware Fusion.app/Contents/Librarydo zmiennej $ PATH lub utworzyć alias, aby mieć łatwiejszy dostęp do vmrunpolecenia.

Więcej informacji na temat vmrunpolecenia można znaleźć w tym pliku PDF . Choć jest nieco przestarzały, powinien nadal zawierać istotne informacje na temat uruchamiania i zatrzymywania serwera.

Jeśli chcesz uruchomić bezgłowe serwery Linux dla swojego środowiska programistycznego itp., Gorąco polecam również użycie VirtualBox. Jest bezpłatny, ma rozbudowane wsparcie wiersza poleceń, a podczas pracy bezgłowych maszyn wirtualnych Fusion traci najwięcej, jeśli mimo to ma zalety (bezproblemowa integracja GUI) w stosunku do VirtualBox. Co więcej, narzędzia takie jak Vagrant mogą nawet znacznie ułatwić obsługę tych środowisk. Po dodaniu płatnego dodatku („dostawca”) Vagrant może kontrolować dla ciebie VMWare oraz VirtualBox 3 .


1
Ponieważ ta odpowiedź wciąż pojawia się podczas wyszukiwania tego pytania, warto wspomnieć, że istnieje co najmniej jeden bardzo dobry powód, aby uruchomić maszynę wirtualną bez głowy w Fusion w porównaniu do VirtualBox: wydajność. Fusion wciąż przewyższa VirtualBox w prawie wszystkich testach porównawczych (w rzeczywistości Virtualbox nie może nawet uruchomić oprogramowania porównawczego bez awarii maszyny wirtualnej). Aby uzyskać więcej informacji, zobacz tekrevue.com/2015-vm-benchmarks-parallels-11-vs-fusion-8 .
SimplePanda,

9

Dodatkowym sposobem jest uruchomienie żądanych maszyn wirtualnych, a następnie wymuszenie wyjścia z VMware Fusion za pomocą Command+ Option+ Shift+Esc

GUI kończy pracę, ale maszyny wirtualne działają w tle. Aby zarządzać tymi maszynami wirtualnymi, możesz normalnie rozpocząć VMware fusion i pokaże ci, co aktualnie działa.


2
Podoba mi się ta metoda, ponieważ jest szybka i brudna, ale skrót jest nieprawidłowy w przypadku wymuszenia. Jest CMD+OPT+Esc. Nie wymaga zmiany.
kenny

1

Najlepsze, co mogę wymyślić bez włamania się do Docka, to ustawienie fuzji VMWare, aby uruchamiała się podczas uruchamiania i ukrywała się. System operacyjny został zaprojektowany w taki sposób, aby wyświetlał aplikacje wymagające interfejsu graficznego, więc tak naprawdę to VMWare musi zaprogramować aplikację tak, aby działała jako demon w tle, jeśli nie chcesz obejść tej funkcji systemu operacyjnego.

Możesz także zbadać możliwość umieszczenia tej aplikacji pod kontrolą misji i umieszczenia jej na dodatkowym ekranie wirtualnym, abyś jej nie widział, chyba że musisz obserwować system operacyjny gościa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.