Dlaczego mój MacBook Pro utknął przy wyciszeniu?


20

Nie słyszę dźwięku z mojego MacBooka Pro z systemem OS X 10.7. Naciśnięcie F10 / F11 / F12 pokazuje nakładkę głośności, ale pozostaje ona na maksymalnej głośności z ikoną (/) poniżej. W panelu sterowania Dźwiękiem lub za pomocą ikony dźwięku na pasku menu mogę regulować głośność, ale pole wyboru Wycisz jest wyszarzone. Ponowne uruchomienie nie rozwiązuje problemu.


To są wszystkie dobre informacje i pomogły mi zorientować się, na czym polega mój problem, ale poprawka nie jest spójna. Czasami mogę rozwiązać problem, a większość razy nie. Zauważyłem jednak, że [przynajmniej na moim Macbooku] problem występuje, gdy poziom naładowania baterii jest niski (na przykład poniżej 48%). Tak długo, jak utrzymuję wysoki poziom naładowania mojego MacBooka, problem nie pojawia się ponownie. Czy ktoś zauważył to samo?

Odpowiedzi:


22

Gniazdo słuchawkowe miało świecącą się czerwoną diodę LED, co mnie zaskoczyło, ponieważ wydawało się, że jest podłączony kabel optyczny. Podłączenie i odłączenie pary słuchawek rozwiązało problem.


3
Raz miałem ten sam problem na moim komputerze. Być może trochę kurzu lub czegoś, co styka się ze sobą, powodując zwarcie gniazda jack. Wstawianie i wyjmowanie podnośnika zwykle działa cuda.
Joost

Puszkowane powietrze może załatwić sprawę.
DogEatDog

6

Miałem ten sam problem, ale żadna z tych sugestii nie pomogła.

Byłem prawie zdesperowany, ponieważ znalazłem ten interesujący artykuł: Jak zresetować system audio w OS X.

Zacząłem więc podążać za krokami sugerowanymi w artykule. Ale musiałem zrobić trochę więcej, aby przywrócić możliwości audio. Oto kroki, które zrobiłem:

$ ps -ef | grep audio
202  376   1  0 10:01AM ??     0:00.86 /usr/sbin/coreaudiod
202  379   1  0 10:01AM ??     0:00.04 com.apple.audio.DriverHelper
501  475   1  0 10:01AM ??     0:00.02 com.apple.audio.SandboxHelper
501  528  504  0 10:02AM ttys000  0:00.00 grep audio

$ sudo killall audio.DriverHelper
$ sudo killall audio.SandboxHelper
$ sudo killall coreaudiod

następnie otwórz narzędzie „Audio MIDI Setup”.

A następnie przełączanie takich ustawień może ponownie zainicjować sterownik audio.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Być może ta procedura przepisuje konfigurację audio


2
To zadziałało dla mnie! Ta konfiguracja Audio MIDI była niesamowitym odkryciem.
aronchick

@aronchick, cieszę się, że jesteś szczęśliwy. Szczerze mówiąc, jestem zdenerwowany za każdym razem, gdy mam do czynienia z tą sztuczką: /
freedev

5

To, co zrobiłem, to pozostawienie podłączonego gniazda słuchawkowego podczas zwiększania głośności ( F12). Następnie, kiedy zwiększałem głośność, wyciągnąłem gniazdo słuchawkowe. To naprawiło to.

Wygląda na to, że oszukałem to. Przeczytałem kilka innych postów, w których robisz to w panelu głośności, ale te rozwiązania nie działały dla mnie.


Więc mówisz, że zwykłe podłączanie i odłączanie, zgodnie z przyjętą wcześniej odpowiedzią, nie działało w twoim przypadku?
cregox

5

To samo przydarzyło mi się, ale znalazłem rozwiązanie i powinno działać. To łatwe rozwiązanie, więc przeczytaj uważnie.

 1. Wyłącz MacBooka.

 2. Po włączeniu MacBooka na ekranie pojawia się szare jabłko - zanim pojawi się szare jabłko, naciśnij te przyciski klawiatury Command + Option + P + R(przytrzymaj jednocześnie klawisze).

 3. Przytrzymaj klawisze, aż usłyszysz dźwięk, który zwykle słyszysz po włączeniu MacBooka po raz drugi.

MacBook powinien zostać naprawiony.


Resetowanie pamięci PRAM zwykle rozwiązuje wiele cholernych problemów z komputerem Mac i często sugeruje to samouczki Apple na temat rozwiązywania problemów. Spójrz, ich główny artykuł na ten temat sugeruje nawet, że naprawia głośność głośników!
cregox

-4

Mam doświadczenie z tym samym problemem i myślę, że to wina Apple, jak OS X obsługuje podwójną funkcję wyjścia audio . Moim rozwiązaniem było zainstalowanie Ubuntu, nie wycisza go już.

Od czasu używania Ubuntu 13.04 na moim MacBooku Pro na początku 2011 roku, nigdy nie cierpi z powodu niesławnego problemu z gniazdem słuchawkowym . Po zdjęciu słuchawek działają głośniki wewnętrzne, podłącz je, słuchawki działają.

Oto kilka artykułów wyjaśniających, co się dzieje z gniazdem słuchawkowym i podstawową przyczyną tego zachowania:

W systemie OS X to po prostu nie działa. Jeśli odważę się podłączyć słuchawki, wiem, że kiedy je wyjmę, głośniki wewnętrzne przestaną działać, zostaną wyciszone i po pewnym czasie nie wrócą. Przestałem podłączać różne rzeczy, starając się, aby to działało.

Właśnie zainstalowałem nowy system operacyjny, który działa. Podejrzewam, że Ubuntu może po prostu ignoruje wszystkie rzeczy związane z podwójnym trybem gniazda słuchawkowego.


2
To rozwiązany problem, na który twoja odpowiedź brzmi: „użyj innego systemu operacyjnego”, który ignoruje ważną funkcję sprzętową - analogowe / cyfrowe we / wy w jednym porcie. Dlaczego nie po prostu wyczyścić gniazda, aby sprzęt działał zgodnie z jego natywnym systemem operacyjnym. Gdyby nie „interwencja” bmike za pośrednictwem meta, głosowałbym za jej zamknięciem.
jaberg

5
Twój argument mnie nie kołysze. „Ubuntu” nie jest użyteczną odpowiedzią dla zdecydowanej większości osób odwiedzających to forum. Celem OP nie jest sprawienie, aby gniazdo słuchawkowe działało, lecz naprawienie gniazda słuchawkowego na komputerze Macintosh. W zdecydowanej większości wrażenia z użytkowania komputera Macintosh są przede wszystkim zależne od systemu OS X.
jaberg

4
Poszukując rozwiązań problemów (lub argumentując przeciwko nieodpowiednim propozycjom) często cytuję mądrość Boba Heila: Rozwiązywanie problemów akustycznych akustycznych i elektrycznych. Zamień sprzęt i oprogramowanie w ten koan. Twoja propozycja polega na rozwiązaniu (fizycznej) awarii sprzętowej za pomocą oprogramowania (w celu obejścia, a nie naprawy). To nie jest wysokiej jakości rozwiązanie w mojej książce. Mój głos nadal byłby do strajku.
jaberg

1
Posłuchaj, uwagi Ubuntu są denerwujące i nieprzydatne. Jeśli chcesz powiedzieć „(Ubuntu 13.04 radzi sobie z tym lepiej i nie cierpi z powodu tego problemu)”, powiedz to raz, w nawiasach, najlepiej na dole. Za to, co warto, miałem mnóstwo innych problemów z dźwiękiem w Ubuntu 13.04, więc naprawdę nie powiedziałbym, że jest cudowny. Tak czy inaczej, rozwiązanie tego problemu nie jest właściwe. Doceniamy twoje badania, ale chcesz wyjaśnić, że mówisz: „W tym problemie nie ma poprawki oferowanej przez Apple, tylko obejścia” - a nie zawieszanie systemu operacyjnego.
smci

1
Jak sprawiłbym, że ta odpowiedź byłaby znacznie lepsza: zamiast sugerować „get ubuntu”, lepiej przyjrzyj się, dlaczego tak naprawdę Ubuntu działa, podczas gdy Mac OS nie. Porozmawiaj o przypadkach, w których ludzie muszą wymienić płytę główną. I na koniec „w końcu, jeśli czyszczenie nie działa, być może będziesz musiał po prostu wymienić komputer Mac”. Prawie żaden użytkownik systemu Mac nigdy nie zgodzi się na zmianę systemu operacyjnego. Rzadko ma to sens, nawet w systemie Windows. I chłopcze, używałem i kocham i nienawidzę prawie wszystkich systemów operacyjnych. Wszyscy.
cregox
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.