Ponownie podzieliłem mój dysk twardy na partycje podczas instalacji systemu Windows 8 i utraciłem instalację systemu OS X. Czy mogę go odzyskać?


1

Próbowałem zainstalować system Windows 8 na moim MacBooku za pomocą Boot Camp. Ponieważ normalny instalator nie rozpoznał partycji utworzonej przez Boot Camp, otworzyłem promt polecenia i uruchomiłem DISKPART. Wybrałem dysk, wybrałem partycję i wszedłem CLEAN- i boom, cały mój dysk twardy pojawia się jako całkowicie pusty. Mam 1-tygodniową kopię zapasową i cofnięcie się do niej nie byłoby zbyt straszne, ale zastanawiam się: czy istnieje sposób na przywrócenie moich plików?

Odpowiedzi:


1

Ponowne partycjonowanie takiego dysku jest niestety operacją krytyczną dla danych na nim. Istnieje zewnętrzna szansa, że ​​możesz skorzystać z usługi odzyskiwania danych, aby wyodrębnić część danych z dysku, ale jest to kosztowny sposób.

Dobrze, że masz kopię zapasową.

Zgodnie z ogólną zasadą, zanim zrobię cokolwiek na moich komputerach na poziomie systemu operacyjnego (upgrade, reinstalacja, cross-grade itp.), Robię migawkę mojego dysku za pomocą Carbon Copy Cloner i testuję , aby upewnić się, że mogę uruchomić Maca z tego skopiowanego dysku. Po potwierdzeniu, że klon jest stabilny, kontynuuję pracę na dysku głównym. Jeśli się nie uda, po prostu sklonowałem dysk zewnętrzny z powrotem na dysk główny i to tak, jakbym nigdy go nie pomylił.


Dziękuję za odpowiedź. Myślę, że tak łatwo udało mi się odzyskać moje pliki (zobacz moją odpowiedź), ponieważ tylko dysk z danymi został uszkodzony, a system był nadal nienaruszony. Robię teraz migawkę :)
fabian789

0

Ok, udało mi się to naprawić! Co zrobiłem to:

  1. Umieść TestDisk na pamięci USB
  2. Uruchom w trybie pojedynczego użytkownika (przytrzymując CMD-S). Działało to, ponieważ mam dwa dyski twarde, dysk SSD i stary HD, a system na dysku SSD nadal działał
  3. Uruchom TestDisk na uszkodzonym woluminie

0

Dwa produkty, które wypróbowałbym:

Zacznę od Data Rescue, ponieważ nie dotyka dysku i specjalizuje się w odzyskiwaniu plików. Jeśli masz już kopię zapasową i nie masz nic przeciwko ponownemu utworzeniu nowej listy katalogów, Disk Warrior byłby Twoim pierwszym przystankiem.

Oba mają doskonałe wsparcie telefoniczne i internetowe, funkcjonują od lat i oferują wyraźne prezentacje produktu, jeśli nie chcesz początkowo wydawać $$.

Disk Warrior może pogorszyć sytuację, jeśli pozwolisz na zapisywanie zmian na dysku, więc upewnij się, że nie musisz odzyskiwać plików lub zweryfikować kopii zapasowej przed kliknięciem przycisku „Zmień dane”, gdy narzędzie wyświetli podgląd zamierza zrobić dla Ciebie odzyskane dane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.